Zeta Uploader: Když je příloha e-mailu příliš velká

Zeta Uploader je on-line služba, která umožní sdílet data s přáteli či jim je odesílat v mnohem větším množství, než to lze udělat pomocí obyčejné e-mailové přílohy. Česky a zdarma.

Každý již zažil situaci, kdy potřeboval kamarádovi poslat více fotografií o větším objemu, množství PDF dokumentů, video pořízené mobilem apod., ale objem dat byl příliš velký na to, aby je bylo možné poslat v příloze klasického e-mailu. Rozdělování přílohy do více zpráv není z časového hlediska příliš efektivním. Navíc ne každý má k dispozici přístup k FTP serveru či jiným možnostem sdílení dat s ostatními.

Služba Zeta Uploader, i prostřednictvím svého klienta, kterého si zde můžete stáhnout, představuje snadné, rychlé a bezplatné řešení této starosti. Jak program a služba fungují, co nabízejí a jaké jsou jejich limity?

Malý, nenáročný, jednoduchý

Toho, co Zeta Uploader nabízí, lze využít i prostřednictvím jeho on-line přístupu přes webové stránky. Pro pohodlnější práci je ale lepší si stáhnout jednoduchého a systém nezatěžujícího správce, který bude vždy po ruce. Po jeho spuštění se otevře malé okno, které je rozděleno do několika polí. První pole slouží k umístění souborů k odeslání. Jejich velikost a druh jsou libovolné (viz níže) a umisťovat zde lze i celé složky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno klienta.

Do druhého pole umístíte e-mailovou adresu toho, komu chcete data odeslat, a poslední pole slouží k napsání krátké zprávy, v níž adresáta můžete informovat o zasílaných souborech, aby nebyl zmaten, co mu to od koho došlo. Pak už může následovat odeslání dat, přičemž veškeré soubory a složky jsou automaticky komprimovány do formátu ZIP. Jakmile se data odešlou na server Zeta Uploader, program se ukončí a příjemce získá e-mail s odkazem na stažení souborů.

Klepněte pro větší obrázek 
Další možnosti odesílání.

A co registrace?

E-mail adresáta přesměruje na server, kde si může data automaticky stáhnout, nebo nejdříve prohlédnout obsah archivu. Odesílatel v programu má ovšem i další možnosti, jak nastavit parametry sdílení dat. Může určit, po jaké době se soubory ze serveru automaticky smažou, aby tam nebyly zbytečně dlouho, popř. je opatřit přístupovým heslem, který příjemce e-mailu musí na serveru před stažením vyplnit. Lze také zaškrtnout možnost pro upozornění na skutečnost, že data byla stáhnuta.

Klepněte pro větší obrázek 
Došlý e-mail.

Tuto informaci získáte pouze tehdy, jste-li na Zeta Uploader registrovaným uživatelem. Registrace má také tu výhodu, že adresát bude okamžitě vědět, že jste mu data zaslali právě vy, protože předmět e-mailu ponese vaše jméno, nikoli nic neříkající zkratku neregistrovaného uživatele.

Zadarmo, ale…

Jak služba, tak její klient, jsou pro domácí uživatele přístupné zdarma. Ovšem z toho by Zeta Uploader bez reklamy finančně nevyšel. Nabízí proto pokročilejší a především méně omezené služby. Domácí uživatel je totiž limitován. Jeho soubory vydrží na serveru nanejvýš 30 dní, největší velikost souboru je 500 MB, maximálně odešle 1 GB a může být od něj staženo 5 GB za měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Stáhnutí souborů z internetu.

V nabídce Zeta Uploader jsou pro náročnější uživatele či obchodní společnosti další tři balíčky, odstupňované cenou a jednotlivými limity. Použijete-li ale program sem tam pro odeslání většího objemu dat, nebudete mít problém s určeným omezením.

Diskuze (11) Další článek: Google Games realitou. Firma vstupuje do herního světa

Témata článku: Software, GigaMania, Download, Zeta, Jednoduché sdílení, Příloha, Největší velikost, Malý objem, Bezplatné řešení, Malé okno, Nenáročný uživatel, Časový limit, Software na Heureka.czOnePlus Tri-fold ukazuje, jak by mohl vypadat skládací smartphone se dvěma klouby
Martin Miksa
Skládací konstrukceSkládací displejPatent
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android