Zprávy z tiskové konference

Produkt Entera je namířen do prostředí podnikových IS.
Borland se stává ziskovou firmou, pět po sobě jdoucích kvartálů roste a čtyři kvartály po sobě má ziskových; přes výdaje spojené s restrukturalizací a nákupem firmy Visigenic Software. Svoji oblast působnosti Borland přenáší směrem k rozsáhlým celopodnikovým (enterprise) řešením, tj. k nástrojům pro jejich budování. Toto platí po celém světě, i pro český trh. Zákazníci společnosti Borland se rekrutují z tisíce největších firem na celém světě, jako příklad lze vzít British Telecom.

Orientace na trh podnikových IS

Pro budování podnikových IS je také zapotřebí mít partnerství s velkými firmami (IBM, SAP, Oracle, Sun, Hitachi, Netscape, Novell, Microsoft); společnost Borland už tedy není tím renegátem, za něhož byla ještě před časem ještě považována. Vyrostla především na nástrojích po podnikové systémy -- Delphi Enterprise, JBuilder/400, Delphi/400, C++Builder/400, Delphi Connect for SAP, atd. Produkt Entera je rovněž namířen právě do prostředí podnikových IS.

Nákup firmy Visigenic dal společnosti Borland technologii pro ORB, která se stala nejrozšířenější právě v podání od firmy Borland. Firma Visigenic navíc měla školicí a další střediska na celém světě, což přináší další výhodu.

V současné době lze vysledovat krizi v komplexnosti poskytovaných nástrojů a řešení. Firma Borland má nyní v této oblasti co nabídnout -- nástroje pro vývoj aplikací, jejich nasazení i správu.

Budoucnost vidí v distribuovaných aplikacích a aplikačních serverech

V minulosti nešlo příliš rozlišit vlastních programů od dat, v 80. letech přišla architektura klient/server s komplikací grafické podoby aplikace a tlustého klienta (logika byla na straně klienta). Na začátku 90. let přišly distribuované aplikace s aplikačním serverem, kt. se stává základním stavebním kamenem IS, a s tenkým klientem (Java, Windows, browser, NC, atd.). V architektuře aplikačního serveru také Borland vidí budoucnost. Aplikační server sedí mezi podnikovými daty a tenkým klientem; může být propojen s webovým serverem. Borland proto vidí příští cestu v jednoduchém vývoji, nasazení a správě informačních systémů na základě aplikačního serveru.

Celá nová strategie stojí na standardu CORBA, která je nezávislá na jazyku. Na její podstatě lze vytvářet i Java Beans. Borland se tedy mj. stává firmou, nezávislou na platformě. Nejnovější technologie pro tvorbu víceúrovňových aplikací s distribuovaným výpočetním výkonem má v sobě zabudován i JBuilder verze 2. V ČR by se tento vývojový nástroj měl objevit během tří týdnů.

Vykročení s jiným názvem

Nově vznikající firma se zrodila ze spojení ze společností Borland a Visigenic, a proto byl zvolen nový název na Inprise -- Integrating the Enterprise; integrace celopodnikových řešení. Tradiční vývojové produkty však budou i nadále dodávány pod stále silným oborovým názvem Borland. Produkty ze skupiny pro rozsáhlé podnikové aplikace budou dodávány pod názvem Inprise) např. pro SAP R/3, AS/400 atd.). Nástroje Inprise již vznikly ze společné dílny firem Borland a Visigeic.

Inprise je schopna nabídnout partnerství ohledně systémové integrace, školení, brzy mají přijít na řadu konzultace. Mezi nejvýznamnější partnery Inprise patří Andersen Consulting a Ernst&Young.

Váš názor Další článek: Prosakují novinky o novém Office

Témata článku: Konference, Young, Podnikový nástroj, Zprávy, Tisk, Podnikové nasazení, Celá firma, Distribuovaný výpočet, Celý klient


Určitě si přečtěte

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5