Hardware | Počítače | Zotac | RTX 2070

Zotac dostal do malé počítačové krabičky šestijádrový procesor a GeForce RTX 2070

Zotac představil nový minipočítač řady Zbox Magnus, který obsahuje nejnovější výkonné komponenty od Intelu a Nvidie. Co se podařilo dostat do tak malého prostoru, je obdivuhodné.

Zotac Zbox Magnus EC52070D není úplně nejmenší minipočítač v nabídce společnosti, naopak se jedná o největší variantu Magnus. Stále však jde o poměrně malou krabičku o velikosti 22,5 × 20,3 × 12,8 cm.

Malá krabička, která se nezalekne ani her

Jako procesor slouží úsporný šestijádrový model Intel Core i5-8700T s frekvencí 1,7 GHz až 3,5 GHz a překvapením je grafická karta, kterou je výkonná GeForce RTX 2070 od Nvidie. Počítač lze v rámci dvou slotů osadit až 32 GB operační paměti DDR4 a úložiště lze zvolit jak SSD do M.2 slotu, tak i 2,5palcový disk (SSD nebo pevný disk).

Výbava zahrnuje čtečku karet 3v1 (SD, SDHC, SDXC), Wi-Fi Killer Wireless AC-1550, Bluetooth 5.0 a mezi porty jsou dva gigabitové ethernety (jeden z nich je Killer), pět portů USB 3.1, jedno USB-C, HDMI 2.0b, tři Displayporty 1.4 a DVI, takže lze celkově připojit až čtyři monitory zároveň. Nechybí konektory pro sluchátka a mikrofon. Externí napájecí adaptér má výkon 330 W.

Jako vždy, zvolit lze jak barebone verzi bez pamětí a disků, nebo si můžete koupit již předkonfigurovaný model. K dostání budou během následujících týdnů, ceny zatím nebyly zveřejněné.

Diskuze (4) Další článek: YouTube přestane doporučovat videa s konspiračními teoriemi, která „dezinformují“ diváky

Témata článku: Hardware, Počítače, Intel, Nvidia, SSD, Zotac, RTX 2070, GHz, Krabička, Magnus, VR GO, Killer, Procesor, Zbox Magnus, Port, SDXC, Malá krabička, Disk, Hard disk do pc na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk