Počítače | Profesionální grafické karty | Zotac

Zotac nacpal minipočítač ohromným výkonem. Uvnitř je osmijádro od Intelu a RTX A4500

Společnost Zotac vypustila do světa nový minipočítač, který ale není určen pro běžné použití. Obsahuje totiž profesionální grafickou kartu, jež se podařilo dostat i s celým počítačem do opravdu malého šasi.

Minipočítač Zotac Zbox QTG7A4500 má velikost pouze 21 × 20,3 × 6,22 cm, ale uvnitř se nachází osmijádrový procesory Intel Core i7-11800H s frekvencí 2,3 GHz až 4,6 GHz, dva sloty pro „notebookové“ operační paměti DDR4 s maximální kapacitou 64 GB, slot pro M.2 SSD s rozhraní PCI Express 4.0 i prostor pro klasický 2,5palcový disk či SSD.

Hlavní předností je předinstalovaná profesionální grafická karta Nvidia RTX A4500 s 16 GB paměti GDDR6 (architektura Ampere), která má dva porty HDMI 2.1 a dva DisplayPorty 1.4a, takže můžete jednoduše připojit až čtyř monitory s vysokým rozlišením zároveň. Výkonem je někde kolem GeForce RTX 3070 Ti, ale použití je samozřejmě hlavně pro aplikace typu CAD a další, kde jsou důležité certifikace.

Zotac ZBOX-CA621NANO-BE Zotac ZBOX-CA621NANO-BE
nabízí 2 obchody za ceny od 8 940 Kč
Porovnat ceny
Zotac ZBOX-CI331NANO-BE-W3C Zotac ZBOX-CI331NANO-BE-W3C
nabízí 1 obchod za ceny od 8 648 Kč
Porovnat ceny
Zotac ZBOX-MI643-BE Zotac ZBOX-MI643-BE
nabízí 2 obchody za ceny od 14 673 Kč
Porovnat ceny
Zotac ZBOX-CI331NANO-BE Zotac ZBOX-CI331NANO-BE
nabízí 1 obchod za ceny od 8 300 Kč
Porovnat ceny
Zotac ZBOX-CI329NANO-BE Zotac ZBOX-CI329NANO-BE
nabízí 1 obchod za ceny od 6 993 Kč
Porovnat ceny

Počítač je dále vybaven čtečkou SD karet (3v1), pěti porty USB 3.1 (Gen2), Wi-Fi 6 (AX1650), Bluetooth 5, má jeden Thunderbolt 4 (USB-C) a pro rychlé síťové spojení lze využívat dva ethernety – jeden gigabitový a druhý s rychlostí 2,5 Gb/s. Nechybí 3,5mm konektor pro sluchátka/reproduktory a mikrofon.

Napájení je zajištěné externím adaptérem s výkonem 330 W, čemuž odpovídá výkon procesoru a hlavně grafické karty. Cena zatím nebyla uvedena, ale lze ji očekávat kolem dvou tisíc dolarů.

Diskuze (15) Další článek: Vy a počítač: Nadějná technologie, nebo břichabol? Jaké máte zkušenosti s VR brýlemi?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Intel, Nvidia, Počítače, SSD, Profesionální grafické karty, Thunderbolt, Zotac, Operační paměť, Počítač, GeForce, CAD, Šasi, Slot, Grafická karta, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě