Sociální sítě | Instagram | Instant Messaging

Zprávy z Instagramu zamíří na web. Komunikátor bude vypadat jako kopie Messengeru

Facebook nadále rozšiřuje možnosti komunikace na Instagramu. Nedávno představil zcela novou aplikaci Threads ke komunikaci s blízkými přáteli a nyní chystá i webovou verzi komunikátoru Direct, což není nic jiného než posílání přímých zpráv přímo v rámci sociální sítě Instagram.

Zprávy bylo na Instagramu doposud možné posílat výhradně skrze mobilní aplikace, ale provozovatel Instagramu, tedy Facebook, se chystá uvést webovou verzi, která by umožnila posílat zprávy na Instagramu i z počítače nebo mobilu bez nainstalované aplikace. Upozornila na to programátorka Jane Manchun Wong na svém Twitteru, která se k webové verzi již dostala. 

Principiálně i designem bude služba vycházet z již existujícího webového rozhraní Messengeru. Novinka možná není tak důležitá pro samotné uživatele, ale hlavně pro nejrůznější osobnosti a firmy, pro které bude mnohem jednodušší vyřizovat hromadnou komunikaci. 

Vstříc firmám a sloučení

Důležitost Instagramu přitom pro sociální síť stále roste. Přitahuje totiž hlavně mladé uživatele, kteří by jinak utíkali k populárnímu Snapchatu, jehož růst se Facebooku téměř podařilo zastavit právě především díky Instagramu. Novým vyzyvatelem je ale TikTok, kterému se daří raketově růst a proti čemuž nyní Zuckerberg chystá novou aplikaci Lasso.

Facebook má navíc do budoucna v plánu všechny své komunikátory – Messenger, WhatsApp a právě i Instagram – spojit dohromady. Je tedy logické, že u nově vznikajícího komunikátoru využívá podobný design. Samotné sloučení je ale prozatím v nedohlednu. Facebook totiž musí v prvé řadě vyřešit problémy týkající se soukromí uživatelů jednotlivých služeb.

Nedávno Facebook uvedl novou verzi Messengeru na Facebooku:

Diskuze (7) Další článek: Přijďte na konferenci Český internet 2020. Promluví na ní zástupci ČTÚ, Cetinu, Huawei, státu i komunitních sítí

Témata článku: Snapchat, Facebook, Sociální sítě, Instagram, WhatsApp, TikTok, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Webová verze, Komunikátor, Lasso, Kopie, Messenger, Nová aplikace, Direct, Jane Manchun Wong, Verze, Aplikace, Uživatelé, Mark Zuckerberg


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 117

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky