Zdarma převedení telefonního seznamu k přečíslování

Jen málokdy vám dá něco Český Telecom zadarmo, tak proč toho nevyužít…
Freewarový prográmek Přečíslování je velmi jednoduchý, ale přesto díky němu můžete pár korunek ušetřit. Mezi 21. a 22. zářím dojde k celostátnímu přečíslování telefonů. To je jednou z podmínek pro vytvoření plně liberalizovaného prostředí, neboť umožní vstup konkurenčních provozovatelů na telekomunikační trh. Stejný proces přečíslování probíhá i v jiných zemích Evropy.

Abyste to měli s přečíslováním co nejjednodušší, může si jednotlivá nová čísla zjišťovat ve Zlatých stránkách, na informacích, na Internetu nebo nyní nově i v samostatném programu.

Freewarový program Přečíslování 1.0 má proti jiným metodám několik užitečných výhod, pro které jej stojí za to připomenout.

Klepněte pro větší obrázek

Nejjednodušší je zadat prostě číslo s předvolbou a stisknout tlačítko. Zvýrazní se nový telefonní obvod, kde budete volat za místní poplatky a také získáte seznam obcí, kam budete moci volat za místní poplatky. Snadno tak zjistíte, že třeba babičce na venkově budete možná volat výrazně levněji než doposud. Seznam obcí je značnou výhodou, protože ze schematické mapy krajů pořádně nevíte, co tam spadá a co již ne.

Přínosem, zejména pro uživatele mobilních telefonů nebo prostě všechny se seznamem telefonních čísel, je možnost dávkového převodu telefonních čísel. Čísla je potřeba uvést na samostatných řádcích. Výsledný soubor bude obsahovat staré a nové číslo oddělené tabulátorem. Jednoduše si tak můžete převést svůj telefonní seznam bez pomalého přepisování.

Aplikace je a bude dostupná zdarma, je to jistě jen drobnost, ale potěší. Do přečíslování zbývá ještě 91 dní, takže nějak spěchat nemusíte. Ale proč si nezjistit už dnes, na jaká čísla budeme volat za tři měsíce. Program je jak již bylo napsáno freeware, zabalený program má 346 kB.

Diskuze (46) Další článek: IBM končí s podporou Linuxu na noteboocích

Témata článku: Download, Mobilní telefony s tlačítky, Starý telefon, Staré mobilní telefony, Telefonní číslo, Telefonní seznam, Tel, Venkov


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní