Živnost nebo s.r.o? Podnikejte nejvýhodněji

(Inzerce) Vyvíjíte aplikace nebo software a uvažujete o přechodu ze živnostenského listu na s.r.o., ale děsí vás byrokracie při zařizování? Řešením je nákup ready-made společnosti.
Živnost nebo s.r.o? Podnikejte nejvýhodněji

Obliba s.r.o. v České republice roste, počet nových živnostníků byl naopak loni nejnižší za posledních devět let.

Zatímco pro začínajícího podnikatele je většinou živnost díky menší administrativní zátěži a jednoduššímu založení, dostačující, s rozběhem podnikání mnoho živnostníků zvažuje založení společnosti s ručením omezeným, s.r.o. Oproti živnosti má několik výhod i nevýhod.

Jednoznačnou výhodou je fakt, že jsou s.r.o. obecně vnímány jako důvěryhodnější. Jejich majitelé mají lepší možnosti budovat značku a i lepší šanci na úspěch ve výběrových řízeních. Účast v některých výběrových řízeních je dokonce přímo podmíněná právní formou s.r.o. nebo a.s.

Další výhodou je fakt, že pokud s.r.o. založíte s dalšími společníky, podělíte se s nimi o finanční zátěž i zodpovědnost a pokud například dlouhodobě onemocníte, nemusí to hned znamenat konec vašeho podnikání. Navíc společníci ručí za závazky pouze do výše nesplaceného základního kapitálu (odtud tedy název „s ručením omezeným“), nehrozí vám tedy zadlužení OSVČ, které je bohužel díky neseriózním obchodním partnerům velice reálnou hrozbou. Jako držitel podílu v s.r.o. můžete přijít pouze o tento podíl.

Jedním z důvodů pro stoupající oblibu společností s ručením omezeným je jistě i snížení počátečního vkladu pro založení z 200 000 Kč na symbolickou korunu. Oproti živnostníkům má navíc právnická osoba i lepší přístup k cizím zdrojům a výrazně lepší možnosti optimalizace daní.

Samotné založení společnosti s ručením omezeným je však oproti založení živnosti podstatně náročnější na čas i vynaložené prostředky. Je nutné sepsat společenskou smlouvu u notáře, získat živnostenské oprávnění, zapsat se do Obchodního rejstříku, zaregistrovat se u finančního úřadu….

Založení s.r.o tak obvykle trvá alespoň deset dní až dva týdny. Pokud vás od podnikání touto formou odrazuje právě počáteční administrativní zátěž, řešením pro vás může být koupě tzv. ready-made, neboli předzaložené společnosti.

To nabízí společnost SMART companies, která se zakládáním ready-made společností zabývá již od roku 2001 a jako jediná v ČR nabízí garanci bezdlužnosti svých společností prohlášením nezávislého auditora, člena komory auditorů ČR. Převod předzaložené společnosti je možné u SMART companies vyřídit během jednoho dne. Můžete tak s podnikáním začít do 24 hodin.

Kromě založení s.r.o. nabízí firma SMART companies také založení akciové společnosti nebo evropské společnosti. Její specialisti vám pomůžou rovněž se založením zahraničních společností, které jsou výhodnější například z hlediska daňové optimalizace.

Další článek: Medicína budoucnosti: Roboti v těle a kamera místo oka

Témata článku: Auditor, Ready, Založení společnosti, Právnická osoba, Zahraniční společnost, Ručení, Obchodní partner, Obliba, Finanční úřad, Podnik, SMART comp, Made, Živnostenské oprávnění, Začínající podnikatel


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X