Pinterest

Ze sociální sítě terapeutem. Pinterest chce pomoci lidem rozdýchávat jejich problémy

Jestli existuje sociální síť, kde i v dnešní době převládají pozitivní příspěvky, tak je to Pinterest. Jeho 250 milionů uživatelů na něm převážně hledá inspiraci jak si vybavit dům nebo upéct nejlepší koláč. Občas i sem ale zavítá někdo s ne zcela dobrou náladou a Pinterest se rozhodl, že se takovým lidem pokusí pomoci. 

Síť to uvedla na svém blogu. Představila novou sérii „aktivit pro dobré emociální rozpoložení“, jak je nazývá, které se lidem zobrazí, pokud vyhledají fráze, naznačující, že mají špatnou náladu či deprese a úzkosti. 

Pinterest si je nevymyslel sám, vyvinul je společně s laboratoří lékařské fakulty Stanfordovy univerzity a americkou Národní linkou proti sebevraždám. Jsou založeny na tom, že pokud například na síti vyhledáte citáty o přepracovanosti, Pinterest vám nejdříve zobrazí sérii doporučení, jak v životě zvolnit. Jedna z aktivit dokonce popisuje, jak správně dýchat. 

Není to přitom první z funkcí sítě, která se snaží pomoci lidem v nesnázích. Již nějaký čas na Pinterestu funguje, že po napsání výrazů bulimie, anorexie nebo sebepoškozování dostanete zprávu „Trpíte poruchou příjmu potravy? Pomoc není daleko“ společně s telefonním číslem na linku pomoci. 

Pinterest neříká, že jeho snahy mají nahradit profesionální pomoc. Jen chce dát podnět, že problémy lze řešit, protože vyhledávání příspěvků utvrzujících neštěstí nikam vede. Navíc mnoho lidí už nyní přichází na síť s tím, že hledá tipy, jak zlepšit náladu a zbavit se stresu. Když budou pocházet od odborníků a ne náhodných zdrojů na internetu, pak je možnost, že se někomu skutečně uleví.

Diskuze (3) Další článek: Jak v internetových prohlížečích smazat stopy po surfování na webu

Témata článku: Sociální sítě, Internet, Pinterest, Psychologie, Síť, Terapeut, Nálada, Sebepoškozování, Stanfordova univerzita, Příspěvek, Sociální síť, Link pomociVývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
Konečně to dává smysl. Nokia mění značení a uvádí 6 nových smartphonů

Konečně to dává smysl. Nokia mění značení a uvádí 6 nových smartphonů

** HMD Global kompletně přepracovalo portfolio a značení smartphonů Nokia ** Nové telefony spadají do řad C, G a X ** Nokia u telefonů slibuje dva roky updatů systému a až tři roky bezpečnostních aktualizací

Martin Chroust
Nižší třídaPortfolio
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály