Mapy | Železnice

Železniční mapa ukáže, kam můžete dojet ze svého města vlakem bez jediného přestupu

Středeční odpoledne si zaslouží roztomilou prokrastinační libůstku pro fanoušky map. Jmenuje se Direct train connections a běží nad daty německých drah a OpenStreetMap.

Do textového políčka napíšete název železniční zastávky napříč EU včetně Česka a web poté na mapu nakreslí puntíky se všemi přímými železničními destinacemi, kam jezdí běžné spoje.

Puntíky mají zároveň různou barvu od temně zelené po sytě červenou, které představuji čas. Ten se zobrazí i po najetí myší nad puntík. Nechybí ani filtr, který oddělní všechny kontinentální spoje od těch místních a regionálních.

Klepněte pro větší obrázek
Všechny evropské přímé spoje, které zastavují na pražském hlavním nádraží

Mapa tedy zobrazí jakési železniční zázemí vaší obce – jeho železniční důležitost – podobně, jak to znázorňují mapy přímých leteckých destinací z konkrétního letiště. A přestože aplikace čerpá data jen z databází Deutsche Bahn, ničemu to nevadí, díky propojené železnici v Evropě totiž tyto společnosti sdílejí svoje data.

Na webu bahn.de si tak můžete klidně vyhledat železniční spoj mezi dvěma českými obcemi stejným způsobem, jako třeba na starém dobrém iDosu.

Klepněte pro větší obrázek
Von Kozolupy nach Brno? Kein problem!
Diskuze (17) Další článek: ProtonMail, ProtonVPN a další služby převlékly kabát a nabídnou větší cloudový disk

Témata článku: Evropa, Mapy, Brno, Evropská unie, Vlaky, OpenStreetMap, Železnice, Spoje, Puntík, Mapa, Přestup, Česká republika, Data, Deutsche Bahn, Myši, Idos, Direct, Myši na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace