Získejte kontrolu nad registry Windows: Advanced Registry Tracer 1.20

Advanced Registry Tracer, který možná někteří z vás budou znát ještě jako RegFix, je utilita, která dokáže analyzovat veškeré změny provedené v registrech Windows.
Advanced Registry Tracer, který možná někteří z vás budou znát ještě jako RegFix, je utilita, která dokáže analyzovat veškeré změny provedené v registrech Windows. Její princip je velmi prostý - pomocí tohoto programu si uložíte aktuální stav registrů a poté můžete kdykoli provést srovnání s tímto stavem. Rychle tak získáte přehled o tom, které klíče a hodnoty byly přidané, smazané nebo změněné.

To ale ještě není všechno - lze si též nechat vytvořit soubor, kterým veškeré provedené změny vrátíte zpět, čehož lze vtipně využít k naprosto dokonalé odinstalaci nějakého programu.

Ovládání této aplikace je velice jednoduché a vystačíte skutečně jen s minimem ovládacích prvků. Chcete-li uložit aktuální stav registrů, stačí stisknout tlačítko New, nebo v menu File vybrat položku New. Pak jen zadáte jméno souboru a stisknete tlačítko Scan registry. Za několik vteřin si již můžete prohlížet jednotlivé větve registrů stejným způsobem, na který jste zvyklí z programu regedit (rozdíl je pouze v tom, že Advanced Registry Tracer dovoluje pracovat jen s některými větvemi).

Pokud pak chcete zjistit, jaké změny v registrech nastaly, stačí spustit Advanced Registry Tracer, otevřít soubor s uloženými záznamy registrů a znovu stisknout tlačítko Scan registry. Následně stisknete tlačítko Compare from here, čímž se otevře okno s několika záložkami. Na první záložce najdete počet a výpis všech záznamů, které byly do registrů přidané, na druhé pak smazané a na třetí modifikované. Veškeré změny můžete uložit do souboru abyste je mohli vrátit do původního stavu (Save to undo files) nebo naopak abyste je mohli provést znovu přímo ze souboru *.reg (Save to redo files). Druhá varianta se hodí zejména v případě, kdy chcete stejnou změnu provést na větším množství počítačů - pak stačí vytvořené soubory uložit na disketu nebo síťový server a aplikace změn je otázkou několika okamžiků.

Velmi pohodlný je též rychlý přístup do registrů (klávesou F5) otevření souborů *.reg (klávesou F4) a vyhledávání.

K čemu je tento program dobrý? Například pokud rádi zkoušíte různé utilitky, které mění nastavení a vlastnosti Windows prostřednictvím registrů (např. Tweak UI), snadno zjistíte, jakou změnu program provedl, aby dosáhnul kýženého cíle. Další praktické využití najde při odinstalování aplikací - uděláte si "snímek" před instalací a po odinstalaci a dozvíte se, co odinstalační program v registrech zapomněl. Pokud si pak vytvoříte "undo file", můžete odstranit i zapomenuté zbytky.

Advanced Registry Tracer je skutečně užitečnou aplikací, kterou postrádají snad všichni uživatelé operačních systémů Windows, kteří mají alespoň okrajový zájem o registry.

Výbornou známku si zasloužila i odinstalace, která nezapomněla ani na jediný soubor či zápis do registrů a podtrhla již tak skvělý dojem z tohoto programu.

Shareware, registrace přijde na 20 USD, Download, velikost: 607 KB.

Diskuze (1) Další článek: Ďábelsky rychlé disky

Témata článku: Windows, Regedit, Stejný soubor, Advanced, Program Files, Registr, Redo, Scan, Win +, Here, Window, Stejný stav, Save, Stejný princip, Uložený záznam, Windows +, Tracer, Skvělý přehledPodrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu