Zlobívá holka prodala originál svého vlastního memu za půl milionu dolarů. Pomohla burza NFT tokenů

Zoë Roth zná úplně každý z vás. Je to přesně to děvče, které se potutelně usmívá a za ním hoří rodinný dům. Fotografie se už před lety stala zdrojem mnoha memů a Zoë konečně vydělala zasloužený balík peněz.

V dubnu totiž zkusila skrze prostředníka vydražit původní fotografii z roku 2005 na kryptoburze NFT tokenů, přičemž cena se během několika desítek hodin vyšplhala z výchozí částky 1 ETH na 180 ETH. To dělá při současném kurzu nějakých 12 milionů korun, které už dospělá Zoë použije na vysokoškolská studia.

NFT token je unikátní matematická reprezentace libovolného digitálního díla v blockchainu a dnes tento systém nabízí především Ethereum. S těmito NFT tokeny se obchoduje podobným způsobem jako s každou jinou (krypto)komoditou, byt se jedná jen o shluk bajtů. Samotná fotografie může být i nadále dostupná a volně se šířit.

b56322cc-cad6-4a22-9325-a1f0d72c3529
Disaster Girl na NFT burze

V každém případě, byť meme zlobivé holky, která zapálila dům, bavilo internet celé roky, ve skutečnosti se jednalo o hasiči kontrolovanou ukázku, na kterou vzal tehdy pětiletou Zoë její otec, který ji nakonec i zvěnčil na fotografii.

Diskuze (18) Další článek: Hubbleův vesmírný dalekohled vyfotil nádherný snímek hvězdy AG Carinae, která je 70× hmotnější než Slunce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,