Kniha | Elon Musk | E-booky

Život Elona Muska na 700 stranách. Vyšla nová biografie od autora knih o Jobsovi nebo Einsteinovi

Nejznámější současný životopisec Walter Isaacson dnes vydal novou knihu pojmenovanou jednoduše Elon Musk. Autor biografií o Stevu Jobsovi, Albertu Einsteinovi, Leonardu Da Vincim, Henrym Kissingerovi nebo Benjaminu Franklinovi trávil s Elonem poslední dva roky. Sledoval jej při práci, navštěvoval továrny SpaceX a Tesly a zpovídal kromě Muska a jeho rodiny také kolegy, přátele i rivaly.


Walter Isaacson Elon Musk


Oficiální anotace knih zní: „Ve škole v Jižní Africe Elona Muska často šikanovali. Jednou jej skupinka grázlů shodila ze schodů, a pak do něj kopali tak dlouho, až měl hlavu nateklou jako balón. Strávil týden v nemocnici. Všechny fyzické jizvy však vybledly vedle těch emočních, které mu způsobil otec, násilník, inženýr a charismatický fantasta. Když se Elon po tom výprasku vrátil z nemocnice domů, otec mu vynadal. ‚Musel jsem tam hodinu stát a poslouchat, jak na mě řve, nadává mi do idiotů a říká, že jsem k ničemu,‘ vzpomínal.

Otcovo chování mělo na Muska trvalý vliv. Vyrostl v tvrdého, ale přitom křehkého muže s duší dítěte a nesmírně vysokou tolerancí rizika, zálibě v dramatu, epickým pocitem poslání a maniakální urputností, která bývá bezohledná a občas dokonce destruktivní.

Životopis v angličtině si můžete koupit na Amazonu jako e-knihu pro Kindle. V americké verzi obchodu stojí přibližně 21 dolarů (490 Kč), v německé je za 17 eur (420 Kč). Oceníte-li vůni papíru, anglický hardcover u nás vychází 18. září. V českém překladu od Tomáše Jeníka a taktéž v pevné vazbě bude kniha dostupná od 18. října.

Diskuze (6) Další článek: Měření krevního tlaku vsedě nestačí. U každého šestého pacienta se vysoký tlak projeví jen vleže

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , ,