Zimní sporty na českém Internetu

K zimě neodmyslitelně patří zimní sporty, jako je hokej, skoky na lyžích, sjezd, slalom, biatlon a mnoho dalších disciplín, které mají jedno společné - k jejich provozování potřebujete sníh.
K zimě neodmyslitelně patří zimní sporty jako je hokej, skoky na lyžích, sjezd, slalom, biatlon a mnoho dalších disciplín, které mají jedno společné - k jejich provozování potřebujete sníh. V dnešním přehledu webových stránek na českém Internetu se podíváme na osm webů, na kterých můžete najít výsledkový servis sportovních klání, statistiky, pravidla a další informace. Tento článek pochopitelně není výčtem všech existujících stránek o zimních sportech, proto znáte-li nějakou zajímavou adresu týkající se tohoto tématu, můžete ji přidat do diskusního fóra na konci článku. Nuže, hurá za sportem...!

 Hokejový světHokejový svět - Kde jinde začít putování světem zimních sportů, než u hokeje. První, co příznivce této překrásné disciplíny pátrajícího po českém webu určitě napadne, je adresa www.hokej.cz. Podle očekávání tu najdete celkem pěkně provedenou stránku, z níž se můžete vydat devíti směry: k reprezentaci, extralize, 1. lize, EHL a zahraničním soutěžím, k mládeži, NHL, k hokejovému archivu, aktualitám nebo k oficiálním stránkám oblíbeného magazínu Buly. Trošku nepraktické je, že hlavní stránka působí pouze jako rozdělovník, ovšem sama o sobě neobsahuje žádné informace. Všechny ostatní stránky mají vkusný design, sympatické barvy a jsou přehledně uspořádány. Po informační stránce je tento web velmi aktuální a bohatý; myslím, že na své si tu přijde každý fanoušek ledního hokeje. Pro náročné nechybí chat, diskusní fórum, ankety nebo tipování. Grafickou stránku jsem zmínil, vypadá opravdu pěkně a přehledně, technické hodnocení je o něco slabší - pod několika obrázky chybí alternativní text a určení rozměrů. Celkový dojem: velmi dobrý.

Sportovní noviny - LyžováníSportovní noviny - Lyžování - Celou jednu sekci věnovaly Sportovní noviny (odnož Českých novin) sportům, k jejichž provozování potřebujete lyže. Kromě skutečně aktuálních informací, situovaných na hlavní stránce, tu najdete všechny aktuality i starší příspěvky rozčleněné do pěti kategorií: Sjezdové lyžování, Běh, Biatlon, Sdruženáři a Skoky na lyžích. Nechybí ani kalendář Světového poháru a pro ty, kdo lyže obouvají aktivně, je připraveno i sněhové zpravodajství (směřující na České noviny). Veškeré zprávy jsou zcela ve stylu mateřské ČTK, tedy krátký komentář a stručné výsledky - pro někoho zcela postačující stav, ale předpokládám, že opravdový příznivec těchto sportů bude chtít mnohem více (například snímky ze závodu, rozhovory atp.). Pro základní orientaci o dění ale stránky Sportovních novin naprosto postačují. Grafické provedení je shodné s Českými novinami - je příjemné na pohled, ale nechápu, proč při rozlišení 800x600 pixelů zabírá zhruba pětinu obrazovky bílý pruh. Z technického hlediska lze vytknout především nesprávné uzavírání párových tagů a použití nenormovaného elementu IFRAME. Celkový dojem: dobrý.

Skoky na lyžích Skoky na lyžích - Stránky specializované výhradně na u nás populární skoky na lyžích. Kromě kalendáře a aktuálních výsledků světového i evropského poháru tu najdete docela zajímavé statistiky, jako například pořadí podle bodů, peněz a národů. Něco více než výsledky a tabulky byste tu ale hledali marně. Po grafické stránce je tento web spíše slabší (použití rámů je v tomto případě skutečně zbytečné), technické provedení je takřka bez chyby a díky tomu, že web obsahuje minimum grafických prvků, se natahuje velmi rychle. Celkový dojem: průměrný.

Deník Sport ONLINEDeník Sport ONLINE - Ani jeden z našich předních deníků, který se věnuje výhradně sportovním událostem, nezapomíná na informace z aktuálního dění v zimních sportech. V jeho nabídce nechybí Lední hokej, Lyžování a Další zimní sporty. V jednotlivých kategoriích ale najdete pouze seznam všech článků a orientovat se jen podle nadpisů není zrovna snadné. Příspěvky jsou však psány vcelku čtivým, řekl bych typicky novinářským, stylem, takže se při jejich pročítání určitě nebudete nudit. Celkově vzato je po informační stránce web deníku Sport velmi bohatý, bylo by ale dobré, kdyby všechny články byly alespoň nastíněny krátkou anotací (jako to dělá například Živě), aby čtenář věděl, kam kliknout. Grafická stránka je vcelku podařená, ovšem díky velkému množství grafických prvků trvá její přenos poměrně dlouho. Technické provedení není dobré - opět chybí texty pod obrázky a určení jejich velikosti, opakujícím se nešvarem je špatné uzavírání párových tagů. Celkový dojem: průměrný.

Svaz lyžařů České RepublikySvaz lyžařů České Republiky - Jak už to u oficiálních organizací bývá, nepatří webové stránky zrovna ke skvostům. Web Svazu lyžařů České Republiky není v tomto směru výjimkou. Z úvodní stránky vedou čtyři odkazy: Úsek běžeckých disciplín, Úsek alpských disciplín, Úsek akrobatického lyžování a Úsek travního lyžování. Úseky skoku a severské kombinace nejsou v současné době aktivní. Jednotlivé "úseky" jsou zjevně spravovány jinou partou lidí, protože každý má zcela odlišný vzhled. Nejlépe vypadají stránky travního lyžování, nejhůře pak běžecké disciplíny. Aktuální výsledky tu ale nenajdete. Grafickou stránku jsem zmínil, technické provedení tentokrát hodnotit nebudu, protože každá sekce je na tom jinak. Celkový dojem: slabší průměr.

 Český svaz biatlonu Český svaz biatlonu - Na úvodní stránce vás, kromě přání šťastného nového roku, uvítají fotografie reprezentačních družstev mužů, žen a juniorů. Nechybí podrobný kalendář závodů pro rok 2000, výsledky, pravidla a něco z historie. Je vidět, že tento web dělá někdo, kdo o biatlonu skutečně něco ví. Informací je totiž dostatečné množství. Grafické provedení je o něco slabší (hlavně používání volně šiřitelných GIFů nevypadá pěkně), z technického hlediska opět chybí texty pod obrázky a v několika případech i jejich rozměry. Celkový dojem: dobrý.

 Závody psích spřežení Oficiální stránky Svazu Sportu Psích Spřežení České Republiky - Závody psích spřežení patří na obrazovkách našich televizí spíše k raritám. Přesto věřím, že si tento druh sportu zaslouží pozornost a jeho příznivci jistě přivítají oficiální webové stránky. Stránky jsou velmi pěkně provedené - k navigaci slouží horní lišta, která vás zavede na informace o SSPS, k aktuálním novinkám, kalendáři závodů (ani jsem netušil, že psí spřežení mají tolik kategorií...) a výsledkovému servisu. Pracuje se dokonce i na anglické mutaci stránek. Grafické provedení je velmi pěkné a přehledné (od "pejskařů" by se mohla učit řada webmasterů), bohužel dojem kazí technická stránka, protože opět chybí texty pod obrázky. Celkový dojem: dobrý.

 Asociace Českého Snowboardingu Asociace Českého Snowboardingu - Ani na sjíždění kopců na jedné lyži není na našem Internetu zapomenuto. Oficiální stránky Asociace Českého Snowboardingu jsou trošku zvláštní - alespoň mně dalo chvilku práci, než jsem našel, kam vlastně kliknout, abych se dostal dál než na titulní stránku. Ta se pak větví na sedm sekcí, z nichž patrně nejzajímavější budou Závody (propozice, přihlášky, termínová listina, výsledky, ... ovšem ať klikáte, jak klikáte, nikam se nedostanete...), Body (tady je napsáno pouze slovo "body" :o) ) a Foto obsahující devět fotografií. Předpokládám, že jsou tyto stránky teprve ve vývoji a že se během sezóny podstatně zlepší, protože v tuto chvíli není jejich informační hodnota zrovna nejvyšší. Grafické provedení je pěkné a přitom celkem nenáročné - stránky se natahují poměrně svižně. Z technické stránky je raritou použití neexistujících tagů <CSOBJ>, <csactiondict> a <csscriptdict>, o chybějících textech pod obrázky snad už ani nemusím mluvit. Celkový dojem: slabší průměr.

Diskuze (3) Další článek: Hudební drby

Témata článku: Sport, Sporty, Kopec, Dobrý dojem, Archiv české televize, Bohatý výčet, Snowboarding, Česká televize sport živě, Shodná barva, Deník, Odlišný vzhled, Foto soutěž 2016, Televize 02 sport živě, Junior, Dobrý výsledek, Spřežení, Dojem, Anotace, Online Chat, NHL, Sjezdové lyžování, Zedník, Česká televize živě, Krátký článek, Grafická stránka, Sportovní potřeby na Heureka.czVelký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Recenze SpaceX Starlink. Vesmírný internet v Česku předvádí slibný start

Recenze SpaceX Starlink. Vesmírný internet v Česku předvádí slibný start

** Otestovali jsme v Česku jeden z prvních kusů satelitního internetu Starlink od SpaceX ** Instalace je jednoduchá a vše se dělá přes mobilní aplikaci ** Rychlosti jsou zatím až 270 Mb/s

Karel Javůrek
StarlinkSpaceXTesty
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

** Microsoft revidoval minimální požadavky na Windows 11 ** Jsou pořád hodně přísné, přidal navíc jen pár CPU ** Jedenáctky půjde nainstalovat i tak, ale neměli byste to dělat

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware