Zpátky na stromy

Navštívit zoologickou zahradu patří k tradici, kterou by asi těžko kdo zpochybňoval. Aby však zoologická zahrada navštívila vás, to se už nestává každý den.
Jiří Kabát: Navštívit zoologickou zahradu patří k tradici, kterou by asi těžko kdo zpochybňoval. Aby však zoologická zahrada navštívila vás, to se už nestává každý den. Pokud spustíte multimediální titul ZOO Olomouc, stane se tento malý sen skutečností.

Prohlídku začnete hned od hlavní brány a postupně navštívíte všechny pavilony. K nim vede cesta i přes interaktivní mapu zahrady. Následujících 179 stránek vás seznámí s obyvateli ZOO, které rozhýbe krátký videosnímek provázený stručným (bohužel až moc) komentářem. Návštěva každého zvířete je doplněna také textem s jeho charakteristikou, fotografií a mapkou výskytu ve volné přírodě.

Pokud se chcete ke zvířatům dostat hned, použijte alternativu obsahu ve formě seznamu zvířat. Seznam vám nabídne mezikrok, který rozdělí všechno živé na savce, ptáky, plazy, ryby a jiná zvířata. V abecedním seznamu jednotlivých skupin si již najdete konkrétní cíl.

Že za fungováním celé ZOO stojí i lidé a jejich nadšení, zjistíte z informací o olomoucké zahradě. Obsahují vedle historie, počtu návštěvníků apod. i krátké video s komentářem.

34 metrů, 360 stupňů
Pro zpestření už tak zajímavého přehledu přidali autoři i pohled z 34 metrů vysoké rozhledny. Ten si díky možnostem Quick Time plně vychutnáte nejen otáčením o 360°, ale i přibližováním či oddalováním a nakloněním pohledu nahoru a dolů.

Celé prostředí je přehledné. Chyběla mi pouze možnost jednoduššího vyhledávání jednotlivých zvířat – stačilo by možná přidat několik klávesových zkratek nebo ikony. Hudební doprovod je, stejně jako komentář k videosekvencím, poněkud stručný.

Pokud se chystáte do olomoucké zoologické zahrady nebo si chcete její kousek odnést s sebou domů, nemusíte hned sbírat kamínky a trhat kousky pletiva. Stačí si jen za symbolickou cenu koupit multimediální ZOO, které vás bude navštěvovat vždy, když budete chtít.

multimediální cédéčko
ZOO Olomouc
Zdroj: Virtualis, Olomouc
Telefon: (068) 94 85 33
Cena: 195 Kč vč. DPH
Parametry: CD-ROM, program spustitelný pod Windows
Zdroj: Computer 22/99
Váš názor Další článek: Obchodní výstava v Zálivu

Témata článku: Windows, Video, Malý sen, Olomouc, Plaza, Zoo, Celý dům, Str, Kabát, Interaktivní prohlídka, Živý pohled, Zoologická zahradaČernobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály