Notebooky | Acer | IFA

Zkusili jsme rekordně lehký Acer Swift 5 a jeho těžší dvojče Swift 3

Acer pro konec roku nachystal vylepšenou verzi rekordního notebooku Swift 5.  Swift 5 s 14" displejem byl prvním notebookem pod jeden kilogram. Loni přišel Swift 5 s větším 15,6" displejem a pořád hmotností pod 1 kg a letos tu máme opět 14" verzi s hmotností, kdo by to tušil, pod 1 kg.

Tento zdánlivý krok zpět je ale ve skutečnosti skokem kupředu. Zmenšily se celkové rozměry oproti první 14" verzi a současně se zvedla kapacita akumulátoru. Právě výdrž Swiftu 5 jsme vždy kritizovali.

Nový Swift 5 má tak nejen přepracované šasi, větší akumulátor spolu s 10nm procesory Core desáté generace slibují výdrž přesahující 12 hodin. Líbí se nám i matný dotykový displej.

Swift 5 na obdiv, Swift 3 na pořízení

Acer se především chlubí zabudovanou grafikou GeForce MX250 při zachování hmotnosti pod 1 kg. Popravdě ale nové integrované grafiky Iris na procesorech Core 10. generace svým výkonem v podstatě odpovídají grafikám MX150 a MX250, takže pro Nvidii se rozhodnete snad jen kvůli lepší podpoře her v ovladačích.

Popravdě ale víc než nový rekordní Swift 5 nás zaujal jeho sourozenec Swift 3. V jen o něco málo těžším těle nabídne stejnou hardwarovou výbavu a oželet budete muset jen dotykový displej. Bude ale citelně levnější než lehký Swift 5.

Ač je tedy hlavní hvězdou nový Swift 5, spíš bych doporučil se dívat na Swift 3. Nový Swift se bude prodávat za ceny od 899 € a Swift 3 začne o 300 € levněji. Samozřejmě "ceny od" je třeba vnímat podle konfigurací a je klidně možné, že Swift 3 bude startovat na slabších konfiguracích než Swift 5, přesto cenový rozdíl tu nejspíš nebude zanedbatelný.

Diskuze (3) Další článek: Připravte se na bílý Facebook. Nový design z aplikace už se testuje i na webu

Témata článku: Video, Notebooky, Acer, IFA, Hmotnost, Konfigurace, Acer Swift, Lehký, Řek, Swift, Akumulátor, Displej, Grafika, Dvojče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5