Zase něco pro tvorbu bannerů

Bannershop GIF Animator pocházející od společnosti Selteco je primárně určen pro výrobu bannerů ve formě animovaných GIFů.
Propagace webových stránek patří k Internetu a jednou z jejích forem je i zobrazování reklamních proužků neboli bannerů. Ty se mohou objevovat přímo na stránkách zapojených např. do výměnných programů, jejich zobrazení mohou být placená v systémech placených reklam, nebo se i mohou vyskytovat v samootvíracích okénkách (pop-up). Ať už tak nebo tak, jedná se o grafiku v klasických formátech (GIF) nebo o klip vytvořený ve Flashi. Jeden program - Selteco Bannershop GIF Animator - pro tvorbu reklamních proužků si dnes představíme.

Tento program pocházející od společnosti Selteco je primárně určen právě pro výrobu bannerů ve formě animovaných GIFů. Jeho plná verze se dá zakoupit za 39 USD, ta zkušební vám bude fungovat jako u podobných výtvorů celých 30 dnů.

Klepněte pro větší obrázek

Program je svým vzhledem i ovládáním určen pro zkušené uživatele i pro začátečníky, kteří se v něm jistě rychle zorientují. Aplikace pracuje s objekty, které lze jednoduchým způsobem importovat buď jednotlivě, nebo v sériích. Každému snímku se dá určit velikost, a to nejen tažením myší, ale i přesně v bodech, nastavit prodlevu mezi snímky, případně přiřadit snímku IN a OUT přechodový efekt v několika rychlostech. Na reálném náhledu je pak dobře vidět, jak bude výsledek vypadat při prohlížení ve webovém prohlížeči. Jednotlivé objekty můžete dále dle libosti přesouvat do popředí nebo pozadí, přesun do jednoho ze čtyř základních směrů je opět možný nejen myší, ale i zadáním číselné hodnoty. Vstup textu je možný pouze po řádcích a můžete zapnout či vypnout (pokud chcete ušetřit celkový počet barev) vyhlazování písma.

Celkově se program tváří celkem schopně, samozřejmě nemůže ve všem konkurovat profesionálním nástrojům, kde se dá úplně každá akce přesně definovat a sem tam najdeme nějakou tu chybičku, ale na občasné vytvoření nějakého toho banneru to bohatě postačí. Pokud byste chtěli vědět více, podívejte se prosím na domovské stránky programu, kde naleznete i několik příkladů. Ještě dodám, že stažitelná trial verze, resp. její instalační soubor má velikost 1,64 MB.

Diskuze (3) Další článek: Seminář: Windows v. Linux (živě)

Témata článku: Výměnný program, Ban, TV +, Trial, Animovaný GIF, Banner, Tvor


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle