Zeptejte se Vladimíra Mlynáře

Zajímá vás, co má v plánu ministr pro informatiku a jeden z navrhovatelů zákona o elektronickém podpisu? Zeptejte se ho!

Na počátku 90. let působil Vladimír Mlynář jako novinář a postupně vykonával funkci redaktora, zástupce šéfredaktora a nakonec i šéfredaktora politického týdeníku Respekt.

Počátkem roku 1997 se rozhodl z Respektu odejít a pokusil se získat studijní stipendium v USA. Dříve než však mohl tento plán realizovat, padla Klausova vláda a novým premiérem se stal Josef Tošovský, který mu nabídl funkci politického poradce.

Počátkem ledna 1998 byl jmenován ministrem bez portefeje pověřeným funkcí mluvčího vlády. Následujících šest měsíců do předčasných voleb pak byl z titulu své funkce ještě předsedou Rady vlády pro národnosti, Rady vlády pro neziskový sektor a výkonným místopředsedou Rady vlády pro zdravotně postižené. V březnu 98 vstoupil do nově vzniklé politické strany Unie svobody a po volbách byl krátce předsedou poslaneckého klubu US. Ve sněmovně pracoval v Petičním výboru a zejména v Podvýboru pro telekomunikace, pošty informační systémy. Jako politik se zabýval především zákony souvisejícími s rozvojem informační společnosti - kromě zákona o svobodném přístupu k informacím se podílel na změnách tiskového zákona a hlavně se stal jedním z navrhovatelů Zákonu o elektronickém podpisu

V únoru 2000 neúspěšně kandidoval proti Karlu Kühnlovi na post předsedy strany a byl zvolen jeho 1.místopředsedou. Jeho druhý pokus o předsednické křeslo byl opět neúspěšný - Vladimíra Mlynáře porazila Hana Marvanová.

V září 2001 úspěšně složil přijímací zkoušky v rámci distančního studia na obor Veřejná správa na Masarykově universitě v Brně. V červnu 2002 byl zvolen poslancem a při sestavování nové vlády jmenován ministrem pro informatiku.

POLOŽIT  OTÁZKU


Poznámka: Urážlivé nebo vulgární otázky budou smazány. Své dotazy zasílejte do 15.1. 2003.

Diskuze (35) Další článek: Finální Windows Media Player 9 ke stažení dnes v noci

Témata článku: Josef, Ministry, Svobodný přístup, VLA, Rado, Hana

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů