Zorganizujte si čas pomocí internetu

Na internetu existuje celá řada různých aplikací pro organizaci času, které vám pomohou zvládat běžný pracovní stres. Dnes vám představíme ty nejlepší webové správce úkolů.
Zorganizujte si čas pomocí internetu

Ta-da list

Ještě jednodušší než Todoist je nenáročný správce úkolů Ta-da list. Jedná se o zdarma dostupnou část známé placené aplikace pro projekt management – Basecampu. Ta-da list je skutečně jednoduchý, ale v tom je jeho největší síla. Žádné složité nastavování, pouze při registraci zadáte jméno a heslo a to je všechno.

Při zadávání úkolů specifikujete pouze jejich název, nenajdete tu ani priority, ani datum ukončení (deadline) ani tagy, natož pak kontexty. Práce s Ta-dalistem probíhá tak, že si založíte libovolný seznam úkolů (například „pracovní“, „domácí“, „nákupy“ atd.) a ty pak naplníte úkoly.

Jednotlivé úkoly jsou do seznamů řazeny tak, jak je postupně zadáváte, klepnutím na odkaz Reordervšak lze jejich pořadí změnit tažením myší. Jakmile úkol dokončíte a „odfajfkujete“, automaticky se uloží do odděleného seznamu. Svůj seznam úkolů najdete na webové adrese vašejméno.tadalist.com. Pokud jej učiníte veřejným, bude na této adrese komukoli přístupný pro čtení. Jednotlivé úkoly lze sdílet s dalšími uživateli.

Klepněte pro větší obrázek
Ta-da list se od předchozích liší

Speciální rozhraní pro použití v mobilních telefonech zde nanajdete, služba je však díky své jednoduchosti v mobilu dobře použitelná. Správu úkolů ulehčuje RSS kanál (každý seznam má svůj) a možnosti poslat si kopii svých seznamů na e-mail.

Ta-da list je díky své záměrné jednoduchosti ideálním „úkolovníkem“ pro všechny, kdo se nechtějí pokročilejší organizací svého času příliš zabývat a potřebují pouze jednoduchý a dobře editovatelný seznam úkolů na webu. Autoři Ta-da listu se netají s tím, že tato služba je jen reklamou na další placené služby výrobce – zejména zmíněný nástroj pro správu projektů Basecamp a aplikaci pro sdílení dat a úkolů Backpack. Obě patří ve své oblasti mezi špičku, jejich používání je však trochu dražší.

Verdikt časopisu Computer: 6,0

Ta-da list
Online úkolovník
Zdarma

http://www.tadalist.com

Klepněte pro větší obrázek

- jednoduchost
- snadné ovládání

Klepněte pro větší obrázek

- menší nabídka funkcí

Ideální jednoduchá aplikace pro toho, kdo potřebuje snadno použitelný seznam úkolů na webu a nechce se problematikou to-do listů hlouběji zabývat.

Toodledo

Aplikace Toodledo vám nabídne tolik funkcí pro správu úkolů a organizaci času, že může nejednoho uživatele skoro odradit. Podle internetových diskusí na známem serveru s tipy a triky pro timemanagement Lifehacker.com jde rovněž o jednu z nejpoužívanějších služeb tohoto druhu. Toodledo ve své bezplatné verzi zahrnuje správce úkolů a kalendář v placené verzi (stojí 15 USD ročně) máte navíc k dispozici i historii úkolů, plánovač, možnost sdílení úkolů s dalšími uživateli a mnoho dalšího.

Správce úkolů umožňuje jednotlivé akce třídit do složek, doplňovat je o poznámky a nastavovat jim datum splnění, eventuální opakování či prioritu. Jednotlivé úkoly lze zobrazit podle data (tzv. hotlist), podle toho zda jsou doplněny o „hvězdičku“, podle poslední změny atd., přičemž mezi jednotlivými pohledy lze přepínat pomocí záložek. Všechny úkoly lze zobrazit v kalendáři, v němž však nelze další akce přidávat.

Klepněte pro větší obrázek
Toodledo toho umí skutečně dost; možná až příliš

Toodledo nabízí naprosto bezkonkurenční možnosti nastavení a také importu a exportu dat – můžete zde například změnit nastavení vzhledu seznamu s úkoly. Do aplikace snadno importujete data z Remeber the milk (pomocí formátu ical), z Vitalistu (XML) nebo z Outlooku (CSV). Obdobně lze do všech těchto formátů data exportovat.

Pokud vlastníte mobilní telefon iPhone, vyzkoušejte modifikované stránky na adrese http://www.toodledo.com/slim. Na mém Sonny Ericsonu K550i se mi bohužel zobrazení úvodní stránky nezdařilo a varianta optimalizovaná pro iPhone nefungovala korektně.

Toodledo je na první pohled složitější aplikace, do které musíte trochu proniknout. Nabízí však bezkonkurenční možnosti nastavení, bohatý export a import dat a mnoho funkcí.

Verdikt časopisu Computer: 6,0

Toodledo
Online úkolovník
Zdarma

http://www.toodledo.com

Klepněte pro větší obrázek

- množství funkcí
- export a import dat

Klepněte pro větší obrázek

- méně přehledné rozhraní
- pro začátečníky zbytečně složité

Výborný správce úkolů s funkcí kalendáře a plánovače a bohatými možnostmi exportu a importu dat do jiných programů. Množství funkcí však může leckoho odradit.

Nejlépe se vedlo Vitalistu a poměrně populárnímu ukolovníku s nezvykle dlouhým názvem Remember the milk (Nezapomeň na mléko).  Oba nabízí pokročilou práci s úkoly, poradí si s mobilními telefony a RTM lze také propojit třeba s Google službami. Jako jediný RTM nabízí také lokalizované prostředí do češtiny a díky technologii Google Gears podporu pro tvorbu úkolů i když nejste připojeni k internetu.

Druhý pohled Jakuba Čížka

Podobné webové aplikace toho umí stále více, poradí si s mobilními telefony i synchronizací úkolů s jinými službami. Otázkou ovšem zůstává, zdali takové weby najdou široké uplatnění. Úkolovníky a správce času totiž povětšinou ocení především ti, kteří se neobjedou bez všudypřítomného chytrého kapesního zařízení a mají přístup k nějakému tomu firemnímu groupwaru první cenové skupiny.

Témata článku: Web, Internet, GTD, Next, iPhone 6 Plus, Clip, Dashboard, Origin, Složitý systém, Široké uplatnění, Nový úkol, Google Plus, Priority, Stres, Basecamp, Todoist, Bezproblémové použití, Jednoduchý úkolovník, Teorie, Jednoduchá možnost, České slovo, Time Management, Plnohodnotné využití, Běžná aplikace, Správce


Určitě si přečtěte

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů