Zeta Uploader: Když je příloha e-mailu příliš velká

Zeta Uploader je on-line služba, která umožní sdílet data s přáteli či jim je odesílat v mnohem větším množství, než to lze udělat pomocí obyčejné e-mailové přílohy. Česky a zdarma.

Každý již zažil situaci, kdy potřeboval kamarádovi poslat více fotografií o větším objemu, množství PDF dokumentů, video pořízené mobilem apod., ale objem dat byl příliš velký na to, aby je bylo možné poslat v příloze klasického e-mailu. Rozdělování přílohy do více zpráv není z časového hlediska příliš efektivním. Navíc ne každý má k dispozici přístup k FTP serveru či jiným možnostem sdílení dat s ostatními.

Služba Zeta Uploader, i prostřednictvím svého klienta, kterého si zde můžete stáhnout, představuje snadné, rychlé a bezplatné řešení této starosti. Jak program a služba fungují, co nabízejí a jaké jsou jejich limity?

Malý, nenáročný, jednoduchý

Toho, co Zeta Uploader nabízí, lze využít i prostřednictvím jeho on-line přístupu přes webové stránky. Pro pohodlnější práci je ale lepší si stáhnout jednoduchého a systém nezatěžujícího správce, který bude vždy po ruce. Po jeho spuštění se otevře malé okno, které je rozděleno do několika polí. První pole slouží k umístění souborů k odeslání. Jejich velikost a druh jsou libovolné (viz níže) a umisťovat zde lze i celé složky.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno klienta.

Do druhého pole umístíte e-mailovou adresu toho, komu chcete data odeslat, a poslední pole slouží k napsání krátké zprávy, v níž adresáta můžete informovat o zasílaných souborech, aby nebyl zmaten, co mu to od koho došlo. Pak už může následovat odeslání dat, přičemž veškeré soubory a složky jsou automaticky komprimovány do formátu ZIP. Jakmile se data odešlou na server Zeta Uploader, program se ukončí a příjemce získá e-mail s odkazem na stažení souborů.

Klepněte pro větší obrázek 
Další možnosti odesílání.

A co registrace?

E-mail adresáta přesměruje na server, kde si může data automaticky stáhnout, nebo nejdříve prohlédnout obsah archivu. Odesílatel v programu má ovšem i další možnosti, jak nastavit parametry sdílení dat. Může určit, po jaké době se soubory ze serveru automaticky smažou, aby tam nebyly zbytečně dlouho, popř. je opatřit přístupovým heslem, který příjemce e-mailu musí na serveru před stažením vyplnit. Lze také zaškrtnout možnost pro upozornění na skutečnost, že data byla stáhnuta.

Klepněte pro větší obrázek 
Došlý e-mail.

Tuto informaci získáte pouze tehdy, jste-li na Zeta Uploader registrovaným uživatelem. Registrace má také tu výhodu, že adresát bude okamžitě vědět, že jste mu data zaslali právě vy, protože předmět e-mailu ponese vaše jméno, nikoli nic neříkající zkratku neregistrovaného uživatele.

Zadarmo, ale…

Jak služba, tak její klient, jsou pro domácí uživatele přístupné zdarma. Ovšem z toho by Zeta Uploader bez reklamy finančně nevyšel. Nabízí proto pokročilejší a především méně omezené služby. Domácí uživatel je totiž limitován. Jeho soubory vydrží na serveru nanejvýš 30 dní, největší velikost souboru je 500 MB, maximálně odešle 1 GB a může být od něj staženo 5 GB za měsíc.

Klepněte pro větší obrázek 
Stáhnutí souborů z internetu.

V nabídce Zeta Uploader jsou pro náročnější uživatele či obchodní společnosti další tři balíčky, odstupňované cenou a jednotlivými limity. Použijete-li ale program sem tam pro odeslání většího objemu dat, nebudete mít problém s určeným omezením.

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Zeta, Malý objem, Nenáročný uživatel, Jednoduché sdílení, Časový limit

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vlastimil Kamenčák 12. 8. 2011 22:28:04
    Zlatý dropbox. :-P
  • T3RM1T 12. 8. 2011 17:27:52
    Posílání velkých příloh přes mail mě příliš netrápí.. S mým internetem od...
  • Fido 12. 8. 2011 14:19:31
    Skoda, ze to je jen jako aplikace pro pouze jeden OS. WEB rozhrani by se k...
Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Čína dělá pokroky s bojovými inteligencemi hejna

Čína dělá pokroky s bojovými inteligencemi hejna

** Inteligence hejna je druh AI, která je založená na chování hejna jednoduchých autonomních systémů ** Inženýři se inspirovali v přírodě, kde jsou podobná hejna často k vidění ** V Číně rozeznali velký potenciál, jaký mají pro bojové operace hejna malých dronů

14.  7.  2017 | Stanislav Mihulka | 11

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

** Být první ještě neznamená být úspěšný ** Někdy je vynález tak geniální, že doba pro něj musí teprve dozrát ** Podívejte se na pět typických ukázek ze světa technologií

13.  7.  2017 | Jakub Michlovský | 13