Zeta Uploader: Když je příloha e-mailu příliš velká

Zeta Uploader je on-line služba, která umožní sdílet data s přáteli či jim je odesílat v mnohem větším množství, než to lze udělat pomocí obyčejné e-mailové přílohy. Česky a zdarma.

Každý již zažil situaci, kdy potřeboval kamarádovi poslat více fotografií o větším objemu, množství PDF dokumentů, video pořízené mobilem apod., ale objem dat byl příliš velký na to, aby je bylo možné poslat v příloze klasického e-mailu. Rozdělování přílohy do více zpráv není z časového hlediska příliš efektivním. Navíc ne každý má k dispozici přístup k FTP serveru či jiným možnostem sdílení dat s ostatními.

Služba Zeta Uploader, i prostřednictvím svého klienta, kterého si zde můžete stáhnout, představuje snadné, rychlé a bezplatné řešení této starosti. Jak program a služba fungují, co nabízejí a jaké jsou jejich limity?

Malý, nenáročný, jednoduchý

Toho, co Zeta Uploader nabízí, lze využít i prostřednictvím jeho on-line přístupu přes webové stránky. Pro pohodlnější práci je ale lepší si stáhnout jednoduchého a systém nezatěžujícího správce, který bude vždy po ruce. Po jeho spuštění se otevře malé okno, které je rozděleno do několika polí. První pole slouží k umístění souborů k odeslání. Jejich velikost a druh jsou libovolné (viz níže) a umisťovat zde lze i celé složky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno klienta.

Do druhého pole umístíte e-mailovou adresu toho, komu chcete data odeslat, a poslední pole slouží k napsání krátké zprávy, v níž adresáta můžete informovat o zasílaných souborech, aby nebyl zmaten, co mu to od koho došlo. Pak už může následovat odeslání dat, přičemž veškeré soubory a složky jsou automaticky komprimovány do formátu ZIP. Jakmile se data odešlou na server Zeta Uploader, program se ukončí a příjemce získá e-mail s odkazem na stažení souborů.

Klepněte pro větší obrázek 
Další možnosti odesílání.

A co registrace?

E-mail adresáta přesměruje na server, kde si může data automaticky stáhnout, nebo nejdříve prohlédnout obsah archivu. Odesílatel v programu má ovšem i další možnosti, jak nastavit parametry sdílení dat. Může určit, po jaké době se soubory ze serveru automaticky smažou, aby tam nebyly zbytečně dlouho, popř. je opatřit přístupovým heslem, který příjemce e-mailu musí na serveru před stažením vyplnit. Lze také zaškrtnout možnost pro upozornění na skutečnost, že data byla stáhnuta.

Klepněte pro větší obrázek 
Došlý e-mail.

Tuto informaci získáte pouze tehdy, jste-li na Zeta Uploader registrovaným uživatelem. Registrace má také tu výhodu, že adresát bude okamžitě vědět, že jste mu data zaslali právě vy, protože předmět e-mailu ponese vaše jméno, nikoli nic neříkající zkratku neregistrovaného uživatele.

Zadarmo, ale…

Jak služba, tak její klient, jsou pro domácí uživatele přístupné zdarma. Ovšem z toho by Zeta Uploader bez reklamy finančně nevyšel. Nabízí proto pokročilejší a především méně omezené služby. Domácí uživatel je totiž limitován. Jeho soubory vydrží na serveru nanejvýš 30 dní, největší velikost souboru je 500 MB, maximálně odešle 1 GB a může být od něj staženo 5 GB za měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Stáhnutí souborů z internetu.

V nabídce Zeta Uploader jsou pro náročnější uživatele či obchodní společnosti další tři balíčky, odstupňované cenou a jednotlivými limity. Použijete-li ale program sem tam pro odeslání většího objemu dat, nebudete mít problém s určeným omezením.

Diskuze (11) Další článek: Google Games realitou. Firma vstupuje do herního světa

Témata článku: Software, GigaMania, Download, Časový limit, Jednoduché sdílení, Největší velikost, Zeta, Nenáročný uživatel, Malý objem, Bezplatné řešení, Malé okno, Příloha


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Vylaďte si Wi-Fi: Podívejte se, jaká pásma máte doma volná a kam signál nedosáhne

Vylaďte si Wi-Fi: Podívejte se, jaká pásma máte doma volná a kam signál nedosáhne

** Prozkoumejte, jaké pásmo je pro vaši síť nejlepší ** Díky heat mapě snadno poznáte, kde to bude se signálem horší ** Vše zvládnete i z mobilního telefonu

Vladislav Kluska | 36

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 54

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 231

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 16


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu