Dokázal by mi někdo poradit, jestli bych mohl do obchodu pořídit kvalitní čtečku čárových kódů, a také dohromady čtečku na QR kódy?
To se normálně prodává jako komplet, pořizoval jsem do obchodu kvalitní bezdrátovou čtečku za 1500 korun, která má velice rychlé a přesné snímání.
Jenom za 1500 korun? to jsem čekal že to bude zase 5 tisíc a více, mohl bych se zeptat, jakou přesně máte?
Ne ne není potřeba do toho dávat tolik, podívejte se na stránky obchodu nc .cz, kde koupíte 3D pero které zvládne čárový i QR kód.
Děkuji, moc jste mi pomohli a hateři QR kódů mi jí můžou vylízat! 🙂
QR Code se dají přečíst i na Nokia N900 :)
nemám slov
Četl jsem přímo z monitoru. Použité čtečky pro Android: Barcode Scanner, QR Barcode Scanner, QuickMark, QR Generation, GogglesKomentáře a odpovědi v pořadí zleva doprava shora dolů:základní qr: Odpověď: Z koně se vyklubal oslík...qrstuff.com (čitelný základ i 4 opravné z náhledu bez rozkliknutí)Dva poškozené:Levý: Skutečně, žádnou z použitých čteček nebylo přečteno... (Opravdu to nějaká "dobrá" může a umí přečíst?)Pravý: Odpověď na otázku: Ne...Modrý slitý: Odpověď na otázku: Ano...obr. GOQR.ME: nečitelné žádnou ze čteček a to ani po rozkliknutí náhledu, pravděpodobně díky barvám modrá a šedá a asi tlf. foťákuobr. Unitag čitelné i z náhledu bez rozkliknutíUnitaglive levý i pravý čitelnéNo a na závěr, skuse si přečíst tento kód. Je ovšem nutné trošku nazvětšovat stránku, je to svg, takže kvalita OK: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Qr... ...
Byl to trochu porod, ale:Version 40 QR Code can contain up to 1852 chars.A QR code (abbreviated from Quick Response code) is a type of matrix barcode (or two-dimensional code) that is designed to be read by smartphones. The code consists of black modules arranged in a square pattern on a white background. The information encoded may be text, a URL, or other data.Created by Toyota subsidiary Denso Wave in 1994, the QR code is one of the most popular types of two-dimensional barcodes. The QR code was designed to allow its contents to be decoded at high speed.The technology has seen frequent use in Japan and South Korea; the United Kingdom is the seventh-largest national consumer of QR codes.Although initially used for tracking parts in vehicle manufacturing, QR codes now are used in a much broader context, including both commercial tracking applications and convenience-oriented applications aimed at mobile phone users (termed mobile tagging). QR codes may be used to display text to the user, to add a vCard contact to the user's device, to open a Uniform Resource Identifier (URI), or to compose an e-mail or text message. Users can generate and print their own QR codes for others to scan and use by visiting one of several paid and free QR code generating sites or apps.
Lumia 735, WP 8.1 + appka jménem Skenerčas dekódování: cca 5 vteřin B-]
ako pisal -drb-, odkazovat qr kodom na velke firemne stranky, ktore nie su prisposobene pre mobily je uplna zbytocnost. Tie stranky su neprehladne, treba stale zvacsovat atd..ved to pozname. Prave to sa snazi vyriesit zacinajuca sluzba http://www.codlee.com... nedokaze sice vytvarat farebne qr kody (zatial), ale poskytne rychle vytvorenie qr kodu a k nemu zakladnu mobilnu webowu stranku behom chvilky. tato funkcionalita uz je hotova, ale kedze este je v testovani tak nie je verejnosti dostupna (ak pojde vsetko ako ma o 2 tyzdne by to malo byt spustene).Viem ze to moze posobit ako propagacia, ale myslim ze k tomuto clanku sa to hodi, pretoze nieco sa deje aj u nas s tymito qr kodmi, len este o tom malo kto vie
QR kódy, resp. obecně jakákoli technologie, která mi umožní "hyperlink" v reálném světě je výborná. Důvody, proč to nakonec moc nefunguje, jsou v zásadě dva.1. místa, kam QR kódy většinou odkazují, nejsou nijak přizpůsobena mobilním telefonům. K čemu mi je odkaz na velké, složité, přeplácané webové stránky s milionem informací, drobnými texty a ještě menšími ovládacími prvky? To je mi na mobilu k ničemu. Možná bych si to přečetl na počítači, ale s tím souvisí2. velmi chybí snadné propojení telefonu s počítačem. Konkrétně takové, že si jedním jediným krokem sejmu kód a v klidu si ho prohlédnu na počítači. Sice se už sem tam nějaká aplikace objeví, ale vyžaduje to instalaci i na PC, nastavování a stejně to není dokonalé. Proč nenabídnou všichni tři molochové (Google, MS, Apple), kteří nabízejí komplexní přihlašovací účty, přímé propojení? Prostě systémová podpora v telefonu - sejmu kód, odklepnu, že se chci podívat později a následně při přihlášení k počítači mi vyběhne upozornění, že se mohu kouknout na odkaz z QR kódu. A pochopitelně pak i zpětné propojení v tom, že z PC (či macka) mohu poslat třeba placenou SMS apod.Velmi se mi líbilo, když jsem loni v pražské ZOO viděl využití QR kódů. Snad u každého zvířete byla cedulka, kde byly dva QR kódy a jasný text, co který udělá - jeden byl odkaz na další informace, druhý rovnou připravil darovací SMS, kterou pak uživatel odeslal (pochopitelně po potvrzení - neposlalo to SMS automaticky). Takové využití mělo smysl.Stejně tak někde v časopise popis aplikací a QR kód na jejich stažení ze store. Ideální.Ale takových míst je hrozně málo.
Nemohu posoudit všechny uvedené/Vámi požadované platformy, ale na iOS a OS X je prohlížeč Safari, který má k dispozici tzv. "Seznam četby", jenž je synchronizovaný napříč jedním účtem přes iCloud. Tj. Vás požadavek pro spojení mobil iOS a počítač OS X je splněn k naprosté spokojenosti.😀
LIDL ma farebne logo uprostred QR kodu na kazdom letaku uz zopar mesiacov.
QR kódy jsou mrtvé!Nebo jste snad někdy viděli člověka, který scanuje QR kód? Jestli ano, tak jejich fotky sbírá tento blog: http://picturesofpeoplescanningqrcodes.tumblr.com/... A kdybyste přece jen měli pochybnosti a uvažovali o nasazení QR kódů, tady je rozhodovací diagram, který vám ulehčí práci:http://www.globalnerdy.com/wordpress/wp-content/uplo... ...
U nás se moc nepoužívají. Ale např. v Japonsku jsou na každém kroku.
Podíval jsem se z okna a jsem pořád v ČR. Žádné Japonsko.A vy?
+1Za ten diagram. Vyborna pomucka!
QR kódy můžou mít velké uplatnění ve skladech a u dalších podobných problémů. Mohou obsahovat hodně informaci.
No tak hodně - řekněme přiměřeně. Někdy může 20 kbitů stačit, někdy je to málo - přijde na to, co kódujeme: jestli jenom číslice nebo i písmena nebo dokonce čínské/japonské znaky ...
Zvláštní, pokud jsou QR kódy mrtvé, tak proč je naše banky a různé firmy přidávají do faktur a pod, jako metodu platby QR kódem?
Tak na Internetu si každý může psát co chce a šířit hromadu bludů. Třeba jsem narazil i na vážně míněný blog, kde někdo vysvětloval, jak je mrtvé RSS a že (asi jediný) správný informační kanál je twitter.
Dokud šéfové marketingu nepochopí, k čemu QR kódy jsou a jak fungují, pak nic z toho nemá smysl. Mnoho firem zaměstnává tak tupé lidi, že jsou schopní na reklamu (třeba v MHD) dát QR kód o velikosti 1*1 cm, což je skutečný problém i pro telefony s autofocusem. Pokud už se náhodou stane, že je kód větší, pak zase obvykle obsahuje sáhodlouhou url, nejlépe včetně GET parametrů, takže počet bajtů (a políček) kódu narůstá tak, že nakonec sotva stačí rozlišení na kterém to je tisknuté (a samozřejmě to opět dělá zbytečný problém se snímáním).Nechápu jak je možné že v dnešní době nepochopí lidi z marketingových oddělení dvě jednoduché pravidla - QR kód má obsahovat krátkou url a má být dostatečně velký aby šel naskenovat.Skoro mám pocit, že milí tvůrci těchto prohřešků mají seznam bodů, které mají splnit (zelené pozadí, sexy obrázek, písmo s kudrlinkama, qr kód, skutečná cena malým písmem) a jediné co je zajímá je, zda si můžou jednotlivé body odškrtnout jako "splněné".
Na lavičkách v Praze byly jednu dobu všude reklamy s QR kódy, které byly barevně invertované, takže přímo z mobilu nešly přečíst. Nevím, jestli to byl fail, nebo úmysl.
Invertovaný kód jsem hned vyzkoušel a mobil (E52) mi to přečetl hned s pomocí čtečky od seznamu. Naopak program UpCode mi invertovaný QR odmítl načíst. Nejspíš v tom technicky není problém jen s tím nikdo nepočítá a možná to ani není ve specifikaci.
1*1 cm ještě není tak zlý. Nejlepší je, když člověk kód naskenuje telefonem a otevře se mu obří webová stránka dělaná pro počítač. Ideálně s hlavním obsahem ve flashi.
Nebarevnost, respektive černobílost, toť největší kotva QR kódů!
Jedna z deseti, které QR táhnou ke dnu
Vas trojsky kun Klouboucek mi prave poskodil (zamrzl) telefon a nejde s nim uz vubec nic delat. Nepomaha ani vyndani baterie nebot telefon se nevypne a je porad zamrzly. Mohu se redakce zeptat jak postupovat k vyrizeni odskodneni za nainstalovani tohoto trojskeho kone do meho telefonu?
Veli, ty musíš byť vážny prípad. A všeobecne platí, že v takom ťažkom stave pomôžu iba dve veci: 1. zrušiť microsofťácky IE a nahradiť ho iným, rozumnejším prehliadačom a po 2., navštíviť psychiatra.
Mno dotyčný asi jen provokuje, ale přesně to, že člověk neví, co ho po přečtení kódu čeká, mě od použití trochu odrazuje. BTW největší problémy měly androidi telefony, které šlo svého času pomoci QE kódu smazat (přesněji šlo o presmerovani na nějakou URL, která obsahovala javascript a ten "vytocil" kód, který uměl telelefon obnovit do továrního nastavení.
na kukátku ve WP8 to nejdřív po namíření ukáže, co kód obsahuje a až po ťuknutí na displej se aktivuje. Ono je to někde jinak?
Ano, jak jsem psal, Androidí telefony měly (zdůrazňuju minulý čas, ale kdoví kolik lidí má neaktualizovaný software?) problém, že aplikace mohla okamžitě po přečtení URL na ni přesměrovat, tam byl javascript, který zadal vytáčení čísla (teď nevím, jak se těm kódům říká) a hned to taky "vytočil" a výsledkem mohlo být zobrazení IMEI, ale taky restart telefonu do továrního nastavení.Ostatně, k čemu mně je, že WP8 zobrazí nejdřív ten odkaz, pokud to bude něco jako http://goo.gl/FSuif... ? Což je přesně ten důvod, proč jsou QR kódy dost k ničemu, protože dlouhá adresa znamená velký kód a krátká (zkrácená) nevíte, kam vede 🙁
To přece není možné, Linux, nejlepší systém na světě by přece nic takového nedopustil 🙂.
Já bych se připojil ke stížnosti. Mně totiž zase nechutnají rumový pralinky. Ty jsou pro ženský, chlapi to jedí bez té čokolády.
😀 samozřejmě s metanolem
Dobrý den, v případě reklamace je třeba vypnit čtyři kopie normovaného formuláře SEVT ČSN 78958-879-859 rev. BA4 ročník 2007. Červenou kopii odevzdejte na přepážce B18, zelenou na přepážce D42 a modrou v druhém patře na oddělení reklamací. Poslední žlutou ofoťte, vstavte na úložišti A78 a sériové číslo skenu odešlete na datovou schránku d4d55sf25sf2dg52gd5gs. Reklamaci dle zákona vyřídíme do třiceti dnů.
Velmi přesně mi to připomělo Dům, kde se zatmívá rozum (rozuměj každý úřad) 😃 http://www.youtube.com/watch... 🙂
Odpověď debila...
Ano, všimli jsme si, že jsi odpověděl.
V tomto případě pomůže stěžovateli, už jen omývání přirození ve vlažné vodě 😀
Rovněž používám Barcode Scanner.. kvalitní to čtečka.Ten "vyhlazený" QR mi to četlo i 2m od monitoru během okamžiku :)
Nelze než souhlasit, rozhodně nejrychlejší a nejpřesnější čtečka pro Android.
A co třeba takový Google Reader? Ten mi četl barcode v pohodě a umí ještě další věci, jako rozeznávat obrazy a budovy...
Google Reader je na RSS. Asi myslíš Google Goggles.
Moje chyba...
Zvykl jsem si na QR droid, Na LG OO fungoval lepe nez Barcode Scanner. Ale ono je to jen o tom fotaku co v mobilu je.
od jakého autora?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.