Zoom | Šifrování

Zoom zavede end-to-end šifrování. Novinku začne testovat příští týden

Videokonferenční platforma Zoom, ze které se letos díky koronaviru stal celosvětový hit, konečně zavede plně šifrovanou komunikaci. A to přesto, že ještě na jaře se k ní stavěla odmítavě. Později připustila, že ji nabídne jako možnost pro placené účty. Nakonec ale bude zdarma pro všechny.

Zoomu v tom pomůže firma Keybase, kterou v květnu koupila. První plody jejich spolupráce si budou moci uživatelé vyzkoušet již příští týden, a to při skupinových hovorech s až 200 účastníky. Zoom chce end-to-end šifrování spouštět ve čtyřech fázích, příští týden nastane první označená jako technical preview. Půjde tedy hlavně o test s cílem získat zpětnou vazbu.

Díky plnému šifrování nebude mít Zoom přístup ke sdíleným datům a nebude moci komunikaci odposlouchávat. Hovory se (de)šifrují na zařízeních uživatelů a Zoom nemá k dispozici dešifrovací klíče. Nebude tak ani moci bezpečnostním složkám či úřadům předávat obsah sdělení při případném vyšetřování zločinů, což bylo také původně důvodem, proč zvýšenou ochranu nezavádět (či jen omezeně).

Zoom dnes spojuje politiky, kolegy z práce i studenty a učitele:

Šifrování bude jen volitelnou (nikoliv výchozí) možností a účastníci si ji musí explicitně zapnout. V první fázi navíc nebudou dostupné některé funkce jako záznamy konferencí, jejich přepis, streamování, ankety, soukromý chat 1:1 apod. Doplňování chybějících funkcí přijde na řadu až ve druhé fázi, a to v průběhu příštího roku.

Zoom v tuto chvíli nabízí čtyři různé tarify podle nároků a velikosti týmů. Základní Basic je zdarma, umí spojit až 100 účastníků a hovory mohou mít nanejvýš 40 minut, přičemž ukládat videa lze jen lokálně. První placený tarif Pro za 140 eur ročně zvyšuje délku hovorů za 24 hodin, podporuje cloudový záznam do 1GB úložiště, umí se propojit se Skypem, streamovat na YouTube či Facebook a účastníci se mohou připojit i pomocí telefonního hovoru.

Diskuze (5) Další článek: Google vydal nový termostat Nest. Neučí se sám a ztratil otočnou korunu. Zato je ale levnější

Témata článku: YouTube, Software, Facebook, Zoom, Skype, Šifrování, Soukromí, Novi, Basic, TES, Účastník, Příští týden, Hovor, Software na Heureka.czV nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy