Živě je konečně doma, na své doméně!

Jsme rádi, že můžeme ohlásit jednu z prvních „bílých vran“ obchodování s doménami – vlastník domény zive.cz, firma Telenor Internet, ji bezplatně převedla na Computer Press, provozovatele deníku Živě.
Kdo čte pravidelně deník Živě, jistě ví, že je od začátku na poněkud „náhradní“ adrese http://zive.cpress.cz - logičtější doména zive.cz byla kdysi dávno registrována jiným subjektem, aniž však kdy získala jakýkoli obsah. S tímto jevem se dnes na českém Internetu setkáváme denně, takže se už nad ním nikdo nepozastavuje, spekulativní blokování doménových jmen se považuje za normální formu internetového podnikání. Jsme rádi, že můžeme ohlásit jednu z prvních „bílých vran“ – vlastník domény zive.cz, firma Telenor Internet, ji bezplatně převedla na Computer Press, provozovatele deníku Živě. Telenor Internet přitom podle svého ředitele Vrby neměl tuto doménu bloknutou spekulačně, ale s reálným, připravovaným podnikatelským záměrem. Název Živě se však na českém Internetu stal už určitým „trademarkem“ a jméno domény k tomu patří.

Internet v Česku zatím nemá dobrou pověst; v obecných tiskových médiích a televizi je až příliš často prezentován jako ideální prostředí pro různé temné až vysloveně kriminální činnosti. Profesionálové nad tím mohou mávnout rukou, ale i oni vědí, že zdaleka všechno není v pořádku – od krádeží autorského obsahu webů přes kupčení s doménami až například po poslední diskuse, ze kterých vyplývá, že není vlastně jasné, kolik nás na Internetu je (odhady se liší až o 400 %). Etablování Internetu jako vyspělého, standardního mediálního a komerčního prostředí to pochopitelně nesmírně škodí – Telenor Internet dobrovolným uvolněním nepoužívané domény ukázal, že to „jde i jinak“. Doufáme, že se proslulí čeští spekulanti s doménami, počínaje firmou Kam na Pardubicku a konče desítkami dalších, konečně chytnou za nos.

Živě na doméně www.zive.cz jede již delší dobu díky Telenoru, který ji ve svých záznamech nastavil na naše Živě. Nyní přešla správa této domény plně do našich rukou.

Diskuze (12) Další článek: Computer 23/99

Témata článku: Internet, Doména, Česká televize živě, DOM, Určitá forma, Televize živě, SVE, Dóm, Poslední disk, Živě, Deník, Komerční činnostRecenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály