ZipOut - Komprese pro Outlook 2000

Při používání Outlooku a posílání velkých příloh jistě často potřebujete přílohy nejprve zabalit nějakým kompresním programem a pak teprve poslat.
Při používání Outlooku a posílání velkých příloh jistě často potřebujete přílohy nejprve zabalit nějakým kompresním programem a pak teprve poslat. Tento krok se snaží za vás řešit ZipOut, který je COM modulem pro Outlook 2000 (ve starších Outloocích nefunguje). Program po nainstalování provádí průběžnou kompresi příloh při odeslání pošty, nicméně již neobsahuje její pozdější rozbalení jako například A++ ZIP, o kterém jsme psali dříve. Umí komprimovat zprávy, schůzky, kontakty, úkoly, vlastní formuláře a další položky, není tedy zaměřen pouze na kompresi dokumentů, které přidáváte do zpráv.

Příjemce získá archív pojmenovaný podle přiloženého dokumentu, v případě více přiložených souborů lze volit kompresi každé přílohy zvlášť, nebo vložit všechny do jediného souboru, ten se pak pojmenuje podle první přílohy.

Při odesílání zprávy můžete dvěma tlačítky zapínat kompresi příloh nebo volit sdružené/rozdělené přílohy. Snadno tak program na chvíli odstavíte a pracujete jako dříve. Ke stažení je 30denní zkušební verze (1,8 MB), která ovšem dny nepočítá a při startu Outlooku vás obtěžuje dialogovým oknem. Cena plné verze je 15 dolarů.

Program velmi účinně spoří místo ve složkách Outlooku a pomáhá udržet malé velikosti souborů při odesílání. Hlavní nevýhodu vidím v tom, že přijaté komprimované přílohy nedokáže opět rozbalit a nechová se tedy transparentně.

Váš názor Další článek: Testy inteligence a osobnosti na českém Internetu

Témata článku: Microsoft, Outlook, Komprese, OUT, Hlavní nevýhoda, Zip, KompŠmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft