Nvidia | Grafické karty | Zotac

Zotac prozradil, kolik dostal objednávek na nedostupnou GeForce RTX 3080

Jen těžko bychom hledali více kontroverzní prodej hardwarové počítačové komponenty, než je u grafické karty GeForce RTX 3080. I když měl prodej odstartovat minulý týden, nakonec se jí dočkalo jen „pár“ zákazníků z celkového počtu zájemců, kterých bylo nečekané množství. Dle informací Nvidie byl zájem několikanásobně větší než u minulé generace, a tak u většiny e-shopů došlo k vyprodání během sekund či minut.

Nyní máme konečně i přesnější představu, jak taková poptávka, kterou nešlo pokrýt, vypadala. Společnost Zotac totiž prozradila podrobnosti ze spuštění prodejů. Jen přes Amazon, což je pouze jeden z distribučních a prodejních kanálů, dostal 20 tisíc objednávek na Zotac GeForce RTX 3080 Trinity.

Zotac přiznal, že takové objemy není schopný v krátké době pokrýt a dostupný sklad se kvůli tomu vyprodal během několika minut. K pokrytí takového množství kusů bude Zotac potřebovat minimálně několik týdnů, takže zákazníci mají možnost případné objednávky zrušit nebo si počkat celkem dost dlouho.

Klepněte pro větší obrázek

Lze čekat, že u jiných a ještě známějších výrobců bude situace možná ještě horší, respektive počet objednávek bude ještě vyšší, a tím pádem i počet nespokojených zákazníků, kteří kartu stále nezískali.

Například výrobce EVGA ale oznámil, že pravidelně naskladňuje každých několik dní a Nvidia potvrdila, že zrychluje výrobu a distribuci čipů a okamžitě posílá vše výrobcům karet.

Uvidíme, jaká bude situace s GeForce RTX 3090, která je dvakrát dražší a nelze tak čekat tak obrovský zájem. Opačná situace by ale mohla nastat s GeForce RTX 3070, která by měla dorazit 15. října a bude dostupná za cenu pouze 14 tisíc korun, přičemž by měla disponovat výkonem jako GeForce RTX 2080 Ti, která se donedávna prodávala za dvojnásobnou cenu.

Nvidia podle spekulací navíc chystá i další varianty jako GeForce RTX 3080 Ti s 20 GB paměti, GeForce RTX 3070 s 16 paměti nebo GeForce RTX 3060 Super/Ti s 8 GB paměti, takže lze předpokládat, že i u nich dojde ke zpoždění dodávek.

Diskuze (9) Další článek: Důkazy o existenci života na Marsu mohly být ničeny kyselými tekutinami

Témata článku: Byznys, Nvidia, Amazon, Grafické karty, Zotac, Zákazníci, Výrobce, Objednávka, GB paměť, Paměť, GeForce


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 44

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk