Změna v inženýrských činnostech podle Bentley

Firma Bentley nedávno představila produkt ProjectBank, založený na technologiích MicroStationu. ProjectBank je systémem správy informací, zaměřeným na produktivitu v oblasti inženýrských činností.
Firma Bentley nedávno představila produkt ProjectBank, založený na technologiích MicroStationu. ProjectBank je systémem správy informací, zaměřeným na produktivitu v oblasti inženýrských činností. Ačkoliv uživatelé stále pracují se soubory DGN a DWG, spravuje ProjectBank tyto soubory na úrovni komponent:

ProjectBank transparentně převádí soubory na komponenty, ukládá je a spravuje jejich transakce podle toho, jak uživatel modifikuje návrh, který tyto komponenty představují. Cílem firmy Bentley bylo uchovat data jako skutečnou reprezentaci – elektronickou simulaci, a ne pouze geometrii.

  • Komponenta — jednotka informace v rámci projektu, která je smysluplná z hlediska uživatele. Komponentou mohou být „dveře“, „kompresor“ nebo čára. Komponenty se skládají z informací nerozvazatelně propojených s programem, který určuje jejich chování, vlastnosti a vztahy k dalším komponentám.
  • Schéma — program, definující komponenty a jejich vlastnosti.
  • Transakce — množina změn komponenty. Komponenty je možné přidávat, modifikovat nebo mazat.

Týmový nástroj živě
Zatímco dosavadní nástroje pro CAD znamenaly především zvýšení produktivity práce jednotlivců, ProjectBank se má stát nástrojem pro spolupracující týmy.

Technologie ProjectBank byla demonstrována na sympoziu Proactive Engineering Symposium 1998, a to za použití reálných dat, poskytnutých firmou Kling Lindquist. Bylo demonstrováno, jak mohou ve stejnou chvíli dva architekti pracovat na datech pocházejících ze stejného souboru. V první ukázce pracovali dva uživatelé na oddělených částech jednoho výkresu a ProjectBank koordinoval změny. Ve druhém příkladě tito dva architekti pracovali na zcela stejných datech. ProjectBank byl schopen uživatele upozornit, že zkusili modifikovat stejnou informaci a umožnil jim korigovat navržené změny.

Inženýrské obory podle firmy Bentley potřebují lepší sdílení dat a jejich uchování v aktuální, synchronizované podobě. To umožňuje právě komponentový model. ProjectBank je technologií, která má tímto způsobem díky výše popsané komponentové architektuře změnit způsob organizace inženýrských činností.

Váš názor Další článek: Programátoři pod Windows: Chceme Open Source politiku i pro nás!

Témata článku: Změna, Dosavadní nástroj, Komponenta, Bentley, Dosavadní informace, Inženýr, Činnost, Stejný soubor

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost