Winamp 5.6.3.3235 vypadá skvěle s Modern skinem a s DFX Audio Enhancererem, který dodá přehrávanému zvuku nádhernou prostorovost a věrnost. Na stránce cestiny.idnes.cz máte ode mne češtinu.Nastavení do lišty:Vypněte zobrazení Playlistu a zbytek zmenšete do proužku, tak že v pravém horním rohu vyberte symbol před křížkem "kompaktní režim". Na tento proužek klikněte pravým tlačítkem a vyberte si toto: Nastavení okna/Přichycení nástrojové listy a tam si vyberte Nahoře nebo Dole. Proužek Winampu se natáhne na celou šíři monitoru a podle výběru vám zajede za horní nebo dolní okraj monitoru. Po přiblížení kurzoru myši proužek Winampu vyjede. Pokud byste to chtěli zase zrušit, tak si Winamp opět zvětšete.
Názor byl 3× upraven, naposled 10. 2. 2018 14:30
Na DFX a další úpravy zvuku ze souboru jsem nikdy nebyl. Audio má být připraveno k přehrávání tak, aby nemusel být použit ani ekvalizér. Základem jsou kvalitní citlivé reproduktory i sluchátka, které umí kvalitně zpracovat data - signál. Jakákoli další úprava při přehrávání, mimo změnu hlasitosti, vždy znamená zkreslení či degradaci nahrávky. Navíc je nesmysl, hledat prostorový zvuk v čistě stereo nahrávkách. Např. pro audio nemá význam ani +5.1 apod., protože to vše jsou jen hrátky pro kino - efekty, zvuk člověk slyší vždy jen dvěma ušima. Věci jako syntetický prostorový zvuk, umí dnes většina ZD desek (integrované audio, využívají i hry), o zvukovkách nemluvě, které na to mají HW čip. Dokonce i některé reprosoustavy mají u zesilovače tuto možnost, vždy jde jen o matláni, jinak kvalitního zvuku.
Zkus se podívat kdo je firma fxsoud, která program DFX audio enhancer vytvořila a zjistíš, že vyrábí programy a zařízení pro filmová studia. Pokud chceš něco zavrhnout, tak si to nejdříve poslechni a pak si teprve udělej úsudek. Když pustím skladbu přes DFX tak zní jakoby mezi reprobednami, ale s DFX se posune zvuk do prostoru před tyto bedny. Vyzkoušej a pak mudruj. Pokud jsi neslyšel tak nevíš o co jde. Podívej se na jejich stránky: http://www.fxsound.com/webapps/FxSound navrhuje a distribuuje FxSound Enhancer, dříve DFX Audio Enhancer, což je nejpopulárnější počítačové multimediální softwarové příslušenství na světě s aktuálně přes 46 miliony stažených po celém světě. FxSound zvyšuje zvuk většiny online hudebního a video obsahu vysílaného přes internet, včetně streamovacích služeb YouTube, Pandora, Spotify a Apple Music. FxSound také provádí vylepšení zvuku v reálném čase u nejoblíbenějších multimediálních přehrávačů PC, včetně multimediálních přehrávačů iTunes, Windows Media Player a Winamp.
Názor byl 2× upraven, naposled 10. 2. 2018 21:39
Mě vždy stačí vyzkoušet, si myslíš, že mě už kolikrát nenapadlo zapnout různá tlačítka (na zařízení i SW?), jo napadlo. Nikdy z toho nevypadlo nic, co v datech nebylo, vždy jen vize - algoritmus někoho. O to já zájem nemám (staré Dolby na kazeťáku mi stačilo - potlačení šumu s "úpravou" originálního zvuku), k věži mám bedny 2.0, sluchátka mám také 2.0 (já nemám víc uší), a tím to hasne. Co vím je také to, že všechna má starší CD (+1993), nejsou normalizovaná, mají nahrávky ve velkém dynamickém rozsahu, takže občas musím sáhnout na zesilovač a tak je to správně. SW příslušenství opakuji, nikdy nic nepřidá k audiu, vytváří placebo líbivé je pro něčí uši, pro mé ne. Jinak, tímto by jsi prohnal vážnou hudbu a tím chci naznačit, že třeba klavír je můj oblíbený nástroj? Pokud řekneš ano = barbar. A to samé ti povím u metalu, heavy-metalu. Já dám na skutečnost, chci slyšet, co bylo nahráno ve studiu (na koncertě), ne nějaké pazvuky, souzvuky, generované uměle.
vono to jde tak daleko ze vyrobci hernich periferii se predhaneji ve vytvoreni vice prostoroveho hardware a HC hraci napr CS jedou proste stereo protoze to je ve finale nejlepsi. ale je pravda ze nez jsem vymyslel jak pripojit 470Ohm sluchadla k zakladni desce tak me to stalo dalsich 8k za zesilovac
Stačí si poslechnout většinou povedené písničky (často znova a nepovedeně přezpívané, jinak aranžované) ze 70 let, kdy se stereem ještě mazlili. Nic víc prostě pro ucho není, kdy u filmu se pochopitelně dá pochopit mix, kvůli efektům. Aby to bouchlo tam a tam, výstřel vyšel odtud, či tuhle. U normální poslechové hudby, nevidím důvod, proč z obyčejného sterea, další úpravou, jako cosi vytvářet. Místo krásně a čistě slyšitelné hudby, zpěvu je slyšet cosi rozpatlaného.
Podle způsobu vyjadřování opravdu lituji, že máš tak jednoduchý náhled na svět. Ovšem při tvém věku je to celkem jasné. Až dokončíš základní školu, tak se to možná trochu zlepší.
Základní školu jsem končil, když jsme se loučili se stranou (KSČ), takže jsi vedle, jak ta jedle. A právě proto jsem z těchto nesmyslů vyrostl. Nebo mi chceš říct, že hudba potřebuje nějaké SW vylepšování, při poslechu = omyl, s tím nemohu souhlasit. Dokonce nesouhlasím ani s tím, když jsou ve studiu z lidí co neumí zpívat, tvoření tzv. umělci. Raději bych od tebe čekal co mi povíš na moji otázku, co má takový přístup, co hledat, třeba u hry na klavír, či u opravdu tvrdého heavy-metalu? Prosím, zde odpověz.
No když ty jsi vyšel ze základky v roce 1989, tak v tom roce mi bylo 40 let. Pokud aplikaci DFX audio enhancer odsuzuješ a dokonce nepoužíváš, tak je to samozřejmě tvoje volba. Já mám kvalitní stereo reprobedny a přesto zní zvuk ploše a s DFX zní krásně prostorově a když se vybere volba Hlas, tak se zvýrazní zpěv. Zkus si někdy DFX nainstalovat a vyzkoušet než budeš něco zavrhovat. Rychlé zavrhování nebává to nejlepší.
Napsal jsi to pěkně, zní, o skutečnost se však nejedná. Jde o nějaké post-aranžmá, což za hudbu nepovažuji. V tom se prostě neshodneme, při poslechu hudby, nejsem na umělé efekty zvědavý. Myslím, že každý může vyzkoušet a nakonec se rozhodnout co je mu bližší. Já se rozhodl DFX = NE.> O maličko později než 1989, ale nejsi daleko.
Musim zase 100% souhlasit, mam na to stejnej názor. Když mi bylo 15 tak jsem si taky hrál s těma prostorovejma zvukama a podobnejma kravina, ale je to všechno kravina když to neni čim krmit, svojí quadrofonní sestavu jsem už dávno zrušil a jedu dál jenom stereo. Žádný efekty ani jiný kraviny nepoužívam, maximálně lehký doladění ekvalizéru, protože to dnešní zmršený nahrávky bohužel potřebujou, s tim se nedá nic dělat. U kvalitních starejch nahrávek je lepší ekvalizér uplně vypnout. Ta válka hlasitostí bohužel nikdy neskončí, každejch pár let někdo předpovídá že to skončí a furt nic. Hlavně u toho metalu došla ta kvalita nahrávatk až na takový dno že už dnešní hudbu prakticky nekupuju, za to když někde v obchodě potkam starý CDčko bez remastru tak mam velkou radost a kupuju to. Takhle jsem náhodou záskal za pár korun třeba původní vydání Painkillera od Judas Priest a další klasiky, je neuvěřitelný jak dobře ty starý CDčka ze začátku 90. let zněj. A nemam ani žádnou nabušenou audio soustavu, poslouchat hudbu doma mě ani moc nebaví, chodim dost na koncerty. Mam aktivní repráky M-Audio AV40 a prdim na to. Na to jak malinký bedničky to jsou a na to že to má jenom 2x20W tak to hraje dost slušně.
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 2. 2018 13:47
Mám to stejně, s tím ekvalizérem a jeho občasným použitím rovněž souhlasím. Nebudeš věřit, ale kvadrofonní soustavu mám také ještě někde v krabici, už nejedu.
Já měl na mysli quadro k PC, nebyla to ofiko quadro sestava. Já byl tenkrát rebel, všichni kupovali předražený 5.1 soustavy a já prostě použil 2x stereo a prostě jsem si to v ovladačích ke zvukovce nastavil že to je quadro. Tenkrát jsem to dělal kvůli hrám a filmům ale po pár letech jsem zjistil že za 1.) 80% filmů má jenom stereo audio stopu a za 2.) 75% her prostorovej zvuk vubec nepodporuje a na hudbu je to nesmysl. I když to zdvojený stereo je furt menší nesmysl než se snažit o ňákej softwarovej prostorovej zvuk ze stereo stopy. 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 13. 2. 2018 17:00
souhlasim ... v podstate ekavlizaci pouzivam jenom pro dorovnani kvality reproduktoru ci mistnosti k nicemu jinymu to ani dobry neni (tedy na vystupu, na vstupu pri tvorbe zvuku je to neco zcela jineho)
Používám WinAmp dodnes.https://abload.de/img/snap00096z7jeo.pngNemám rád, systémově náročné, přeplácané aplikace, co pořád s něčím otravují, chtějí cosi nastavovat či mi sdělovat. Prostě nahodit soubory, případně si udělat playlist, nastavení výstupu dle potřeby a hrajeme. U předchozího buildu OS (W10) při uzavírání hlásil chybu, nyní už ne, asi se do MS někdo ozval.
Názor byl 1× upraven, naposled 10. 2. 2018 13:14
100% souhlas. Ale WinAmp mi ve Win 10 funguje od začátku, tak nevim kde byl problém, používam verzi 5.666 a myslim že mi WinAmp ještě pár let vydrží, protože opravdu necejtim potřebu ho něčim nahrazovat, je to dokonalej software co plní účel, je zadarmo, nežere výkon a neotravuje. Akorát jsem teď řešil jak ho zvětšit na 4K monitoru tak abych zároveň zachoval ten prehistorickej skin.
Názor byl 1× upraven, naposled 10. 2. 2018 15:56
Taky ho mám pořád nainstalovanej. Standartní SW výbava počítače.
Taky jsem ho donedávna používal. Na novém počítači používám spíš VLC, s videm si poradí líp, ale na hudbu je winamp nejlepší. Na winamp se při instalaci nějak zapomnělo, ale je to nadčasový a hlavně nenáročný software.
Proč bych ho měl používat v prohlížeči když si ho můžu normálně nainstalovat? Používam ho furt i ve Win 10.
Windows 10 S (nebo S Mode, či jak se to pro tento týden jmenuje)?
To ňák neřešim jak se tenhle tejden jmenuje, ty aktualizace nijak nepociťuju, ani nevnímam že se něco aktualizuje. B-]
ach jo...
Vzdychat klidně můžeš, pochop že lidi co maj Windows prostě neřešej jak se ten systém zrovna teď jmenuje. 😀
treba lidi co si prinesou na flashdisku do prace mp3 a admin jim nedovoli instalaci niceho ... nejsi na teto planete sam a neni kazdej admin ... aby mohli admini existovat je tu podminka existence uzivatelu a tyto dve skupiny spolu koexistuji .. admini muzou za to ze uzivatele s odbornymi znalostmi mohou vykonavat pracovni cinnosti. kdy uz si to lidi z IT pripusti za 99% jich je tu aby nejakym zpusobem zajistovala vypocetni technologie pro ty co vytvari hodnoty
na tabletu se moc pouzivat neda, ale napad zajimavy. Nicmene, proc nepustit winamp rovnou z disku.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.