Zkáza civilizace na obzoru - mikrovlnka s paměťovou SD kartou

A je tu další hřebíček pro ty, co varují před počítačovou zkázou světa. Matshushita uvádí na trh mikrovlnou troubu, která si pamatuje recepty a ukládá si je na paměťovou SD kartu.
SD karty, nebo také MultiMedia cards mají v Panasonicu (značka Matshushity) svého hlavního zastánce. Panasonic přichází na trh s hudebními přehrávači, autorádii, a dalším vybavením, kde by mohla být paměťová karta k užitku. No a protože Panasonic toho vyrábí více, než jen audiotechniku, volba padla nyní i na mikrovlnné trouby.

Novinka Panasonicu nese označení NE-SD10. V paměti o velikosti 8 MB je možné vytvořit adresář jídel a uložit až 365 receptů, které se zobrazují na barevném LCD displeji s uhlopříčkou 9,5 cm. Každý uživatel si bude moci vytvořit svůj vlastní “receptář“ a s pomocí zabudovaného programu pak osmi různými způsoby snadno najít potřebné ingredience, jídlo a program pro přípravu oblíbeného pokrmu.

Automatické nastavení mikrovlnné trouby obstará nejenom nastavení teploty, výkonu a času, ale také doporučí vhodnou přílohu k jídlu a poskytne radu při výběru programu a ingrediencí, které zaručí pikantnost pokrmu. Dvacet nejoblíbenějších pokrmů včetně receptů si uživatel bude moci uložit jako rychlovolbu na kontrolním panelu mikrovlnné trouby. Napříště pak stačí pouze zmáčknout dané tlačítko a program na přípravu oblíbeného jídla bude automaticky nastaven.

Klepněte pro větší obrázek

Aby nezůstalo pouze u zaručených receptů, budou na paměťových kartách vycházet další recepty, jako například přílohy, buchty a cukroví. Připravuje se také vydání série receptů pro speciální příležitosti, jako jsou jídla vánoční a novoroční, které budou k dispozici na SD paměťových kartách ke konci roku 2001.

Po další technické stránce je to lepší typ mikrovlnky – výkon 1000 W a použití Invertoru, tedy plynulé regulace výkonu, nikoli režim zapnout/vypnout jako u starších mikrovlnek. Model NE-SD10 bude uveden na japonský trh 20. srpna letošního roku a počáteční výroba se bude pohybovat okolo 1000 mikrovlnných trub měsíčně. Díky aktivnímu zastoupení Panasonicu v ČR však můžeme čekat tuto zajímavost i u nás.

Diskuze (6) Další článek: Nejkradenější filmy na webu

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, SD, Civilizace, Paměťová karta, Mikrovlnka, Oblíbený program, Zaručený recept, Paměťové karty, Obzor, 1000, M/s, Autorádia, Paměť


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky