ZONER software je jedničkou v zabezpečení .cz domén DNSSECem

Prezentace klienta 9. září 2019
Nadšenec hacknul Raspberry Pi 4 a zprovoznil externí sloty PCI Express
Společnost ZONER software, a.s. je jedničkou v používání zabezpečení DNSSEC v rámci svého projektu CZECHIA.CZ. „Stali jsme se tak prvním registrátorem, který má 100 % .cz domén na svých DNS zabezpečeno technologií DNSSEC,“ uvádí Milan Behro, CEO společnosti.
ZONER software je jedničkou v zabezpečení .cz domén DNSSECem

Proč vyžadovat doménu s DNSSEC zabezpečením?

Systém DNS funguje jako překladač jmenných názvů webových adres na číselné IP adresy. To znamená, že uživatel zadává do webového prohlížeče konkrétní adresu webu, která je obratem na pozadí překládána DNS serverem na číselnou hodnotu. Pokud není DNS server zabezpečen, je právě tento překlad potenciálním bezpečnostním rizikem. Útočník napadne DNS server, se snahou vrátit uživateli podvrženou IP adresu, aniž by uživatel poznal, že byl oklamán.

Aby byli návštěvníci, ale i držitelé .cz domén ochráněni před těmito podvrhy, zavedlo sdružení CZ.NIC, které je správcem registru domény .cz, bezpečnostní technologii zvanou DNSSEC.

Technologie DNSSEC rozšiřuje systém DNS o digitální podpis pro každou doménu, tím tento překlad chrání před přesměrováním na falešnou adresu a zvyšuje tak bezpečnost doménových jmen.

Klepněte pro větší obrázek

Je třeba volit bezpečného poskytovatele

Akreditovaný registrátor ZONER software nejenže DNSSEC podporuje, ale rovněž dbá na to, aby všechny jeho domény byly 100% podepsané. Pokud si objednáte či převedete vaši .cz doménu pod CZECHIA.CZ, máte záruku, že bude vždy provozována se zabezpečením DNSSEC. Proč tento registrátor striktně trvá na tom, aby byly všechny jeho domény podepsané, na to odpovídá Milan Behro takto „Je to silný signál našim i budoucím zákazníkům, že jsou jejich domény v rukou profesionálů hledících na jejich bezpečnost. V oblasti internetové bezpečnosti jsme lídry, proto právě my sami musíme našim zákazníkům stanovat bezpečností hranice. DNSSEC nesmí být otázka volby, je to dnes nutnost.

DNS servery poskytovatele CZECHIA.CZ používají nejbezpečnější algoritmus pro šifrování dat v DNS využívající eliptických křivek (ECDSA). „Byli jsme prvním velkým registrátorem, který v České republice implementoval DNSSEC pomocí eliptických křivek. Můžeme tedy říci, že jsme naučili Česko používat tento algoritmus,“ dodává Behro.

Jak dále zvýšit zabezpečení a důvěryhodnost .cz domény?

Vedle ochrany domény pomocí DNSSECu je dnes další samozřejmostí využití SSL/TLS certifikátu. Ten efektivně zabezpečuje šifrované spojení mezi uživatelem webu a webovým serverem. Rovněž může zásadně zvýšit důvěryhodnost vaší domény tím, že ověří jméno vaší společnosti, které návštěvník webu uvidí přímo u názvu vašeho doménového jména. SSLmarket.cz, rovněž ze skupiny ZONER software, je největším poskytovatelem komerčních certifikátů v Česku a patří také mezi největší v Evropě. Nabízí elektronické certifikáty od nejdůvěryhodnějších certifikačních autorit světa. V současné době má ve svém portfoliu také kvalifikované webové certifikáty, které jsou v souladu s nařízením eIDAS.

Další článek: Nadšenec hacknul Raspberry Pi 4 a zprovoznil externí sloty PCI Express


Určitě si přečtěte

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

Jak vypadá český revoluční digitální stát. Ministerstvo se chlubilo a ukázalo novinky

** Portál občana a a eObčanky za sebou mají skoro rok provozu ** Ministerstvo vnitra se pochlubilo několika čísly ** Prý je to revoluce v digitalizaci státu

Jakub Čížek | 46

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 132Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů