Portál občana | Datová schránka | eGovernment

Zprávy do datové schránky už nezmizí. Portál občana je umí zadarmo archivovat. Tuto funkci ale musíte zapnout

Datové schránky uchovávají zprávy pouze po omezenou dobu, nyní se ale skrze Portál občana otevírá možnost jejich archivace navždy, a to zcela zdarma. Novinku si ale musíte aktivovat sami ručně.

Klasické zprávy jsou po doručení do datové schránky smazány po 90 dnech. To může být nepříjemné, pokud si je chcete uchovat po delší dobu – na to jsme ostatně zvyklí z jakýchkoliv jiných komunikačních prostředků, ať už je to e-mail, či některý z messengerů. Datové schránky tak nově umožní toto chování změnit a zprávy archivovat na neomezenou dobu zdarma.

Klepněte pro větší obrázek 
V nastavení Portálu občana si můžete novinku aktivovat

Novinku je nutné si ale ručně aktivovat – není zapnuta pro všechny automaticky. Stačí ale v Portálu občana navštívit Nastavení – Datové schránky a povolit Automaticky archivovat datové zprávy. Uložené zprávy pak najdete uvnitř této služby.

Je ale nutné si dát pozor. Pokud si funkci aktivujete, budou příchozí zprávy automaticky označené za doručené. Kontrola schránky přitom probíhá jednou za 4 hodiny. Na některé příchozí zprávy je přitom nutnost reagovat pouze po omezenou dobu. Je tak tedy na zvážení, zda si novinku zapnout, či si jen aktivovat e-mailové upozornění na nové zprávy a ty si následně ručně archivovat jinde.

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (18) Další článek: Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu

Témata článku: Česko, eObčanka, Portál občana, Datová schránka, eGovernment, Novinka, Nastavení, Doba, Občané, Messenger, Portál, Funkce, Komunikační prostředek


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači