Zklamal vás RED BOX? Čekejte víc!

Myslíte si, že o RED BOXu již víte všechno? Kdepak, měli jsme pravdu, toto byl jen začátek.
Jak jsem již v článcích o RED BOXu psal, není příliš logické, aby masivní kampaň na červené krabičky propagovala pouze jednu věc, musí za tím být schováno více. Již máme první zprávy o tom, že brzy přijdou další vylepšení RED BOXu, které jej zatraktivní.

Co víme: Contactel ve spolupráci s firmami Comfor a Multiservis připravil nabídku levného počítače na splátky s připojením k Internetu. Nejedná se tedy o leasing, ale o spotřebitelský úvěr u Multiservisu. Počítač je to jednoduchý, byť na základní surfování dostačující. S konkurenční nabídkou ještě před uvedením RED BOXu přišly firmy AutoCont a Internet On Line, které nabídly podobně počítač na splátky s připojením k Internetu. Pro Internet On Line hovoří přístupové body téměř v každém ÚTO, Contactel má totiž jen 13 přístupových bodů a byť pokrývá velká města, má jen omezené pokrytí i ve srovnání s jinými poskytovateli.

Důležitou informací také je, že počítač v RED BOXu není nijak dotovaný, pouze má Comfor na něm malý zisk, který ale může ohrozit i malá změna kurzu – Comfor musí po určité období držet cenu a může tak na RED BOXu i prodělat. Další informace nejsou zrovna příliš oficiální, nicméně došly ze zdrojů, jejichž dřívější informace se potvrdily.

Contactel si ve chvíli, kdy celou tuto akci spouštěl, stanovil limit 15 000 počítačů prodaných do konce roku. Současné střízlivější odhady jsou nižší, do 5 000 kousků. Jak se bude zatraktivňovat, aby se zájem o počítače více povzbuzoval? Za měsíc až měsíc a půl by se měla objevit lepší sestava, která bude sice o zhruba 7 000 dražší, ale půjde více konfigurovat na přání. Podobně se zvýhodněné ceny nepromítnou pouze do počítačů, ale také do dalšího příslušenství, RED BOXáci si budou moci například pořídit levnější tiskárnu LaserJet 1100 nebo balík Microsoft Office. Jak jsme psali, bude prostě RED BOX sloužit ke zvýhodněným nabídkám pro jeho členy.

Potvrzují se také naše první dohady o tom, že za RED BOXem stojí internetová telefonie. Podle prohlášení Contactelu by se do konce roku měla v nějaké podobě rozjet. Zatím se hovoří o velmi výhodných podmínkách za paušál okolo 200 Kč nebo dokonce zdarma pro hovory po České republice. Realizace bude pochopitelně přes síť Českých Radiokomunikací.

RED BOX určitě výrazně pomohl nastartovat dostupnější Internet. Vybudil konkurenci, která přišla s konkurenčními nabídkami, a tak je nyní z čeho vybírat. Contactel stála reklamní kampaň hodně (minimálně 60 miliónů ale počítá se i s čtyřikrát vyššími částkami), ale i kdyby celá akce RED BOX nebyla sama o sobě ekonomicky výhodná, určitě si Contactel vybuduje dobrou pozici pro začátek dalšího tisíciletí, kdy půjde o výrazně vyšší částky. Důležité proto je, aby akce RED BOX neskončila na hloupostech, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků instalujících počítače u zákazníků, špatná dostupnost přístupových bodů a podobně.

Diskuze (10) Další článek: SUN uvádí svůj první paprsek

Témata článku: Internet, Levné tiskárny k počítači, Reklamní balík, Tiskárny v akci, Box, Základní surfování, Leasing, Malý zisk, Určitý nedostatek, Malá krabička, Špatná podmínka, Red, Špatná dostupnost, Malá informace, Konkurenční nabídka


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch