Intel bude konkurovat sam sobe, a to s CPU 2700K Sandy Bridge.
Není doba na slepý "patriotismus" , výtěz v mainstreamu ovládá trh . AMD stačí , když Intel dožene v poměru cena/výkon . "Garážové" AMD proti technologickému mastodontovi typu Intel nemůže obstát (pokud nezaškobrtne jako se mu to stalo s Netbrustem ,který frekvenčně předběhl dobu ) . Intel nemá krom řady mezi 2300/2600 skutečně výhodné procesory a E edice jsou slušně řečeno vždy až ceněné raritní kousky u dosluhujících generací . Čekám na to co předvede AMD s Buldozery . FM1 se zatím jeví jako velký propadák (s ohlášením FM2) a AM3+ na 9XX řadě po technologické stránce špatně rozhodně nevypadá. Ostatně už delší dobu to vypadá , že díky směnnému vyměňování patentů mezi oběma výrobci je v x86-64 AMD spíš lowendová značka Intelu a veškeré marketingové kočkování je tu jen kvůli úřadům .
minus pro "výtěz"
To víš , korektorka byla díky krizi optimalizována a její místo nahradil grafik ;)
AMDečkaři klepejte se strachy 😝 AMD je ztraceno nemá jedinou šanci předhonit Intel! 😃
Myslím si, že cílem AMD už není překonat Intel, ale překonat samo sebe..
A co jako ? Jako nějaký obdivovatel duchovně prázdného kultu zvaného Intel můžeš jásat na něčím co je dosti bezvýznamné. Jako zákazník z dlouhodobého hlediska můžeš jenom litovat. Pokud Intel nebude hnát s cenama dolů konkurence, budeš se sice moci bít hrdě v prsou, ale za draho panáčku 😉
Nebýt zejména AMD, tak obyč procesor stojí dnes cca 90 tisíc a ještě by to byla max. Pentium II ....Tím chci říct, že konkurence je zdravá (jak z hlediska vývoje, tak ceny) a drahé ceny PC komponent docela i pamatuji ... i když bylo i hůř 🙂
Pochybuju o tom pentiu 2 - přece jen firma musí stále vydělávat , takže pokrok by se až tak nezbrzdil ( pohleďme na Microsoft). Konkurenci Intel postrádá už nyní a levný také není , sice za něj nedáte tolik jako v devadesátých letech , ovšem při pohledu na penetraci PC mezi dělný lid by 90k stála i7 , 50k i5 a 30k i3 .... a v mainstreamu bychom s velkými superlativy mluvili o výkonném dvojjaderném Atomovém procesoru .
Microsoft konkuruje sám sobě. Viz. zákaz prodeje Windows XP aby se prosadily Visty.Mimochodem inovace u Microsoftu ....- kdy měli desktopový 64 bitový systém ?- kdy přizpůsobili mobilní systém pro dotykové ovládání ?- kdy zavedli jazykové balíčky do OS ?...- kdy se zbaví nebo oddělí registry pro systém a aplikace ?- kdy přestanou být tak úžasně (spíš problematicky) zpětně kompatibilní ?- kdy změní filesystém z NTFS na něco nového ?
Blábol...jaké registry pro systém a aplikace? A proč jako? Desktopový 64bit systém rozhodně včas... Proč by měly být jazykové balíčky míra pokroku? Zato třeba plně Unicode systém už mají velmi dlouho... v té době daleko před takovou podporou jinde. Proč by měli rušit zpětnou kompatibilitu? Mně nevadí... Já vím, vy jste rád, když můžete Stevemu přispět :)NTFS zřejmě změní už brzy, nicméně mi v něm nic nechybí... a šlo by pokračovat...Konec prodeje Windows XP, kdo uvažuje hlavou, je logický... inovace musí být a neustálá podpora prastarého systému paralelně k novým je čím dál dražší a náročnější a nevyplatí se. Někdy to musí skončit. Ostatně v době když přišel, tak tu např. téměř byl ještě starý Mac OS... ten vám snad někdo podporuje?
64 bit desktopový systém byl uveden dobře rok až rok a půl po tom, co AMD vydalo běžně koupitelný procesor s 64 bitovým rozšířením. A to ještě formou Windows XP 64 bit, který byl pouze v tuším 5ti jazycích (čeština tam nebyla). Za další rok (možná víc) teprve vyšly Visty (a to na druhý pokus, dobře si pamatuju předvánoční uvedení pro firmy a povánoční pro běžné uživatele). Jaký to byl systém (zejména při práci v síti a se zvukem) a na jak výkonné stroje se dával výrobci (kauza štítků Vista capable a ponížení minimálních specifikací na žádost výrobců) většina z nás ví.Registry oddělené pro systém a aplikace (samozřejmě s právy že do systémového nebude zapisovat nikdo jiný než systém) by sloužily zejména k lepší záloze nastavení. Mimochodem, v současní době není vyjímka, že si některé programy dělají klíče v systémové části registrů např. si tak identifikují zakoupenou licenci.Jazykové baličky jsou pokrok už proto, že jde systém přepnout bez přeinstalace. Dále pak proto, že není SP1 pro EN verzi, pro CZ verzi, pro SK verzi ..... ale prostě SP1 a sada jazykových balíčků.NTFS - již brzy ... slibovalo se v Longhornu (WinFS).Zákaz prodeje Windows XP nebyl logický, protože na Netbooky nebyla za tento OS adekvátní náhrada !V OSX mě u systému ob dvě generace zpět mě aktualizace systému nabízí už pouze aktuální prohlížeč a aktualizaci migration assistenta. Takže podpora z hlediska bezpečnostních aktualizací už není.
Jak píše někdo níž, to rozhodně ne, to je mýtus... pokud by na to Intel nešlapal (možná by mohl trošku zvolnit, ale ne o moc), konkurence by se objevila... dnes vidíme třeba ARM nebo NVIDIA, ale mohly by to být úplně jiné firmy. A na jejich dnešním místě by nikdo jiný levnější nebyl, stačí si vzpomenout na Athlon X2 a FX v dobách jejich mírného náskoku. Ale teď je prostě Intel nejlepší a tak je dražší on.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.