Reklama

Zkušenosti s Topranker.cz – jak hodnotí spolupráci jeden z českých realitních portálů?

Dostat se z dlouhodobého poklesu mezi jedny z nejnavštěvovanějších realitních portálů v Česku se stovkami tisíc návštěv měsíčně? Právě takové zkušenosti s Topranker.cz má jeden z našich klientů. 

Přečtěte si následující případovou studii SEO, která vám tento zajímavý příběh přiblíží. SEO studie vám ukáže, co může naše optimalizace pro vyhledávače obnášet a jaké výsledky z ní plynou.

​Bez zkušeností Toprankeru.cz by tento web klesal dál…

Web eurobydleni.cz se ve chvíli, kdy nás jeho majitel oslovil s žádostí o jeho optimalizaci, nenacházel ve zrovna nejlepším stavu. Již více než rok zaznamenával úbytek návštěvníků a služby stávající SEO agentury na této skutečnosti nic nezměnily.

Majitel se proto rozhodl svěřit péči o web nám. Slovo dalo slovo a zanedlouho jsme se pustili do práce. Naším prvořadým úkolem pak bylo diagnostikovat, co je s webem špatně. Zanedlouho vypluly na povrch následující skutečnosti:

  • Řada stránek webu nebyla vůbec zaindexována. Další stránky (např. technické) byly naopak indexovány zbytečně. Některé se opakovaly a postrádaly kvalitní obsah.

  • Vnitřní odkazování se mnohokrát na téže stránce zbytečně opakovalo a nerespektovalo hierarchii těch nejdůležitějších a prioritních stránek.

  • Vstupní stránky nebyly řádně optimalizovány pro vhodná klíčová slova.

  • Rich Snippets zcela chyběly .

  • Meta tagy nebyly optimalizovány a měly jen malou informační hodnotu.

  • Na webu jsme našli řadu prohřešků proti uživatelské přívětivosti (jak je důležitá, můžete číst zde). Chyběly rovněž prvky, které by prodlužovaly dobu opuštění stránky (například návrh dalších zajímavých nemovitostí).

  • Web neměl SSL certifikát.

  • V odkazovém profilu převažovaly komerční anchory.

Za tohoto stavu byla organická návštěvnost webu pouhých 36 524 návštěvníků za měsíc. To není na celorepublikový realitní portál mnoho.

​Výsledky naší práce

Dvěma slovy: velmi dobře. Pro více než 1000 relevantních klíčových slov se klientův web probojoval do TOP 10 v 95 % případů. Přímo do TOP 3 pak v 56% případů!

Podívejte se na neustálý růst organické návštěvnosti od 1. 4.2019 do 29.5.2021. K danému datu (a to ještě není celý měsíc u konce) registruje web 408 000 unikátních návštěv z Googlu a Seznamu za měsíc.

Klepněte pro větší obrázek

Také viditelnost webu ještě významně vzrostla. Graf níže ukazuje růst klíčových slov, pro která je web viditelný, stejně jako pozitivní vývoj jejich pozic ve výsledcích vyhledávání.

Porovnáte-li výsledek s předchozím obrázkem z roku 2019, uvidíte, že počet klíčových slov v TOP 3 se zčtyřnásobil z 513 na 2136.

Klepněte pro větší obrázek

Utěšený je také růst odkazujících domén, viz obrázek níže.

Klepněte pro větší obrázek

Naše práce přinesla ovoce. Aktuálně je Eurobydlení co do návštěvnosti na 4. místě v zemi. Před ním jsou již jen ta nejzvučnější jména jako Bezrealitky, Reality Idnes a Sreality.

Klepněte pro větší obrázek

A ačkoliv může pozice konkrétních klíčových slov v čase kolísat, i tak následující obrázek rámcově ukazuje, že naše SEO se účinkem neminulo. I u klíčových slov s vysokou konkurencí si klientův web vede skvěle.

Klepněte pro větší obrázek

Na závěr této SEO případové studie pak přikládáme i hodnocení samotného zákazníka.


Ing. Šulc Marek

Eurobydleni.cz

Náš web měl dlouhodobý problém s klesající návštěvností, spojený s přechodem na responzivní verzi i s nízkou kvalitou služeb původní SEO agentury. Potřebovali jsme ukončit pokles návštěvnosti a vrátit se na naše původní pozice, případně je i překročit.

Služby Toprankeru můžu doporučit všem, kteří to se svým projektem myslí vážně a chtějí ten nejlepší poměr ceny a výkonu. Pokud si do SEO nemůžete dovolit investovat statisíce, svěřte se do rukou právě Toprankeru! I s ekonomicky úsporným budgetem dosáhnete velmi dobrých výsledků!

Další článek: Kryptoměny čeká několik zásadních změn. Společným jmenovatelem je ekologie

Témata článku: Prezentace klienta, Reklama