Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Zelená je dobrá. Windows se budou aktualizovat, když počítač poběží z obnovitelných zdrojů

Microsoft vypouští další novinky do kanálu Dev, ne všechny si ovšem vyzkoušíte. Některé jako obvykle zpřístupňuje řízeně. Kromě Windows 11 Insider Preview build 22567 se podíváme rovněž na stěžejní změny v sestavení 22563, které přišlo o týden dříve, ale ztratilo se ve zprávách o ruské válce na Ukrajině.

  • Windows Update podporuje obnovitelné zdroje. Činí tak zapojením do projektů electricityMap a WattTime. Díky nim ví, z jakého zdroje pochází energie, kterou právě odebíráte. Instalaci aktualizací tak služba samovolně spouští v momentě, kdy převažuje odběr z čistých zdrojů. Tedy pokud je to možné.
  • Informace o předplatném Microsoft 365. Vývojový tým navazuje na to, co započal ve stabilním vydání Jedenáctek. Informace o Microsoft 365 experimentálně zobrazuje už i v záhlaví sekce Váš účet v Nastavení. V detailech pak ukazuje údaje o způsobu placení. Upozorní vás, pokud již neplatí.
  • Propojení s telefonem. Instalační program Windows vás vyzve k propojení s mobilem rovnou během prvotního nastavení.
  • Inteligentní řízení aplikací. Nová bezpečnostní vrstva blokuje nedůvěryhodné či potenciálně nebezpečné aplikace. Nelze ji zapnout klasicky kdykoli, ale jen při čisté instalaci Windows 11. Nejdříve se s vaší pomocí učí, jak vypadá důvěryhodný program, pak už funguje automaticky.
  • V jakém programu otevřít soubor? Tato nabídka byla redesignována, takže odpovídá stylu Windows 11 a využívá průsvitnou vrstvu.
  • Správce úloh. Jeho novou podobu si teď už vyzkouší všichni v kanále Dev.
  • Tabletový režim hlavního panelu. Panel se oproti „nedotekovému“ stavu buď zmenší, aby nepřekážel, nebo zvětší, aby byl pohodlně ovladatelný prstem. Zvětšení a zmenšení provedete tažením po panelu směrem nahoru nebo dolů. Funkce není dostupná na klasických zařízeních.
  • Widgety. Microsoft chce, aby byly dynamičtější. Na omezený prostor se pokouší vměstnat víc obsahu a dynamičnost má zajistit sloučení sekcí widgety a zpravodajství.
  • Rychlé akce u bluetoothových zařízení. Odpojování, připojování nebo informace o nabití akumulátoru – kvůli tomu všemu už nemusíte do útrob Nastavení, stačí zajít do nabídky nad hlavním panelem, kde u zařízení (např. bezdrátová sluchátka) uvidíte jak příslušné tlačítko, tak případné informace o akumulátoru.
  • Připínání oken. Když připnete okno k půlce obrazovky, v nabídce s návrhy pro připnutí na druhou půlku se ukáží také tři poslední otevřené weby v Edgi.

Zdroje: Windows Insider Blog (1, 2)

Diskuze (30) Další článek: Až vás schvátí nemoc nebo se vám rozbije mobil, řešit to bude AI. Microsoft si na to koupil tvůrce Siri

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Obnovitelné zdroje, Edge, Windows 11, Operační systémy, Windows Update, Ukrajina, Windows Insider, Počítač, Panel, Zmenšení, Windows Insider Blog, DEVA, Zdroj, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Už nikdy nebudete muset platit za aplikace plnou cenu. Poradíme, jak se dá při nákupu ušetřit

Už nikdy nebudete muset platit za aplikace plnou cenu. Poradíme, jak se dá při nákupu ušetřit

** Poradíme jak ušetřit nákupem aplikací ** Tyto služby a aplikace vám pomohou nezmeškat zajímavé slevy ** Většinou se specializují čistě na Android nebo iOS

Martin Miksa
Obchod s aplikacemiMobilní aplikace
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy