ZIP 250 USB: Průhledné změny

Na první pohled vás nová mechanika ZIP 250 USB upoutá svým vzhledem. Vše, co dnes náleží rozhraní USB, se nakazilo barvami iMac.
Petr Broža: Na první pohled vás nová mechanika ZIP 250 USB upoutá svým vzhledem. Vše, co dnes náleží rozhraní USB, se nakazilo barvami iMac. Průhlednost prostě letí světem. Poté, co v Tektronixu vyrobili dokonce průhlednou tiskárnu, není se čemu divit. I nová ZIP 250 USB je průhledná, i když ne tolik jako právě iMac. Oproti verzi určené pro paralelní port nebo rozhraní SCSI (Computer 7/99) je podstatně lehčí, štíhlejší a oplývá ladnějšími křivkami.

Rychlejší než SCSI
Zásadní rozdíl není ve vzhledu, ten pro funkci není důležitý. Odlišnost tkví ve zmíněném připojení k počítači. Paralelní rozhraní se již dnes pro přenos dat téměř nepoužívá, a tak nová mechanika dostala kromě nového kabátku také nový kabel pro rozhraní USB.

Praktické testy přenosové rychlosti (SiSoft Sandra 99) ukázaly jednu nadmíru zajímavou skutečnost: verze USB je rychlejší než verze SCSI! Rychlost čtení se přiblížila na pár bajtů k celému megabajtu za sekundu; oproti 150 kB/s u paralelní verze je to obrovský skok mluvící pro nákup verze USB.

Milý přítel
Výhody připojení přes USB jsou zřejmé. Přijdete s mechanikou, zapojíte, počítač si vyžádá několik souborů z cédéčka a můžete kopírovat. Vše ostatní, ať již dobré nebo špatné, zůstává při starém, včetně usínání mechaniky či softwarové ochrany disket proti čtení a zápisu heslem. Jedna věc se mi ale líbí víc: disketa se z mechaniky vysunuje s efektním zavrčením, jako poslušný pejsek.
externí záznamová mechanika
Iomega Zip 250 USB
Zapůjčil: Actebis, Praha
Telefon: (02) 33 09 16 11
Cena: 6 980 Kč bez DPH
Záruka: 1 rok na mechaniku, 5 let na disketu
Parametry: kapacita 250 MB, připojení přes USB, v dodávce: mechanika, jedna 250MB disketa, kabel, externí napájení, stojan, cédéčka s ovladači a manuálem
Diskuze (6) Další článek: aecXML přijato sdružením IAI

Témata článku: USB, Nový kabel, Milý přítel, Nové rozhraní, Tektronix, Špatná věc, Disketa, ZipJak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Powerfoyle je fotovoltaická vrstva, která vypadá jako dřevo, kůže nebo třeba plast. Už se prodává

Powerfoyle je fotovoltaická vrstva, která vypadá jako dřevo, kůže nebo třeba plast. Už se prodává

** Co kdyby fotovoltaický panel nevypadal jako fotovoltaický panel? ** Teď to zkouší švédský startup Exeger ** Vyrobil speciální vrstvu, kterou už mají první komerční produkty

Jakub Čížek
FotovoltaikaTechnologie
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft