Žárovka a Internet

Podobný název: Posviťte si na Internet má putovní osvětová akce pořádaná firmou NetCentrum.
Podobný název: Posviťte si na Internet má putovní osvětová akce pořádaná maličkou firmou NetCentrum. Zajímavá je jistě svým účelem: osvětlit základy používání Internetu, jeho význam a povýšit povědomí českých lidí o Internetu. Za akcí nestojí pouze společnost NetCentrum, sponzoři akce mají k českému Internetu také jistě co říci: Microsoft, Intel, AutoCont, SPT Telecom a Expandia banka. Tyto silné společnosti se spojily a podpořily myšlenku procestovat po vlastech českých 43 dní a v 18 městech ukázat zájemcům, co je to Internet. V každém místě bude stan pro 90 lidí a 15 počítačů se satelitním připojením do Internetu na rychlosti 128kb/s

Organizátoři odhadují, že takto osloví kolem sta tisíc zájemců zejména studentů a žáků od 6 tříd, pracujících, živnostníků a drobných podnikatelů. Skladba sponzorů má jistě také svůj význam: Microsoft – dodavatel Windows 98 a internetových nástrojů, Intel – dodavatel procesorů a dílů pro PC, AutoCont – největší tuzemský dodavatel PC, SPT Telecom – finišující za získání majoritního podílu na počtu připojených uživatelů Internetu a Expandia banka – provozovatel první elektronické banky.

Akce probíhá od 7. září do 13. listopadu a zájemci si při ní mohou v praxi vyzkoušet na 15 počítačích připojených satelitem do Internetu všechny důležité služby a také elektronickou banku Expandia, nové produkty Microsoft Windows 98 a shlédnout krátké přednášky o významu Internetu a zdrojích informací a služeb, které tam mohou najít. Další informace slíbili organizátoři zveřejňovat v tisku, rádiu a případně na adrese: http://www.netcentrum.cz.

Váš názor Další článek: Microsoft podporuje stále více firem …

Témata článku: , , , , , , , , , ,