Web | Mapy | Počasí

Zoom Earth: Podívejte se ze satelitu, jak je dnes v Bulharsku nebo třeba na Istrii

Zemský povrch stále dokola snímají družice NASA a dalších organizací. Co kdyby tedy nad těmito daty někdo spustil satelitní mapu světa s fotografiemi starými třeba jen pár hodin?

Přesně to umí webová aplikace Zoom Earth, která čerpá snímky právě od NASA a virtuální glóbus průběžně aktualizuje dvakrát denně – dopoledne a odpoledne. K dispozici je přitom i historie, takže pokud dnešní snímky ještě nejsou hotové, stačí se posunout v kalendáři na včerejší den.

Klepněte pro větší obrázek
Evropa a Afrika v úterý odpoledne

Detail fotografií pochopitelně nemůže konkurovat leteckým snímkům a zapomeňte, že byste se podívali třeba na svůj dům, v přirozených barvách ale uvidíte pásmo bouřek, které v týdnu zasáhly Česko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Stejně tak podle oblačnosti poznáte, jaké bude asi počasí v dovolenkové destinaci, kam máte namířeno.  Zoom Earth se nakonec hodí i k monitorování nejrůznějších živelných pohrom – třeba požárů. Loni krásně zobrazil ty v Kalifornii.

Diskuze (5) Další článek: Apple Pro Display XDR: monitor pro náročné a hlavně velmi bohaté

Témata článku: Web, Evropa, Mapy, Satelit, Počasí, Meteorologie, Afrika, Bulharsko, Fotografie, Snímek, Česká republika, Kalifornie, Satelitní mapa

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky