Zdarma převedení telefonního seznamu k přečíslování

Jen málokdy vám dá něco Český Telecom zadarmo, tak proč toho nevyužít…
Freewarový prográmek Přečíslování je velmi jednoduchý, ale přesto díky němu můžete pár korunek ušetřit. Mezi 21. a 22. zářím dojde k celostátnímu přečíslování telefonů. To je jednou z podmínek pro vytvoření plně liberalizovaného prostředí, neboť umožní vstup konkurenčních provozovatelů na telekomunikační trh. Stejný proces přečíslování probíhá i v jiných zemích Evropy.

Abyste to měli s přečíslováním co nejjednodušší, může si jednotlivá nová čísla zjišťovat ve Zlatých stránkách, na informacích, na Internetu nebo nyní nově i v samostatném programu.

Freewarový program Přečíslování 1.0 má proti jiným metodám několik užitečných výhod, pro které jej stojí za to připomenout.

Klepněte pro větší obrázek

Nejjednodušší je zadat prostě číslo s předvolbou a stisknout tlačítko. Zvýrazní se nový telefonní obvod, kde budete volat za místní poplatky a také získáte seznam obcí, kam budete moci volat za místní poplatky. Snadno tak zjistíte, že třeba babičce na venkově budete možná volat výrazně levněji než doposud. Seznam obcí je značnou výhodou, protože ze schematické mapy krajů pořádně nevíte, co tam spadá a co již ne.

Přínosem, zejména pro uživatele mobilních telefonů nebo prostě všechny se seznamem telefonních čísel, je možnost dávkového převodu telefonních čísel. Čísla je potřeba uvést na samostatných řádcích. Výsledný soubor bude obsahovat staré a nové číslo oddělené tabulátorem. Jednoduše si tak můžete převést svůj telefonní seznam bez pomalého přepisování.

Aplikace je a bude dostupná zdarma, je to jistě jen drobnost, ale potěší. Do přečíslování zbývá ještě 91 dní, takže nějak spěchat nemusíte. Ale proč si nezjistit už dnes, na jaká čísla budeme volat za tři měsíce. Program je jak již bylo napsáno freeware, zabalený program má 346 kB.

Diskuze (46) Další článek: IBM končí s podporou Linuxu na noteboocích

Témata článku: Download, Telefonní seznam, Tel, Starý telefon, Staré mobilní telefony, Telefonní číslo, Venkov, Mobilní telefony s tlačítky


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky