Reklama

Zážitek, který vám pročísne vlasy. Proč je větrný tunel tak oblíbený?

Kdo by nechtěl zažít stav beztíže nebo vyzkoušet volný pád úplně beze strachu! Nemusíte do vesmíru ani skákat z několika kilometrů. Ve větrném tunelu si to vyzkoušíte jen pár metrů nad zemí.
Zážitek, který vám pročísne vlasy. Proč je větrný tunel tak oblíbený?

Už jste slyšeli o simulátoru volného pádu nebo o větrném tunelu? Oba názvy popisují jedno a to samé – letovou komoru, ve které si díky silnému proudění vzduchu vyzkoušíte, jak se cítí parašutisté při volném pádu, nebo si zahrajete na kosmonauty ve stavu beztíže. Větrný tunel je v Česku jen jeden a jaké lepší umístění by mohl mít než v indoor Skydiving Aréně v Letňanech v Praze? A není to žádný drobek, na výšku měří 14 metrů a v průměru dosahuje 4,3 metrů. Prostoru pro manévrování je tak víc než dost.

Jeden volný pád za druhým

Zatímco při klasickém volném pádu nejprve 20 minut stoupáte letadlem, abyste mohli minutu letět střemhlav k zemi, ve větrném tunelu si můžete dávat jeden volný pád za druhým. Limitem je jen vaše fyzička a rozpočet. Kromě chuti zažít dobrodružství si s sebou do Skydiving arény nemusíte nic brát. Kombinézu, helmu i brýle, které vás ochrání před fičákem o rychlosti až 270 km/h, vám zapůjčí na místě. Nejprve vám instruktor vysvětlí, jak to celé funguje, naučíte se komunikovat pomocí signálů a pak už si lehnete do proudícího vzduchu a užijete si pořádnou porci létání.

Jak to vlastně funguje?

Celý větrný tunel je poměrně promakaný nástroj, který se skládá z letové komory a ventilátorů umístěných v zákulisí, ke kterým má přístup pouze technik. A právě ten ovládá proudění vzduchu tak, abyste si zážitek užili na maximum. Můžete se vznášet na místě, stejně jako vás může vyfouknout až k hornímu okraji tunelu a nechat padat dolů a pak zase znovu. Rychlost vzduchu se také reguluje podle hmotnosti letce, maximální proudění v tunelu může dosahovat až úctyhodných 270 km/h, což je síla hurikánu.

Zábava pro malé i velké

Velkou výhodou větrného tunelu je, že si ho užijí prakticky všechny věkové kategorie. Nezáleží na tom, jestli vám je 5, nebo 105. Samozřejmě i tady jsou určitá omezení – maximální váha letce nesmí přesáhnout 130 kg a taky by vás neměly trápit vážné zdravotní problémy. Stejně tak není vhodné simulátor volného pádu zkoušet během těhotenství. Dobrá zpráva je, že vás nemusí limitovat strach z výšek, přeci jen se neskáče ze 4 kilometrů, ale vznáší se jen pár metrů nad zemí.

Je libo trochu virtuální reality?

Jaké je to skočit si s padákem nad mořem, létat ve vesmíru nebo se vznášet nad Manhattanem? To vše se dozvíte, když si vyzkoušíte větrný tunel s virtuální realitou. Díky VR headsetu se ocitnete v jednom ze simulovaných prostředí a zažijete parádičky, ke kterým byste se v reálném světě asi jen tak nedostali. A věřte, že záplava endorfinů bude reálná víc než dost!

Další článek: Na oblohu se vrátí vzducholodě. Španělské aerolinky jich koupily deset, mají nižší emise než letadla

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Našel Resident Evil obstojného vyzyvatele?

Ladislav Novák
HororRecenze
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

Hodinky Fossil Gen 6 Hybrid si berou to nejlepší z obou světů. Mají dlouhou výdrž i chytré funkce

** Vzhled jako tradiční hodinky a překvapivá výbava uvnitř ** S Fossil Gen 6 Hybrid změříte tep, kyslík v krvi a potěší i výdrží ** Překvapí mikrofon a podpora hlasové asistentky Amazon Alexa

Martin Miksa
Amazon AlexaFossilSmartwatch