Zkracovač Googlu končí. Krátké adresy s Goo.gl už nevytvoříte

Zkracovač Googlu končí. Krátké adresy s Goo.gl už nevytvoříte

Google ukončí službu svého zkracovače Goo.gl. Ten fungoval od roku 2009 a Google s ním cílil především na vývojáře. Služba se ale stala docela oblíbenou i mezi veřejností. Nabízela zkrácení adresy od internetové autority a existovaly pro ní praktické doplňky do prohlížečů. 13. dubna začne odstavování této služby, upozorňuje Google.

Od 13. dubna dojde k první fázi odstavení, při které bude zamezen přístup ke službě bez přihlášení a novým uživatelům. Kdo Goo.gl doposud využíval, může se svým účtem zkrácené adresy nadále vytvářet. Vývojáři využívající API zkracovače mají termín do 30. května. Pokud do té doby službu nevyužijí, nebudou ji moci začít nově používat.

Nové zkrácené adresy přes Goo.gl nebude možné vytvářet po 30. dubnu 2019, a to už bez výjimky. Kdo tedy zkracovač aktuálně používá, má rok na přestup. pro soukromé účely je to jednoduché, prostě začnete využívat třeba Bit.ly nebo Ow.ly. Profesionálům pak Google doporučuje svou novou službu Firebase Dynamic Links.

Firebase Dynamic Links umožní vytvářet dynamické odkazy, které se přizpůsobí podle toho, v jakém prostředí na ně uživatel klikne. Mohou odkázat na webovou stránku, ale třeba také na určité místo v mobilní aplikaci. A to jak na Androidu, tak na iOS. K tomu služba nabídne i podobné statistiky.

Co je však nejdůležitější, stávající adresy vytvořené zkracovačem Goo.gl zůstanou platné. A to i po 30. dubnu 2019.

Váš názor Další článek: Amazon Music útočí na Spotify a Apple Music. Počet předplatitelů strmě roste

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, API, Transition, Nový uživatel, Vývojář využívající, První fáze, Zkrácená adresa, Určité místo, Služba, Krátká adresa, Webová stránka, Praktický doplněk, Adresa, Soukromé účely, Firebase, Nová služba, Duben, Vývojář


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku