Zarámujte je všechny!

2. května 2002
Burning Test SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Zní to sice jako zkomolená hláška z oblíbeného kresleného seriálu, ale mít pěknou fotogalerii na Internetu a navíc mít fotografie v silném nebo i decentním rámečku, který nezabere moc místa, by nebylo zase tak moc špatné, ne? Tak co na to zkusit třeba Frame master?
Klepněte pro větší obrázekTento sharewarový produkt, jehož plná cena činí 24,95 USD, umí orámovat všechny vaše obrázky. Dalo by se říci, že je kvalitním nástrojem pro tvorbu rámečků používaných při úpravě fotografií, program lze ale použít i v několika dalších grafických činnostech, jako je návrh tlačítek pro web, a částečně i při úpravě barevných nebo černobílých retuší.

Klepněte pro větší obrázekPo instalaci programu sami uvidíte, že jeho ovládání je opravdu velice jednoduché; skládá se z několika vždy naprosto stejných kroků. Provedete „natažení“ obrázku v nejpoužívanějších grafických formátech, výběr z celkových mnoha desítek rámečků, ať už rovných nebo plastických, jejich případnou úpravu (šířka,..) – a tím je dílo dokonáno a obrázek orámován.

Klepněte pro větší obrázekCelkem je v programu možno vybrat z deseti typů rámečků a k většině typů rámečků se v horní části hlavního okna objeví několik nastavovacích prvků pro určení barvy rámečku, hloubky stínu, vertikálního nebo horizontálního zkreslení, tloušťky rámečku apod. U některých z nich je možno si zvolit ještě texturu rámečku, což je nadmíru pohodlné.

Na závěr mohu říci, že tento program je pro tento specifický druh práce velmi užitečný a že určitě stojí za to si ho vyzkoušet (takový stín za fotografií nevypadá přece jen tak špatně). Ale pozor, stále platí, že přeplácanost grafikou působí spíše odpudivě než lákavě, takže používat s rozmyslem! J.

Pokud byste si tento program chtěli vyzkoušet, stačí kliknout na adresu autorů Galleria Software a stáhnout si sharewarovou verzi programu, jejíž instalační soubor má velikost nějakých 3,70 MB (ve verzi 1.53)

Diskuze (2) Další článek: Burning Test

Témata článku: Software, Stín, Horní okno, Plná cena, Rámeček, Zář, Stejný závěr


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 83

Jakub Čížek
Umělá inteligence

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty