Záplatovací úterý ve velkém stylu: Microsoft opravuje 106 chyb, včetně celé řady kritických

Druhé úterý v měsíci je už tradičně dnem, kdy Microsoft, ale i další velké firmy, vydává aktualizace svých produktů. Tentokrát „Patch Tuesday“ připadl na 9. únor a vydané záplaty zalepují 106 chyb, z toho je celá řada kritických, informuje Windows Report.

Nutno podotknout, že aktualizace řeší problémy nejen v produktech Microsoftu, ale téměř polovina uvolněných záplat (konkrétně padesát) se týká aplikací Adobe. V řadě případů se jedná o opravy chyb zabezpečení, které umožňují útoky pomocí škodlivých aplikací.

Záplatování o sto šest

První „záplatovací úterý“ tohoto roku přineslo opravy 91 chyb, z nichž však jen několik bylo deklarováno jako závažných. Únorové aktualizace se z hlediska celkového počtu i množství kritických oprav jeví jako ještě o něco zásadnější.

Padesát aktualizací se týká produktů Adobe, jako jsou Adobe Dreamweaver, Illustrator, Animate, Photoshop, Magento a Reader. „Nejděravější“ aplikací je jednoznačně Reader, který se dočkal 23 oprav, z toho 17 chyb bylo hodnoceno nejvyšším stupněm „kritická“. Na druhém místě je software pro e-komerci Magento s osmnácti odhalenými zranitelnostmi, nicméně ty byly méně závažné.

Opravy v softwaru od Microsoftu

Software od Microsoftu se dočkal celkem 56 oprav. Zalepeny byly chyby v produktech Windows, .NET Framework, Azure IoT, Azure Kubernetes Service, Microsoft Edge pro Android, Exchange Server, Office, Skype for Business, Lync a Windows Defender.

K nejzásadnějším opraveným problémům patří například zranitelnost, umožňující získání vyšších oprávnění či možnost vzdáleného spuštění kódu na DNS serveru. Microsoft také vyřešil kritický problém ve své implementaci protokolu TCP/IP.

Aktualizace, které Microsoft vydal v rámci „záplatovacího úterý“ můžete stáhnout a instalovat přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Windows Update. Ty nejdůležitější by měly být nainstalovány automaticky v rámci Windows Update.

Diskuze (44) Další článek: V chatech na Telegramu nikdy nebudou reklamy, říká zakladatel služby

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Aktualizace, Adobe, Windows Update, Windows Defender, Oprava, Azur IoT, Chyba, Photoshop, Produkt, Lync, Windows Report, Animate, Adobe Dreamweaver, Skype for business, Styl, Office, Záplata, Magenta, Exchange Server, Aplikace, Celá řada


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní