Živnost nebo s.r.o? Podnikejte nejvýhodněji

(Inzerce) Vyvíjíte aplikace nebo software a uvažujete o přechodu ze živnostenského listu na s.r.o., ale děsí vás byrokracie při zařizování? Řešením je nákup ready-made společnosti.
Živnost nebo s.r.o? Podnikejte nejvýhodněji

Obliba s.r.o. v České republice roste, počet nových živnostníků byl naopak loni nejnižší za posledních devět let.

Zatímco pro začínajícího podnikatele je většinou živnost díky menší administrativní zátěži a jednoduššímu založení, dostačující, s rozběhem podnikání mnoho živnostníků zvažuje založení společnosti s ručením omezeným, s.r.o. Oproti živnosti má několik výhod i nevýhod.

Jednoznačnou výhodou je fakt, že jsou s.r.o. obecně vnímány jako důvěryhodnější. Jejich majitelé mají lepší možnosti budovat značku a i lepší šanci na úspěch ve výběrových řízeních. Účast v některých výběrových řízeních je dokonce přímo podmíněná právní formou s.r.o. nebo a.s.

Další výhodou je fakt, že pokud s.r.o. založíte s dalšími společníky, podělíte se s nimi o finanční zátěž i zodpovědnost a pokud například dlouhodobě onemocníte, nemusí to hned znamenat konec vašeho podnikání. Navíc společníci ručí za závazky pouze do výše nesplaceného základního kapitálu (odtud tedy název „s ručením omezeným“), nehrozí vám tedy zadlužení OSVČ, které je bohužel díky neseriózním obchodním partnerům velice reálnou hrozbou. Jako držitel podílu v s.r.o. můžete přijít pouze o tento podíl.

Jedním z důvodů pro stoupající oblibu společností s ručením omezeným je jistě i snížení počátečního vkladu pro založení z 200 000 Kč na symbolickou korunu. Oproti živnostníkům má navíc právnická osoba i lepší přístup k cizím zdrojům a výrazně lepší možnosti optimalizace daní.

Samotné založení společnosti s ručením omezeným je však oproti založení živnosti podstatně náročnější na čas i vynaložené prostředky. Je nutné sepsat společenskou smlouvu u notáře, získat živnostenské oprávnění, zapsat se do Obchodního rejstříku, zaregistrovat se u finančního úřadu….

Založení s.r.o tak obvykle trvá alespoň deset dní až dva týdny. Pokud vás od podnikání touto formou odrazuje právě počáteční administrativní zátěž, řešením pro vás může být koupě tzv. ready-made, neboli předzaložené společnosti.

To nabízí společnost SMART companies, která se zakládáním ready-made společností zabývá již od roku 2001 a jako jediná v ČR nabízí garanci bezdlužnosti svých společností prohlášením nezávislého auditora, člena komory auditorů ČR. Převod předzaložené společnosti je možné u SMART companies vyřídit během jednoho dne. Můžete tak s podnikáním začít do 24 hodin.

Kromě založení s.r.o. nabízí firma SMART companies také založení akciové společnosti nebo evropské společnosti. Její specialisti vám pomůžou rovněž se založením zahraničních společností, které jsou výhodnější například z hlediska daňové optimalizace.

Další článek: Medicína budoucnosti: Roboti v těle a kamera místo oka

Témata článku: Made, Ready, Začínající podnikatel, Obchodní partner, Finanční úřad, Živnostenské oprávnění, Obliba, Podnik, SMART comp, Auditor, Právnická osoba, Zahraniční společnost


Určitě si přečtěte

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 119

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2019 ** Článek postupně aktualizujeme

redakce | 29

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB