Změní Nextra vlastníka?

Oficiální místa zatím mlčí, z více zdrojů máme ale informaci, že se něco chystá.
Na tiskovém oddělení společnosti Nextra se nechtějí k případnému prodeji nebo fůzi vůbec vyjadřovat, ale snažil jsem si tuto informaci ověřit i jinde a ze dvou nezávislých zdrojů mně bylo potvrzeno, že se opravdu nějaké větší majetkové převody ve společnosti Nextra chystají a vše by mělo být známo do dvou týdnů.

Stoprocentním vlastníkem Nextry je dnes norská telekomunikační společnost Telenor. Nextra v České republice funguje jako jedna z poboček Telenor Bussines Solution. TBS se už v minulosti netajil tím, že by se mu líbilo, kdyby Nextra poskytovala v ČR i hlasové služby. Nextra u nás v současné době nabízí pouze IP telefonii, a to by mohlo být důvodem ke změně majitele či fůzi s jiným telekomunikačním operátorem na trhu, který tyto služby již nabízí. Na tiskovém oddělení mně pouze sdělili, že značka Nextra jako taková nezanikne, ale to neznamená, že po akvizici nebo fúzi nebude její jméno součástí delšího názvu.

Zatímco se k něčemu schyluje, můžeme skutečně jen spekulovat, kdo by byl vhodným partnerem pro Nextru. Při pohledu na současnou mapu českých telekomunikačních společností vypadá zajímavě Aliatel. Proč zrovna Aliatel? Jedná se o jednoho z největších alternativních operátorů, který se v předešlých letech zaměřoval, stejně jako Nextra, spíše na firemní zákazníky a získal si u nich dobré jméno. Nextra nabízí komutované nebo satelitní připojení, ISDN a rozjela ve velkém reklamní kampaň na ADSL zatímco Aliatel zatím ani jednu z těchto služeb nenabízí. Naopak navíc má už zmíněný hlas, bezdrátové připojení a větší portfolio datových služeb.

Pochopitelně budeme sledovat celou záležitost i nadále, jestli máte zajímavou informaci, klidně ji dejte do diskuze.

Diskuze (12) Další článek: Informace o veletrhu IFA 2003

Témata článku: Současná značka, VLA

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost