Změny ve vedení českého Oracle

Na začátku září opustil pozici generálního ředitele společnosti Oracle Czech Ondřej Felix.
Na začátku září opustil pozici generálního ředitele společnosti Oracle Czech Ondřej Felix, který se za posledních pět let významně zasloužil o vybudování regionálního zastoupení druhé největší společnosti na světě. Od roku 1994, kdy dostal za úkol vytvořit českou pobočku, dovedl Oracle Czech na špičku mezi IT společnostmi našeho trhu – při více než stovce zaměstnanců je uváděn roční obrat převyšující 720 miliónů korun. A právě díky úspěšnému vedení byl Ondřej Felix jmenován na pozici ředitele pro oblast vládních projektů a infrastrukturních odvětví v regionu Střední a Východní Evropy. Novým šéfem Oracle Czech se stal Stig Joergensen, který poslední tři roky působil na pozici obchodního ředitele regionálního zastoupení společnosti Oracle v Dánsku.

Živě komentuje: Trend častých výměn na vedoucích postech je u zahraničních společností poměrně běžnou záležitostí. Nicméně si nejsem jist, zda tato změna českému zastoupení prospěje. Ondřej Felix je bezesporu jednou z nejvýznamnějších osobností IT trhu u nás a tak zůstává otázkou, do jaké míry jej na vedoucí pozici dokáže Stig Joergensen nahradit. Čeští zákazníci jsou totiž i dnes poměrně konzervativní cílovou skupinou, a tak bude muset nový ředitel svých kvalit využít na více než sto procent. Uvidíme, zda se mu podaří splnit aktuální firemní cíle regionálního zastoupení, mezi které patří především upevnění pozic v oblasti podnikových informačních systémů.

Rozhovor, který pro nejbližších pár měsíců exkluzivně poskytl Ondřej Felix, si můžete přečíst v čísle 11 časopisu Connect! našeho nakladatelství Computer Press.

Váš názor Další článek: SUN uvádí svůj první paprsek

Témata článku: Oracle, Pozice, Pozice šéfa, Felix, Vládní projekt


Určitě si přečtěte

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

Evoluce stále pokračuje, lidem se do kolen vrací kost navíc

** O kost zvanou fabella nás evoluce připravila už před miliony let ** V posledních desetiletích se však „ztracená kost“ znovu objevuje ** Anatomové nabádají ortopedy, aby brali fabellu v potaz

Jaroslav Petr | 31

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

** Představíme vám devět největších letadel světa ** Patří mezi ně i známé stroje, jako je Boeing 747 či Airbus A380 ** Které letadlo je nejdelší a jaké má největší rozpětí křídel?

Karel Kilián | 7

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 55

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch