Prohlížeče | Firefox

Změna nastavení serveru na chvíli zlikvidovala Firefox, který chybně pracuje s protokolem HTTP/3

logo: Mozilla /  koláž: Petr Urban / Živě.cz
Změna nastavení serveru na chvíli zlikvidovala Firefox, který chybně pracuje s protokolem HTTP/3 | logo: Mozilla /  koláž: Petr Urban / Živě.cz

Nejen čerstvě vydaný Firefox 96 občas způsoboval závažné problémy s načítáním stránek. Někteří uživatelé a uživatelky prohlížeče po aktualizaci hlásili, že se stránky nenačítají a Firefox při tom silně zatěžuje procesorpaměť, až přestane odpovídat.

Stane se to zničehonic při prohlížení některých webů, zažil to mj. redakční kolega Lukáš Václavík. Jedinou možností je v takové situaci příslušný proces natvrdo ukončit. Mozilla potvrdila raná zjištění komunity, a sice potíže způsobovalo zpracování HTTP/3. Chyba se ale projevila až poté, kdy došlo ke změně nastavení na straně cloudového poskytovatele.

Změna nastavení se dotkla nejen posledního Firefoxu, ale i předchozí verze včetně edice ESR. Situace se vyřešila na dálku (stačí restartovat prohlížeč v případě přetrvávajících potíží, aktualizaci instalovat nemusíte), takže situace by se prý opakovat neměla. Už dříve někteří přišli na to, že na stránce about:config stačí vypnout předvolbu network.http.http3.enabled.

Manuální vypnutí protokolu může způsobit potíže v budoucnu ve chvíli, kdy bude komunikace opírána pouze o něj. Mozilla tak bude muset pamatovat na to, aby se s nynějším dočasným řešením časem vypořádala. Ačkoli je HTTP/3 ze strany prohlížečů široce podporováno, oficiálně se jedná pouze o draft.

Zdroje: Firefox Support na Twitteru (1 | 2) | chyba 1749908 na Bugzille | r/Firefox

Diskuze (23) Další článek: SpaceX testuje ramena Mechazilly pomocí obřích vaků naplněných vodou. Zvedá je nahoru a dolů

Témata článku: Prohlížeče, Web, Twitter, Firefox, Mozilla, Změna nastavení, Potíž, Nastavení, Protokol, ProhlížečČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko