Grafické karty | Nvidia | Zotac

Zotacu unikly snímky grafických karet GeForce RTX 3000. Už víme, co nás čeká

Už 1. září se dočkáme oficiálního představení nových grafických karet řady GeForce RTX 3000 od Nvidie, ale nyní se předčasně provalily poměrně věrohodné informace přímo od jednoho z výrobců - Zotacu.

Na internetu se objevily jak obrázky nové grafiky, tak i seznam modelů, které se chystají. V základu bychom se měli dočkat minimálně tří modelů - GeForce RTX 3090, GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3070.

O těchto modelech se již dříve spekulovalo, nyní je ale asi už vše předběžně potvrzeno. Jednou ze zajímavých informací je, že Nvidia nepoužije označení „3080 Ti“ ve stylu předchozí generace, alespoň nikoli při tomto uvedení a nejvýkonnější model tak bude mít označení. „3090“.

Jestli Nvidia chystá další vylepšené varianty v budoucnu, které budou mít v názvu „Ti“ nebo Super“, je zatím těžké odhadovat. Rychlejší paměti se ale jistě objeví dříve než nová generace grafických karet, takže by pokračování těchto značení dávalo smysl.

Výrobci už mají pochopitelně přichystané různé varianty všech tří modelů. Zmíněný Zotac nabídne dle uniklých informací tři varianty GeForce RTX 3090 (Trinity, Trinity HoLo, AMP Extreme), tři verze GeForce RTX 3080 (Trinity, Trinity HoLo, AMP Extreme) a u GeForce RTX 3070 pak dva druhy - Twin Edge a Twin Edge HoLo. Jako vždy, rozdíly lze čekat ve zvýšených frekvencích a použitých chladičích.

Diskuze (1) Další článek: Velký obraz, kde zrovna chcete: Test projektoru Xiaomi Mi Smart Compact Projector

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,