Google Meet | Google Hangouts | Google Chat

Značka Hangouts téměř končí. Google název odstraňuje z aplikace Chat i Meet

Google se aktuálně pochlubil nečekanou novinkou – přejmenováním služeb Hangouts Chat a Hangouts Meet. Jedná se sice o drobnost, obě ale vypustí z názvu právě ono Hangouts, tedy odkaz na starý komunikátor.

Dvojici aplikací Hangouts Chat a Hangouts Meet Google představil již v roce 2018 a měly být odpovědí na vzrůstající popularitu Slacku a jemu podobných. Chat tak slouží k písemné komunikaci mezi jednotlivými uživateli, podporuje ale i skupinové konverzace a oddělené místnosti s tématy. Nechybí ani napojení na nejrůznější roboty a služby podobně, jako je tomu právě u konkurence, možnosti jsou ale omezenější.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá Google Chat na počítači.

Meet je poté služba zaměřená čistě na audio a video hovory. Primárně se přitom jedná o skupinové konverzace, kam je možné přizvat další uživatele skrze e-mail či prostý odkaz. K hovoru se pak mohou přidat i bez registrace či instalace programu, vše běží ve webové stránce. Přidat se lze i zavoláním na telefonní číslo a zadáním kódu.

Obojí je přitom dostupné pouze v rámci balíku GSuite, tedy pouze firemním zákazníkům. Od počátku přitom Chat obsahuje jakousi integraci s původními Hangouts.. Chaty v konverzaci dvou uživatelů vidíte v obou službách, zaslané obrázky, reakce a přílohy již ale pouze v Chatu. Z něj také nemůžete psát lidem mimo doménu, což v klasických Hangouts je možné. Od začátku tak byl v komunikátorech zmatek nejen funkčně, kde se překrývali, ale i názvy.

Zmatky s komunikátory zůstávají nadále

Tomu je tak, alespoň částečně, nyní konec, kdy Google odstraňuje z názvu právě odkaz na starou službu. Nově se tak jedná pouze o Google Meet a Google Chat. A nepleťte si to s tím druhým Google Chatem – tedy aplikací Zprávy na Androidu, která slouží nejen k posílání SMS a MMS, ale i komunikaci skrze RCS a Google této funkci říká právě Chat.

Právě tato aplikace měla přitom nahradit dosluhující klasické Hangouts. Původně to mělo být Allo, to ale Googlu nevyšlo a tak zkusil vsadit na RCS. To se mu ale také příliš nedaří a tak přehodnocuje strategii. Nedávno firma oznámila prodloužení funkčnosti a oddálení migrace uživatelů na Chat a Meet. To se přitom mělo týkat i běžných spotřebitelů, pro které je aplikace doposud nedostupná.

Je tak možné, že Google přijde opět s jiným řešením, zatímco nechá Hangouts dále přežívat. Už by si ale zasloužily řádného zástupce. Celá služba nebyla několik let řádně aktualizována a byť stále funguje, chybí ji jakékoliv moderní funkce.

Jaké měl Google plány s komunikátory? Podívali jsme se na ně podrobně:

Zdroj: The Verge

Diskuze (8) Další článek: Jaké bude aprílové počasí? 10 tipů na meteorologické aplikace a služby

Témata článku: Software, Google, Internet, Android, Instant Messaging, Komunikace, Google Meet, Slack, Google Hangouts, Microsoft Teams, Google Duo, Google Allo a Duo, Google Chat, Konverzace, SMS, Aplikace, The Verge, Hangouts chat, RCS, Komunikátor, Uživatelé, Hangouts, Hangouts Meet, Název, MMS


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X