Notebooky | Byznys | Toshiba

Značka Toshiba definitivně končí v noteboocích, nahradí ji Dynabook

Toshiba, dříve prémiová značka notebooků, která jako první přinášela nové technologie, v posledních letech skomírala. Finanční skandály japonského vedení podrazily schopnost reagovat na vysoce konkurenční prostředí počítačů se zmenšujícími se maržemi, a tak se dříve silná Toshiba změnila v raněné zvíře.

V rámci úsporných opatření v roce 2015 zrušila notebooky pro běžné spotřebitele a soustředila se jen na podnikový segment, zbavila se také výroby televizorů.

Úspory ale nestačily a Toshiba se rozhodla zbavit se i zbytků výroby počítačů. V roce 2016 selhalo plánované spojení Fujitsu, Toshiby a Vaio, ale loni se to již podařilo - více jak osmdesát procent získal japonský Sharp. Právě zmiňované Vaio potkal podobný osud jako nyní Toshibu. Sony v rámci úsporných opatření zrušilo výrobu svých počítačů Vaio a prodalo je investiční skupině, která už mimo strukturu Sony dále pokračuje s výrobou Vaio notebooků.

Notebooky Toshiba od příchodu do náruče Sharpu stále zůstávaly nositelem označení Toshiba. To se ale nyní změní. Toshiba definitivně zmizí a nahradí ji Dynabook. Ten přitom není pro Toshibu neznámým pojmem, první notebook Toshiby (a navíc i první notebook vůbec) nesl právě označení Dynabook.

Název Dynabook přitom paradoxně nebude určený jen pro notebooky, ale i pro chytré brýle s připojeným počítačem, které Toshiba nabízí podnikovým zákazníkům.

Toshiba jako firma samozřejmě nemizí, je široce rozkročená napříč mnoha odvětvími a silná je například v jaderné energetice. Pouze notebooky Toshiba budou sice vypadat stejně, ale budou se jmenovat Dynabook. Evropská pobočka Toshiba Client Solutions Europe, se přejmenuje na Dynabook Europe.

Pro současné zákazníky se také nic nemění, servisní smlouvy a záruky zůstávají, dochází pouze ke změně názvu, který reflektuje několik měsíců starou změnu vlastníka.

Paradoxně pro české zákazníky tak Toshiba nyní zůstane jako značka televizorů, s nimi má ale Toshiba ještě méně společného než s notebooky. Televizory Toshiba už totiž několik let vyrábí turecký Vestel.

Diskuze (5) Další článek: ZPS X se naučilo deformovat obličeje. Změníte až 20 anatomických rysů

Témata článku: Notebooky, Byznys, Toshiba, Sony, Fujitsu, Vaio, Sharp, Výroba, Televizor, Dynabook, Notebook, Počítač, Značka


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu