Pinterest

Ze sociální sítě terapeutem. Pinterest chce pomoci lidem rozdýchávat jejich problémy

Jestli existuje sociální síť, kde i v dnešní době převládají pozitivní příspěvky, tak je to Pinterest. Jeho 250 milionů uživatelů na něm převážně hledá inspiraci jak si vybavit dům nebo upéct nejlepší koláč. Občas i sem ale zavítá někdo s ne zcela dobrou náladou a Pinterest se rozhodl, že se takovým lidem pokusí pomoci. 

Síť to uvedla na svém blogu. Představila novou sérii „aktivit pro dobré emociální rozpoložení“, jak je nazývá, které se lidem zobrazí, pokud vyhledají fráze, naznačující, že mají špatnou náladu či deprese a úzkosti. 

Pinterest si je nevymyslel sám, vyvinul je společně s laboratoří lékařské fakulty Stanfordovy univerzity a americkou Národní linkou proti sebevraždám. Jsou založeny na tom, že pokud například na síti vyhledáte citáty o přepracovanosti, Pinterest vám nejdříve zobrazí sérii doporučení, jak v životě zvolnit. Jedna z aktivit dokonce popisuje, jak správně dýchat. 

Není to přitom první z funkcí sítě, která se snaží pomoci lidem v nesnázích. Již nějaký čas na Pinterestu funguje, že po napsání výrazů bulimie, anorexie nebo sebepoškozování dostanete zprávu „Trpíte poruchou příjmu potravy? Pomoc není daleko“ společně s telefonním číslem na linku pomoci. 

Pinterest neříká, že jeho snahy mají nahradit profesionální pomoc. Jen chce dát podnět, že problémy lze řešit, protože vyhledávání příspěvků utvrzujících neštěstí nikam vede. Navíc mnoho lidí už nyní přichází na síť s tím, že hledá tipy, jak zlepšit náladu a zbavit se stresu. Když budou pocházet od odborníků a ne náhodných zdrojů na internetu, pak je možnost, že se někomu skutečně uleví.

Diskuze (3) Další článek: Jak v internetových prohlížečích smazat stopy po surfování na webu

Témata článku: Internet, Sociální sítě, Síť, Pinterest, Psychologie, Link pomoci, Nálada, Sociální síť, Příspěvek, Terapeut, Stanfordova univerzita, Sebepoškozování


Určitě si přečtěte

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11