Získejte kontrolu nad registry Windows: Advanced Registry Tracer 1.20

Advanced Registry Tracer, který možná někteří z vás budou znát ještě jako RegFix, je utilita, která dokáže analyzovat veškeré změny provedené v registrech Windows.
Advanced Registry Tracer, který možná někteří z vás budou znát ještě jako RegFix, je utilita, která dokáže analyzovat veškeré změny provedené v registrech Windows. Její princip je velmi prostý - pomocí tohoto programu si uložíte aktuální stav registrů a poté můžete kdykoli provést srovnání s tímto stavem. Rychle tak získáte přehled o tom, které klíče a hodnoty byly přidané, smazané nebo změněné.

To ale ještě není všechno - lze si též nechat vytvořit soubor, kterým veškeré provedené změny vrátíte zpět, čehož lze vtipně využít k naprosto dokonalé odinstalaci nějakého programu.

Ovládání této aplikace je velice jednoduché a vystačíte skutečně jen s minimem ovládacích prvků. Chcete-li uložit aktuální stav registrů, stačí stisknout tlačítko New, nebo v menu File vybrat položku New. Pak jen zadáte jméno souboru a stisknete tlačítko Scan registry. Za několik vteřin si již můžete prohlížet jednotlivé větve registrů stejným způsobem, na který jste zvyklí z programu regedit (rozdíl je pouze v tom, že Advanced Registry Tracer dovoluje pracovat jen s některými větvemi).

Pokud pak chcete zjistit, jaké změny v registrech nastaly, stačí spustit Advanced Registry Tracer, otevřít soubor s uloženými záznamy registrů a znovu stisknout tlačítko Scan registry. Následně stisknete tlačítko Compare from here, čímž se otevře okno s několika záložkami. Na první záložce najdete počet a výpis všech záznamů, které byly do registrů přidané, na druhé pak smazané a na třetí modifikované. Veškeré změny můžete uložit do souboru abyste je mohli vrátit do původního stavu (Save to undo files) nebo naopak abyste je mohli provést znovu přímo ze souboru *.reg (Save to redo files). Druhá varianta se hodí zejména v případě, kdy chcete stejnou změnu provést na větším množství počítačů - pak stačí vytvořené soubory uložit na disketu nebo síťový server a aplikace změn je otázkou několika okamžiků.

Velmi pohodlný je též rychlý přístup do registrů (klávesou F5) otevření souborů *.reg (klávesou F4) a vyhledávání.

K čemu je tento program dobrý? Například pokud rádi zkoušíte různé utilitky, které mění nastavení a vlastnosti Windows prostřednictvím registrů (např. Tweak UI), snadno zjistíte, jakou změnu program provedl, aby dosáhnul kýženého cíle. Další praktické využití najde při odinstalování aplikací - uděláte si "snímek" před instalací a po odinstalaci a dozvíte se, co odinstalační program v registrech zapomněl. Pokud si pak vytvoříte "undo file", můžete odstranit i zapomenuté zbytky.

Advanced Registry Tracer je skutečně užitečnou aplikací, kterou postrádají snad všichni uživatelé operačních systémů Windows, kteří mají alespoň okrajový zájem o registry.

Výbornou známku si zasloužila i odinstalace, která nezapomněla ani na jediný soubor či zápis do registrů a podtrhla již tak skvělý dojem z tohoto programu.

Shareware, registrace přijde na 20 USD, Download, velikost: 607 KB.

Diskuze (1) Další článek: Ďábelsky rychlé disky

Témata článku: Windows, Regedit, Stejný stav, Stejný princip, Advanced, Registr, Windows +, Redo, Skvělý přehled, Stejný soubor, Scan, Win +, Uložený záznam, Program Files, Here, Tracer, Save, Window


Určitě si přečtěte

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 41

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5