Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

Změna plánu. Nvidia nakonec uvede i GeForce RTX 3080 Ti s 20 GB paměti

Zdroj: Nvidia
Změna plánu. Nvidia nakonec uvede i GeForce RTX 3080 Ti s 20 GB paměti | Zdroj: Nvidia

Poměrně dlouho se spekulovalo o tom, že Nvidia chystá grafickou kartu GeForce RTX 3080 s 20 GB paměti místo původních 10 GB. Nakonec jsme se dočkali výkonnější GeForce RTX 3080 Ti s 12 GB paměti GDDR6X. Jak to ale vypadá, speciální varianta s mnohem větší pamětí by se možná mohla stát realitou.

Z několika zdrojů totiž Nvidia skutečně chystá GeForce RTX 3080 Ti s 20 GB paměti GDDR6X, což by bylo ideální řešení pro ty, kteří nechtějí utrácet za GeForce RTX 3090 s 24 GB paměti, ale 10 GB nebo 12 GB je pro ně málo – typicky kvůli nějakému náročnému programu.

Podle všeho ale bude mít tento model jeden ústupek – nižší propustnost pamětí a to z původních 912 GB/s na 760 GB/s. Důvodem má být dle CPU-Z detekce použití 320bitové sběrnice, zatímco 12GB verze GeForce RTX 3080 Ti má 384bitové rozhraní.

Uvidíme, kdy se této novinky dočkáme na pultech. Vzhledem k tomu, že už se objevily i fotografie z krabice od modelu Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC 20G, mohlo by to být poměrně brzy.

Diskuze (10) Další článek: Booster Super Heavy B4 je zpět na odpalovací rampě, nyní ho čekají předletové zkoušky

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, GeForce RTX 3000, Ampere, Paměť, Realita, Speciální varianta, GB paměť, Grafická karta, GeForce, ModelDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Edge si ve Windows 10 krade odkazy pro sebe. Jak tomu zabránit?
Lukáš Václavík
Windows 10EdgeTipyProhlížeče
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika