ZBOARD - Sváteční kostýmy pro pařany

Přestože mnoho her ani nelze hrát bez speciálních ovladačů, u některých z nich je stále ještě tím nejvhodnějším ovládacím nástrojem klávesnice. U běžné klávesnice ale narazíte na běžný problém: kdo si má pamatovat rozložení funkcí na klávesách, které se navíc s každou hrou liší? Pro ulehčení paměti a zvýšení pohodlí všech nadšených hráčů počítačových her je tu ZBOARD Ultimate Gaming Keyboard, klávesnice, která z vás udělá herního krále.

Jednoduše vyměňte kryt

Klady a zápory
+ zajímavý nápad
+ integrovaný rozbočovač USB
+ herní zaměření
- psaní textu
- cena krytů
- drátové připojení
Originální myšlenka, na jejímž základě je testovaná klávesnice postavena, připomíná mobilní telefon s výměnnými kryty. I v jejím případě zůstává totiž tělo stejné, pouze na něj nasazujete jiné kryty – horní část s potiskem a tlačítky přesně uzpůsobenými požadavkům dané hry.

Klávesnice se k počítači připojuje prostřednictvím běžného USB kabelu a přestože bude fungovat ve všech moderních operačních systémech, pro vychutnání všech jejích herních možností budete muset používat systém MS Windows 2000/XP. Klávesnice poslouží také jako dvouportový nenapájený rozbočovač USB.

Klepněte pro větší obrázek

Související odkazy

Slovník
ovladač
USB

Katalog produktů
Herní zařízení

Pokud sejmete horní kryt klávesnice, uvidíte pryžové objímky tlačítkových kontaktů, do nichž se natlačují zakončení jednotlivých kláves výměnných částí, tzv. keysetů. Řídící elektronika umožňuje registrovat současné stlačení až sedmi kláves na rozdíl od dvou až čtyř u běžných klávesnic, což uživatelé velmi ocení právě ve hrách, kdy bývá potřeba provést více akcí najednou. Podpora více současných stlačení přijde vhod i při hře více hráčů.

Kláves se ani nedopočítáte

V základním balení jsou k dispozici dva kryty, hráčský a běžný, s normálním rozložením a zastoupením kláves. Běžný kryt představuje tradiční počítačovou klávesnici 108klávesového stylu s několika dalšími funkčními tlačítky. Na klávesách jsou uvedeny potisky i pro příkazy, které se běžně vyvolávají klávesou Windows (bílá barva) nebo Ctrl (zelená barva). Herní kryt je optimalizovaný na hraní her typu FPS, hraných z pohledu třetí osoby; v podstatě lze říci her obecně.

Klávesy W, A, S a D, které jsou často používány pro pohyb, jsou společně s tlačítky Q a E uspořádány do tvaru „motýlka“ pro snadnější a pohodlnější používání. Klávesy v první třetině klávesnice mají speciální rozvržení a provedení vhodné pro snadné ovládání jednou rukou; často používané funkce jsou přímo označené na klávesách – například pro klávesu R je to „Reload“, nabití zbraně, apod. Kryty pro další hry můžete dokupovat, nicméně jejich cena se v současné době pohybuje kolem nezanedbatelných sedmi set korun za kus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klávesnici můžete použít také jako dvouportový nenapájený rozbočovač USB  • Zatím lze u nás koupit tři herní kryty pro hry Doom 3, World of Warcraft a EverQuest II, nicméně výrobce jich nabízí dvanáct

Herní luxus s příplatkem

Zapojení a zprovoznění klávesnice je mimořádně snadné a zvládne je každý, stejně jako samotný proces výměny krytů. Hraní her je bezesporu pohodlnější než na normální klávesnici, počítač na stisky kláves reaguje rychle a přesně. Tlačítka mají poněkud vyšší zdvih a místy nejistý dotisk, což je ale při hraní her mnohdy výhodou. Pro psaní delších textů bych se však raději poohlédnul po klávesnici s menším zdvihem a jasným dotiskem.

Za na první pohled vyšší cenu dostanete herní klávesnici nezvyklého provedení a dva výměnné kryty. Dlužno ale dodat, že cena klávesnice je vyvážena funkčností. Náruživí hráči by měli klávesnici vyzkoušet, možná díky ní zažijí nový rozměr hraní.)

ZBOARD Ultimate Gaming Keyboard
produkt klávesnice s výměnnými kryty
zdroj TN Trade, Hradec Králové
kontakt 495 800 720
cena 1 731 Kč vč. DPH (klávesnice), 672 Kč vč. DPH (kryty)
záruka 2 roky
Cenová osa (Kč včetně DPH)
Creative desktop Wireless 8000 1 840 Kč
ZBOARD Ultimate Gaming Keyboard 1 731 Kč
Genius Wireless TwinTouch 16e 1 472 Kč
Funkce
rozměry (v × š × h) 46 × 612 × 209 mm
hmotnost 623 g
provozní teplota 0-45 oC
vlhkost 0-90% nekondenzující
připojení 1× USB 2.0
příslušenství klávesnice, 2× kryt, manuál, CD s ovladači, podložka pod zápěstí

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem Computer a čerpá z čísla 3/05.

Diskuze (10) Další článek: DVD Jon našel způsob, jak odstranit ochranu skladeb na iTunes

Témata článku: Windows, World of Warcraft, Drátové připojení, Hraná hra, Běžná klávesa, USB klávesnice, Zelené tlačítko, Klávesnice herní, Kost, Mobilní telefony hradec králové, Klávesnice genius, Funkce počítačové klávesnice, Warcraft 3, Speciální potisk, Řídící elektronika, Provozní teplota, Hraní, Bílá elektronika, Originální myšlenka, World Trade Center, Tlačítkové mobilní telefony, Klávesa, Warcraft, Herní zaměření


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF