Web | Mapy | Počasí

Zoom Earth: Podívejte se ze satelitu, jak je dnes v Bulharsku nebo třeba na Istrii

Zemský povrch stále dokola snímají družice NASA a dalších organizací. Co kdyby tedy nad těmito daty někdo spustil satelitní mapu světa s fotografiemi starými třeba jen pár hodin?

Přesně to umí webová aplikace Zoom Earth, která čerpá snímky právě od NASA a virtuální glóbus průběžně aktualizuje dvakrát denně – dopoledne a odpoledne. K dispozici je přitom i historie, takže pokud dnešní snímky ještě nejsou hotové, stačí se posunout v kalendáři na včerejší den.

Klepněte pro větší obrázek
Evropa a Afrika v úterý odpoledne

Detail fotografií pochopitelně nemůže konkurovat leteckým snímkům a zapomeňte, že byste se podívali třeba na svůj dům, v přirozených barvách ale uvidíte pásmo bouřek, které v týdnu zasáhly Česko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Stejně tak podle oblačnosti poznáte, jaké bude asi počasí v dovolenkové destinaci, kam máte namířeno.  Zoom Earth se nakonec hodí i k monitorování nejrůznějších živelných pohrom – třeba požárů. Loni krásně zobrazil ty v Kalifornii.

Diskuze (5) Další článek: Apple Pro Display XDR: monitor pro náročné a hlavně velmi bohaté

Témata článku: Web, Evropa, Satelit, Mapy, Počasí, Afrika, Meteorologie, Česká republika, Satelitní mapa, Fotografie, Kalifornie, Snímek, Bulharsko


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu