AMD | Grafické karty | Radeon RX 7000

Známe názvy nových Radeonů. Jména neprozradilo AMD, ale nechtěně výrobce zdrojů

Tento rok dorazí nové generace grafických karet jak od Nvidie, tak i AMD. Není to žádná velká spekulace, když se očekává, že bude zachován název a nové modely od AMD budou patřit do řady Radeon RX 7000 s podobným číslováním jako u současné generace RX 6000.

Výrobce napájecích zdrojů Seasonic ale na stránkách tak trochu omylem neoficiálně potvrdil tři hlavní modely, na které se čeká. V konfigurátoru pro výběr potřebného výkonu zdroje se totiž objevily tři dosud neuvedené grafické karty – AMD Radeon RX 7700 XT, Radeon RX 7800 XT a nejvyšší Radeon RX 7900 XT.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavostí je, že Seasonic rovnou uvádí potřebný zdroj, čímž nejspíše prozradil i TDP těchto karet. Zatímco u Radeonu RX 7900 XT i Radeonu RX 7800 XT se doporučuje 750W zdroj, u Radeonu RX 7700 XT stačí 650W zdroj. Tato čísla odpovídají základní konfiguraci celého počítače.

Pokud si nastavíte výkonnější procesor, více disků a podobně, kalkulátor vše přepočítá a doporučí výkonnější zdroj. Jedná se o stejné hodnoty jako s podobnými modely v rámci řady Radeon RX 6000, takže TDP nových modelů by mohlo být podobné v rozmezí 300 W, 250 W a 230 W. Jaká bude realita, to se přesvědčíme až s reálným představením.


Nejoblíbenější grafické karty

Gigabyte GV-N4070WF3OC-12GD Gigabyte GV-N4070WF3OC-12GD
nabízí 28 obchodů za ceny od 15 223 Kč
Porovnat ceny

Důležitou otázkou také je, jestli AMD naskočí na trend nového 16pinového konektoru PCI Express, který nativně podporuje jen pár nových napájecích zdrojů a u ostatních se to musí řešit adaptéry.

Váš názor Další článek: NASA sestaví tým na výzkum UFO. Vědci zkusí pochopit dosud nepochopené

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Spekulace, Nvidia, AMD, Grafické karty, Radeon RX 7000, Radeon, SeaSonic, Grafická karta, Model, Ale, Výrobce, Kalkulátor, PCI Express, Zdroj, Grafické karty na Heureka.cz