eGovernment | Datová schránka | Portál občana

Zprávy do datové schránky už nezmizí. Portál občana je umí zadarmo archivovat. Tuto funkci ale musíte zapnout

Datové schránky uchovávají zprávy pouze po omezenou dobu, nyní se ale skrze Portál občana otevírá možnost jejich archivace navždy, a to zcela zdarma. Novinku si ale musíte aktivovat sami ručně.

Klasické zprávy jsou po doručení do datové schránky smazány po 90 dnech. To může být nepříjemné, pokud si je chcete uchovat po delší dobu – na to jsme ostatně zvyklí z jakýchkoliv jiných komunikačních prostředků, ať už je to e-mail, či některý z messengerů. Datové schránky tak nově umožní toto chování změnit a zprávy archivovat na neomezenou dobu zdarma.

Klepněte pro větší obrázek 
V nastavení Portálu občana si můžete novinku aktivovat

Novinku je nutné si ale ručně aktivovat – není zapnuta pro všechny automaticky. Stačí ale v Portálu občana navštívit Nastavení – Datové schránky a povolit Automaticky archivovat datové zprávy. Uložené zprávy pak najdete uvnitř této služby.

Je ale nutné si dát pozor. Pokud si funkci aktivujete, budou příchozí zprávy automaticky označené za doručené. Kontrola schránky přitom probíhá jednou za 4 hodiny. Na některé příchozí zprávy je přitom nutnost reagovat pouze po omezenou dobu. Je tak tedy na zvážení, zda si novinku zapnout, či si jen aktivovat e-mailové upozornění na nové zprávy a ty si následně ručně archivovat jinde.

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (20) Další článek: Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu

Témata článku: eGovernment, eObčanka, Datová schránka, Česko, Portál občana, Zapnout, Datové schránky, Novinka, Funkce, Komunikační prostředek, Nastavení, Občané, Messenger, Portál, DobaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

** Vypadají jedna jak druhá, ale každá síťová krabička má jinou funkci ** Používané názvy zařízení jsou navíc často nesprávné ** Router chcete mít jen jeden, Wi-Fi AP několik a extender raději žádný

Lukáš Václavík
SíťRouterWi-Fi
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy