Windows | Aktualizace | Windows Update

Záplatovací úterý ve velkém stylu: Microsoft opravuje 106 chyb, včetně celé řady kritických

Druhé úterý v měsíci je už tradičně dnem, kdy Microsoft, ale i další velké firmy, vydává aktualizace svých produktů. Tentokrát „Patch Tuesday“ připadl na 9. únor a vydané záplaty zalepují 106 chyb, z toho je celá řada kritických, informuje Windows Report.

Nutno podotknout, že aktualizace řeší problémy nejen v produktech Microsoftu, ale téměř polovina uvolněných záplat (konkrétně padesát) se týká aplikací Adobe. V řadě případů se jedná o opravy chyb zabezpečení, které umožňují útoky pomocí škodlivých aplikací.

Záplatování o sto šest

První „záplatovací úterý“ tohoto roku přineslo opravy 91 chyb, z nichž však jen několik bylo deklarováno jako závažných. Únorové aktualizace se z hlediska celkového počtu i množství kritických oprav jeví jako ještě o něco zásadnější.

Padesát aktualizací se týká produktů Adobe, jako jsou Adobe Dreamweaver, Illustrator, Animate, Photoshop, Magento a Reader. „Nejděravější“ aplikací je jednoznačně Reader, který se dočkal 23 oprav, z toho 17 chyb bylo hodnoceno nejvyšším stupněm „kritická“. Na druhém místě je software pro e-komerci Magento s osmnácti odhalenými zranitelnostmi, nicméně ty byly méně závažné.

Opravy v softwaru od Microsoftu

Software od Microsoftu se dočkal celkem 56 oprav. Zalepeny byly chyby v produktech Windows, .NET Framework, Azure IoT, Azure Kubernetes Service, Microsoft Edge pro Android, Exchange Server, Office, Skype for Business, Lync a Windows Defender.

K nejzásadnějším opraveným problémům patří například zranitelnost, umožňující získání vyšších oprávnění či možnost vzdáleného spuštění kódu na DNS serveru. Microsoft také vyřešil kritický problém ve své implementaci protokolu TCP/IP.

Aktualizace, které Microsoft vydal v rámci „záplatovacího úterý“ můžete stáhnout a instalovat přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update. Ty nejdůležitější by měly být nainstalovány automaticky v rámci Windows Update.

Diskuze (44) Další článek: V chatech na Telegramu nikdy nebudou reklamy, říká zakladatel služby

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 10, Aktualizace, Windows Update, Adobe, Windows Defender, Windows Report, Celá řada, Magenta, Chyba, Skype for business, Záplata, Aplikace, Styl, Exchange Server, Azur IoT, Office, Animate, Adobe Dreamweaver, Oprava, Photoshop, Produkt, Lync



Vy a počítač: Jak používáte plochu na počítači?
Vladislav Kluska
Vy a počítačAnketyWindows
Oddworld: Soulstorm v nových záběrech ukazuje herní mechanismy

Oddworld: Soulstorm v nových záběrech ukazuje herní mechanismy

Herní prostředí, crafting, společníci či stealth. Mrkněte na nové záběry ze Oddworldu.

Michal Maliarov
Oddworld: SoulstormVideo
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět