Zorganizujte si čas pomocí internetu

Na internetu existuje celá řada různých aplikací pro organizaci času, které vám pomohou zvládat běžný pracovní stres. Dnes vám představíme ty nejlepší webové správce úkolů.
Zorganizujte si čas pomocí internetu

Ta-da list

Ještě jednodušší než Todoist je nenáročný správce úkolů Ta-da list. Jedná se o zdarma dostupnou část známé placené aplikace pro projekt management – Basecampu. Ta-da list je skutečně jednoduchý, ale v tom je jeho největší síla. Žádné složité nastavování, pouze při registraci zadáte jméno a heslo a to je všechno.

Při zadávání úkolů specifikujete pouze jejich název, nenajdete tu ani priority, ani datum ukončení (deadline) ani tagy, natož pak kontexty. Práce s Ta-dalistem probíhá tak, že si založíte libovolný seznam úkolů (například „pracovní“, „domácí“, „nákupy“ atd.) a ty pak naplníte úkoly.

Jednotlivé úkoly jsou do seznamů řazeny tak, jak je postupně zadáváte, klepnutím na odkaz Reordervšak lze jejich pořadí změnit tažením myší. Jakmile úkol dokončíte a „odfajfkujete“, automaticky se uloží do odděleného seznamu. Svůj seznam úkolů najdete na webové adrese vašejméno.tadalist.com. Pokud jej učiníte veřejným, bude na této adrese komukoli přístupný pro čtení. Jednotlivé úkoly lze sdílet s dalšími uživateli.

Klepněte pro větší obrázek
Ta-da list se od předchozích liší

Speciální rozhraní pro použití v mobilních telefonech zde nanajdete, služba je však díky své jednoduchosti v mobilu dobře použitelná. Správu úkolů ulehčuje RSS kanál (každý seznam má svůj) a možnosti poslat si kopii svých seznamů na e-mail.

Ta-da list je díky své záměrné jednoduchosti ideálním „úkolovníkem“ pro všechny, kdo se nechtějí pokročilejší organizací svého času příliš zabývat a potřebují pouze jednoduchý a dobře editovatelný seznam úkolů na webu. Autoři Ta-da listu se netají s tím, že tato služba je jen reklamou na další placené služby výrobce – zejména zmíněný nástroj pro správu projektů Basecamp a aplikaci pro sdílení dat a úkolů Backpack. Obě patří ve své oblasti mezi špičku, jejich používání je však trochu dražší.

Verdikt časopisu Computer: 6,0

Ta-da list
Online úkolovník
Zdarma

http://www.tadalist.com

Klepněte pro větší obrázek

- jednoduchost
- snadné ovládání

Klepněte pro větší obrázek

- menší nabídka funkcí

Ideální jednoduchá aplikace pro toho, kdo potřebuje snadno použitelný seznam úkolů na webu a nechce se problematikou to-do listů hlouběji zabývat.

Toodledo

Aplikace Toodledo vám nabídne tolik funkcí pro správu úkolů a organizaci času, že může nejednoho uživatele skoro odradit. Podle internetových diskusí na známem serveru s tipy a triky pro timemanagement Lifehacker.com jde rovněž o jednu z nejpoužívanějších služeb tohoto druhu. Toodledo ve své bezplatné verzi zahrnuje správce úkolů a kalendář v placené verzi (stojí 15 USD ročně) máte navíc k dispozici i historii úkolů, plánovač, možnost sdílení úkolů s dalšími uživateli a mnoho dalšího.

Správce úkolů umožňuje jednotlivé akce třídit do složek, doplňovat je o poznámky a nastavovat jim datum splnění, eventuální opakování či prioritu. Jednotlivé úkoly lze zobrazit podle data (tzv. hotlist), podle toho zda jsou doplněny o „hvězdičku“, podle poslední změny atd., přičemž mezi jednotlivými pohledy lze přepínat pomocí záložek. Všechny úkoly lze zobrazit v kalendáři, v němž však nelze další akce přidávat.

Klepněte pro větší obrázek
Toodledo toho umí skutečně dost; možná až příliš

Toodledo nabízí naprosto bezkonkurenční možnosti nastavení a také importu a exportu dat – můžete zde například změnit nastavení vzhledu seznamu s úkoly. Do aplikace snadno importujete data z Remeber the milk (pomocí formátu ical), z Vitalistu (XML) nebo z Outlooku (CSV). Obdobně lze do všech těchto formátů data exportovat.

Pokud vlastníte mobilní telefon iPhone, vyzkoušejte modifikované stránky na adrese http://www.toodledo.com/slim. Na mém Sonny Ericsonu K550i se mi bohužel zobrazení úvodní stránky nezdařilo a varianta optimalizovaná pro iPhone nefungovala korektně.

Toodledo je na první pohled složitější aplikace, do které musíte trochu proniknout. Nabízí však bezkonkurenční možnosti nastavení, bohatý export a import dat a mnoho funkcí.

Verdikt časopisu Computer: 6,0

Toodledo
Online úkolovník
Zdarma

http://www.toodledo.com

Klepněte pro větší obrázek

- množství funkcí
- export a import dat

Klepněte pro větší obrázek

- méně přehledné rozhraní
- pro začátečníky zbytečně složité

Výborný správce úkolů s funkcí kalendáře a plánovače a bohatými možnostmi exportu a importu dat do jiných programů. Množství funkcí však může leckoho odradit.

Nejlépe se vedlo Vitalistu a poměrně populárnímu ukolovníku s nezvykle dlouhým názvem Remember the milk (Nezapomeň na mléko).  Oba nabízí pokročilou práci s úkoly, poradí si s mobilními telefony a RTM lze také propojit třeba s Google službami. Jako jediný RTM nabízí také lokalizované prostředí do češtiny a díky technologii Google Gears podporu pro tvorbu úkolů i když nejste připojeni k internetu.

Druhý pohled Jakuba Čížka

Podobné webové aplikace toho umí stále více, poradí si s mobilními telefony i synchronizací úkolů s jinými službami. Otázkou ovšem zůstává, zdali takové weby najdou široké uplatnění. Úkolovníky a správce času totiž povětšinou ocení především ti, kteří se neobjedou bez všudypřítomného chytrého kapesního zařízení a mají přístup k nějakému tomu firemnímu groupwaru první cenové skupiny.

Témata článku: Web, Internet, GTD, Nový úkol, Allen, Remember, Time Management, Google mapy, Největší síla, České slovo, Import, Mobilní telefony akce, Export, Origin, Google Plus, Mobilní telefony v akci, Clip, Mobilní telefony iphone, Lifehacker, Složitý systém, Jednoduchá možnost, Čas, Teorie, Dílčí úkol, Klasický přehled


Určitě si přečtěte

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 59

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

** Cardano je unikátní kryptoměna, která díky svým vlastnostem a schopnostem přitahuje pozornost ** Od Bitcoinu se zásadně liší ** Jejím smyslem není jen „koupit a prodat“, má pozoruhodné technologické možnosti

Martin Miksa | 29

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání