AMD | Procesory | Základní desky

Základní desky s čipsetem AMD B550 nepodporují starší Ryzeny. Starší desky nebudou podporovat Zen 3

Základní desky s čipsetem AMD B550 nepodporují starší Ryzeny. Starší desky nebudou podporovat Zen 3

S příchodem nových základních desek s čipsetem AMD B550 se objevily i podrobnější informace o tom, že zpětná a budoucí kompatibilita nebude tak růžová, jak se původně předpokládalo.

Desky s čipsetem AMD B550 totiž budou v základu podporovat pouze procesory Ryzen 3000 s architekturou Zen 2 a rovněž chystané desktopové procesory Ryzen 4000 s architekturou Zen 3. APU verze Renoir a starší modely procesorů zkrátka na těchto deskách nerozeběhnete.

Klepněte pro větší obrázek

O trochu lépe na tom jsou desky s čipsetem AMD X570, kde zpětná kompatibilita sahá až k Ryzenům 2000 bez integrované grafiky, ale výhodou je, že půjde do těchto desek dát i čipy Ryzen s architekturou Zen 3.

Navíc je nutné připomenout, že s novými procesory Zen 3 se na trh chystá i nová řada čipsetů AMD 600, která přinese řadu novinek. Očekává se pokročilejší výrobní proces nebo třeba podpora USB4.

Diskuze (12) Další článek: Grafika, z níž bude padat brada. Unreal Engine 5 se ukazuje v plné kráse

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Procesory, Čipy, Architektura, Základní desky, Ryzen, Zak, Čipset, Podpor, Zen, Stará deska, Deska, Renoir, Procesor, Ryzenům, Základní deska

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5