Facebook

Zaměstnanci Facebooku psali na Amazonu oslavné recenze na jejich chytrý displej Portal

Reakce lidí na chytrý displej Portal od Facebooku nebyla tak bombastická, jak síť čekala. Prodeje nejsou nijak závratné, mimo jiné kvůli probíhajícím skandálům Facebooku a silné konkurenci ze strany Google Home a Amazon Echo. Přesto se Portal mohl na Amazonu těšit skvělými recenzemi.

Že je to podezřelé a neodpovídá realitě, si všiml novinář The New York Times Kevin Roose. Na Twitteru upozornil na podivnou shodu, že jména lidí, kteří psali tyto oslavné recenze, jsou shodná s jmény zaměstnanců Facebooku.

Pouze jediné hodnocení nebylo kompletně vychvalující, a to od bezpečnostního inženýra Facebooku Orena Hafifa. V listopadu napsal, že „zařízení aktuálně postrádá podporu většího množství aplikací a uživatelů“. To se od té doby změnilo, Portal podporu v prosinci přidal.

„Dávat recenze produktům svého zaměstnavatele je rozhodně proti pravidlům Amazonu,“ konstatoval Roose. „Není to navíc dobrý ukazatel vaší důvěry v produkt,“ dodal.

Na tento tweet rychle reagoval viceprezident Facebooku pro virtuální a rozšířenou realitu Andrew Bosworth, který uvedl, že Facebook jako firma k ničemu podobnému své zaměstnance nenaváděla. Podle něj to byla osobní iniciativa několika lidí. „Řekneme jim, ať ty recenze stáhnou,“ slíbil Bosworth.

Není to první kontroverze týkající se chytrého displeje Portal. Když se objevily se spekulace, že Facebook ho používá k odposlouchávání lidí v domácnostech a k shromažďování dat, Bosworth reagoval tak podrážděně, až to vzbuzovalo otázky, jestli na obvinění přeci jen není něco pravdy.

Diskuze (6) Další článek: Nejluxusnější bezdrátová sluchátka? Louis Vuitton se vrhl do světa audia

Témata článku: Google, Amazon, Facebook, Twitter, Amazon Echo, Chytrá domácnost, Virtuální realita, Zaměstnanci, Facebook Portal, Chytrý displej, Displej, Bosworth, Silná konkurence, Portal, Recenze, REC, Bezpečnostní inženýr, Velké množství, Andrew Bosworth, New York Times, Osobní iniciativa, Dobrý ukazatel, Kamera na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11